Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Očkování. Ilustrační foto.
08.09.
Složitější očkování

Změny v očkování! Od přištího roku se mění tato pravidla

Napřed pro recept, pak do lékárny a zpět k lékaři. V některých případech bude od příštího únoru nutné si kvůli očkování udělat kolečko po lékařských ordinacích a lékárnách. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

Pražský hrad - 3
aktualizováno 06.09.
Čeká ji kontrola

Zůstane Praha světovým kulturním dědictvím? UNESCO ji kritizuje

UNESCO vyjádřilo znepokojení ohledně množství stavebních projektů v Praze, která je světovým kulturním dědictvím. Vyzývá k přijetí přísnějších opatření při schvalování projektů. Primátorka Prahy má ale jiné plány.

Revize komína
aktualizováno 18.08.
BYDLENÍ

Za revizi kotle už nemusíte dávat majlant! Od září ušetříte

Více než tři čtvrtě milionu domácností mělo mít do konce letošního roku hotovou další revizi kotle. Novela zákona o ochraně ovzduší ale přináší několik novinek, které lidem ušetří peněženku. Od 1. září letošního roku totiž postačí mít revizi každé tři roky.

Obchodní sdělení

Chcete změnit operátora? SAZKAmobil nabízí tarify s levným voláním a spoustou dat k tomu

Volání zdarma a k tomu i královská porce mobilních dat. To jsou hlavní výhody, které najdete v nabídce SAZKAmobilu. Teď navíc běží soutěž, ve které sto zákazníků vyhraje měsíční tarif, který půjde na účet operátora.

Studna - ilustrační foto
aktualizováno 11.08.
chystá se omezení

Sdílení studní je hloupost, uklidňuje ministerstvo majitele

Velký rozruch vzbudila připravovaná novela vodního zákona. Ministerstvo zemědělství se ohradilo proti informacím na sociálních sítích, že by soukromým vlastníkům mohla být nařízena v případě nutnosti povinnost poskytnout vodu obcím. Omezení se ale chystá.

Miloš Zeman - Ilustrační foto
aktualizováno 31.07.
Podpis zákonů

Prezident podepsal důležité zákony. Týkají se každého z nás!

Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý 31. července 2018 šestnáct zákonů. Jde mimo jiné o normu a urychlení dopravní infrastruktury či distribuci pojištění.

důchody
aktualizováno 18.07.
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.

Poslanec Juchelka navrhuje změny mateřské a rodičovské
03.07.
Novela zákona

Je mateřská opravdu dovolená? Poslanci řeší, jestli ji přejmenovat

Dvě novely upravující zákon na podporu rodin s dětmi podal poslanec ANO Aleš Juchelka společně s dalšími poslanci napříč politickým spektrem.Chce zrušit název mateřská a rodičovská dovolená a nahradit ho pojmem mateřská a rodičovská péče. Nově chce zavést také vyplácení nevyčerpaného rodičovského příspěvku.

Ilustrační foto
25.06.
novela zákona

Občanky s čipem získáte od července i do 24 hodin! VÝHODY

Od začátku letních prázdnin budou lidé moci dostat občanské průkazy s elektronickým čipem, které jim umožní komunikovat s úřady kdykoliv a odkudkoliv online. Lidé si tak lehce vyřídí třeba výpis z rejstříku trestů nebo potvrzení o bezdlužnosti z pohodlí domova. Novou občanku navíc budou moci získat už do 24 hodin, tato možnost ale bude zpoplatněna částkou tisíc korun.

Levná dovolená
29.05.
dovolená bez rizika

Bezpečné cesty: Zákon má chránit peníze lidí, poslanci ho schválili

K lepšímu zajištění ochrany klientů cestovních kanceláří v případech úpadku by měl sloužit nový garanční fond. Jeho vznik dnes stvrdila Sněmovna. Poslanci schválili vládní novelu zákona o cestovním ruchu s úpravami navrženými Senátem. Týkají se čistě technických, nikoli věcných změn. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidentovi.

Brigáda
aktualizováno 01.04.
novela zákona

Více peněz z brigád! Poslanci chystají velké změny v odvodech

Lidé by si v Česku na brigádách mohli vydělat víc peněz, ze kterých by nemuseli odvádět zdravotní a sociální pojištění. Ve sněmovně se už připravuje návrh na zvýšení doteď platného limitu. Ministerstvo financí z toho ale moc nadšené není.