Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Exekuce Ilustrační snímek - 1
Aktualizováno 19.5. 2017 22:13
novela zákona

Ministr má plán, jak zachránit dlužníky! Poslancům se ale nelíbí

Projednávání kontroverzní novely insolvenčního zákona v pátek poslancům zabralo skoro celý den. Několik hodin trvající projevy vedly pouze k tomu, že se schvalovací proces návrhu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána nikam neposunul.

novela zákona

Řidičák i mimo trvalé bydliště, ale dražší! Novelu schválili poslanci

Už od července příštího roku budou zřejmě lidé moci zažádat o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na úřadu i mimo trvalé bydliště. K žádosti navíc nebudou přikládat papírovou fotografii. Novinky přinese novela poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, kterou dnes schválila Sněmovna. Vzroste ale poplatek za vydání průkazu z nynějších 50 na 200 korun.

Jitka Chalánková
Aktualizováno 26.4. 2017 17:01
ANKETA Diskuze o umělém oplodnění

"Právo na dítě nepatří k základním právům," šokovala poslankyně!

Poslankyně Jitka Chalánková šokovala své kolegy i veřejnost. Sněmovna jednala o návrhu, aby mohly umělé oplodnění podstoupit i svobodné ženy, nejen manželky. "Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva," prohlásila Chalánková v diskuzi.

Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Sociální odvody na děti
Aktualizováno 6.4. 2017 21:14
kalkulačka novela zákona

Vláda slibuje rodinám další úlevy: Spočítejte si, kolik ušetříte!

Rodiče dvou a více dětí by si mohli finančně polepšit. Vláda totiž ve středu podpořila návrh novely zákona, podle které by mohly klesnout sociální odvody ze současných 6,5 procenta až na nulu v závislosti na počet potomků. Spočítejte si, kolik peněz po schválení ušetříte!

Změny od dubna
Aktualizováno 31.3. 2017 19:28
co nás čeká

Změny od dubna: Zdražuje víno či hypotéky, platí nové jízdní řády

Přísnější pravidla pro prodej vína, dražší hypotéky nebo třeba nové jízdní řády - takové změny nás od dubna čekají. Některým seniorům přijde dříve důchod a letos poprvé začínají zápisy do základních škol o několik měsíců později. Přečtěte si, co bude příští měsíc jinak.

Ušetřené peníze
Aktualizováno 29.3. 2017 12:34
jednání vlády

Rodiče vícerčat si mohou polepšit! Příspěvek na péči vzroste o tisíce

Vláda schválila silnější podporu rodin s trojčaty a vícerčaty a zvýšení příspěvku na péči. Návrh novely o sociálních službách teď bude posuzovat Sněmovna.

Sběr hub
Aktualizováno 22.3. 2017 12:12
novela zákona

Houbaření se prodraží! Za vstup do lesa může hrozit pokuta 30 tisíc

Pokuta za neoprávněný vstup do honitby by mohla stoupnout až na 30 tisíc korun. Počítá s tím novela mysliveckého zákona, kterou dnes na návrh ministerstva zemědělství schválila vláda. Proti novele se zvedla kritika, pod petici proti změně zákona se podepsalo skoro 46 tisíc lidí.

neobvyklý návrh

Muži budou platit pokutu za masturbaci, prosazuje poslankyně

V Texasu navrhli velmi neobvyklý zákon, podle kterého by měli muži za masturbaci platit pokutu 100 dolarů, protože jde o "akt proti nenarozenému dítěti". Politička chce novelou upozornit na nespravedlnost zákonů v Texasu, který má velmi přísné zákony ohledně potratů.

Vyděšená žena s mobilem
Aktualizováno 3.3. 2017 20:27
20 dní místo 60

Zákon o levných mobilních datech poslanci proberou zrychleně

Politické strany se dnes dohodly na zkráceném projednání návrhu novely telekomunikačního zákona. Ta má posílit práva spotřebitelů a zajistit plynulý přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Norma by také měla zlevnit mobilní služby.

Strážníci (ilustrační foto).
Aktualizováno 18.2. 2017 21:34
problematická novela

To nedomysleli: Strážníkem od 18, se zbraní ale až od 21 let!

Strážníci z celé republiky se už velmi těší na novelu zákona o obecní policii, která má přinést spoustu prospěšných novinek. Zároveň ale také jednu zásadní nedomyšlenost.