Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Očkování dětí
včera 18:43
chystaná novinka

Neočkujete? Brzy vám nemusí vzít dítě do školky ani dětské skupiny

Neočkované děti nejspíš nebudou moci navštěvovat dětské skupiny ani jiná soukromá zařízení pro nejmenší. Návrh je součástí novely zákona o ochraně veřejného zdraví, kterou by měla dostat koncem roku na stůl vláda. Už nyní nesmí děti bez očkování chodit do státních školek.

Policista vybírá pokutu za překročení rychlosti
12.01.
NOVELA ZÁKONA

ŘIDIČI, POZOR! Ministerstvo plánuje zvýšení pokut! PŘEHLED

Přestupek projednávaný ve správním řízení se může pěkně prodražit. Ministerstvo dopravy plánuje novelu zákona o silničním provozu. Změny se dotknou nejen správního řízení, ale i blokových pokut a bodového systému.

Stravenky
aktualizováno 11.12.
Novela zákona

Lidé v nouzi dostanou znovu peníze! Poukázky skončí

Skupiny chudších lidí budou dostávat příspěvky na živobytí opět v penězích místo v poukázkách. Poslaneckou novelu zákona podepsal v úterý prezident Miloš Zeman.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Muž pečuje o rostlinku konopí
26.11.
Další posun

Beztrestné pěstování konopí? Piráti navrhli změnu zákona

Pěstování do pěti rostlin netechnického konopí je dnes přestupkem. V případě sušení už jde o trestný čin. Piráti to chtějí změnit a přichází s novelou zákona. Ta by pěstování i sušení marihuany pro vlastní potřebu umožňovala. Limitem by bylo právě pět rostlin, případně uchovávání kila a čtvrt sušeného konopí.

Andrej Babiš ve sněmovně
25.10.
Kontroverzní návrh

Politici mění zákon o informacích. Tajil by, kdyby něco provedli

Poslanci budou v pátek hlasovat o kontroverzní vládní novele zákona, která by podle expertů mohla vést k citelnému omezení práva na informace. Pokud návrh projde, může se v budoucnu stát, že by se veřejnost nemusela dozvědět například o průběhu soudů s politiky nebo jinými veřejnými osobnostmi.

Očkování. Ilustrační foto.
08.09.
Složitější očkování

Změny v očkování! Od přištího roku se mění tato pravidla

Napřed pro recept, pak do lékárny a zpět k lékaři. V některých případech bude od příštího únoru nutné si kvůli očkování udělat kolečko po lékařských ordinacích a lékárnách. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

Pražský hrad - 3
aktualizováno 06.09.
Čeká ji kontrola

Zůstane Praha světovým kulturním dědictvím? UNESCO ji kritizuje

UNESCO vyjádřilo znepokojení ohledně množství stavebních projektů v Praze, která je světovým kulturním dědictvím. Vyzývá k přijetí přísnějších opatření při schvalování projektů. Primátorka Prahy má ale jiné plány.

Revize komína
aktualizováno 18.08.
BYDLENÍ

Za revizi kotle už nemusíte dávat majlant! Od září ušetříte

Více než tři čtvrtě milionu domácností mělo mít do konce letošního roku hotovou další revizi kotle. Novela zákona o ochraně ovzduší ale přináší několik novinek, které lidem ušetří peněženku. Od 1. září letošního roku totiž postačí mít revizi každé tři roky.

Studna - ilustrační foto
aktualizováno 11.08.
chystá se omezení

Sdílení studní je hloupost, uklidňuje ministerstvo majitele

Velký rozruch vzbudila připravovaná novela vodního zákona. Ministerstvo zemědělství se ohradilo proti informacím na sociálních sítích, že by soukromým vlastníkům mohla být nařízena v případě nutnosti povinnost poskytnout vodu obcím. Omezení se ale chystá.

Miloš Zeman - Ilustrační foto
aktualizováno 31.07.
Podpis zákonů

Prezident podepsal důležité zákony. Týkají se každého z nás!

Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý 31. července 2018 šestnáct zákonů. Jde mimo jiné o normu a urychlení dopravní infrastruktury či distribuci pojištění.