Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rodina
Aktualizováno 21.6. 2017 12:51
velké změny

Zeman podepsal nové klíčové zákony! Potěší rodiny i důchodce

Prezident Miloš Zeman ve středu schválil další důležité zákony. Dotknou se hlavně rodin s dětmi, ale třeba i důchodů. Pět nových zákonů podepsala hlava státu i v pondělí.

návrh na zrušení

Přídavky na děti jen pro zaměstnané? Diskriminace, zlobí se senátor

Senát ve čtvrtek schválil novelu zákona o státní sociální podpoře, která zavádí celou řadu změn. Jednou z nich je i to, že rodinám, kde rodiče pracují, či čerpají dávky nemocenského pojištění nebo podporu v nezaměstnanosti, se zvýší přídavky o 300 korun. To je ale podle Jiřího Dienstbiera a Elišky Wagnerové diskriminační, podle nich nelze děti diskriminovat na základě toho, v jaké rodině se narodí.

registr smluv

Některé státní podniky smlouvy zveřejnit nemusí, schválila vláda

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar by mohly dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Vláda podpořila poslaneckou novelu, která to předpokládá, řekla novinářům ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Změny od června
Aktualizováno 31.5. 2017 20:31
novinky co nás čeká?

Pozor, v červnu přijdou obří změny ve volání i v dopravě! PŘEHLED

Konec měsíce května s sebou nese velké změny nejen v oblasti kouření, ale i v dopravě nebo třeba poskytování úvěrů. Červen bude zlomový i pro milovníky cestování - ti budou moci v rámci EU nově volat za domácí ceny - bez poplatků!

Exekuce Ilustrační snímek - 1
Aktualizováno 19.5. 2017 22:13
novela zákona

Ministr má plán, jak zachránit dlužníky! Poslancům se ale nelíbí

Projednávání kontroverzní novely insolvenčního zákona v pátek poslancům zabralo skoro celý den. Několik hodin trvající projevy vedly pouze k tomu, že se schvalovací proces návrhu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána nikam neposunul.

novela zákona

Řidičák i mimo trvalé bydliště, ale dražší! Novelu schválili poslanci

Už od července příštího roku budou zřejmě lidé moci zažádat o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na úřadu i mimo trvalé bydliště. K žádosti navíc nebudou přikládat papírovou fotografii. Novinky přinese novela poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, kterou dnes schválila Sněmovna. Vzroste ale poplatek za vydání průkazu z nynějších 50 na 200 korun.

Jitka Chalánková
Aktualizováno 26.4. 2017 17:01
ANKETA Diskuze o umělém oplodnění

"Právo na dítě nepatří k základním právům," šokovala poslankyně!

Poslankyně Jitka Chalánková šokovala své kolegy i veřejnost. Sněmovna jednala o návrhu, aby mohly umělé oplodnění podstoupit i svobodné ženy, nejen manželky. "Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva," prohlásila Chalánková v diskuzi.

Sociální odvody na děti
Aktualizováno 6.4. 2017 21:14
kalkulačka novela zákona

Vláda slibuje rodinám další úlevy: Spočítejte si, kolik ušetříte!

Rodiče dvou a více dětí by si mohli finančně polepšit. Vláda totiž ve středu podpořila návrh novely zákona, podle které by mohly klesnout sociální odvody ze současných 6,5 procenta až na nulu v závislosti na počet potomků. Spočítejte si, kolik peněz po schválení ušetříte!

Změny od dubna
Aktualizováno 31.3. 2017 19:28
co nás čeká

Změny od dubna: Zdražuje víno či hypotéky, platí nové jízdní řády

Přísnější pravidla pro prodej vína, dražší hypotéky nebo třeba nové jízdní řády - takové změny nás od dubna čekají. Některým seniorům přijde dříve důchod a letos poprvé začínají zápisy do základních škol o několik měsíců později. Přečtěte si, co bude příští měsíc jinak.

Ušetřené peníze
Aktualizováno 29.3. 2017 12:34
jednání vlády

Rodiče vícerčat si mohou polepšit! Příspěvek na péči vzroste o tisíce

Vláda schválila silnější podporu rodin s trojčaty a vícerčaty a zvýšení příspěvku na péči. Návrh novely o sociálních službách teď bude posuzovat Sněmovna.