Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Taxikáři protestují proti Uberu! - 6
aktualizováno 05.10.
uber versus taxikáři

Spor mezi Uberem a taxikáři vyřeší nový zákon. Nebude to ale hned

Spor mezi taxikáři a řidiči Uberu vyřeší jedině nový zákon. Shodli se na tom členové expertní skupiny, která dnes jednala na Úřadu vlády. Taxikářům se nelíbí, že řidiči Uberu nabízejí stejné služby, ale přitom nemusejí splňovat stejně přísné podmínky.

Školka
02.09.
hrozí pokuty

Školka je od září povinně! Hodně dětí stále není zapsáno

Radnice v těchto dnech zjišťují, které 5tileté děti nejsou zapsány do posledního ročníku mateřské školy. Po celé republice jich budou tisíce. Předškoláci totiž od pondělí musejí do školky povinně, pokud rodiče nenahlásili, že je budou vzdělávat individuálně. Povinnou docházku nařizuje nově školský zákon.

Billboardy u dálnic - ilustrační foto
01.08.
SILNICE BEZ REKLAM

Billboardům odzvonilo: Reklamní agentury přijdou o miliony ročně!

Kolem všech dálnic a silnic první třídy můžeme v Česku vidět zhruba 3000 billboardů. Do září by podle nového rozhodnutí měly všechny zmizet.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Nemocenská, vojáci, dárcovstí krve
aktualizováno 20.07.
velký přehled novinky pro všechny

Více peněz pro nemocné i dárce krve: Tyto zákony schválil Senát!

Senát ve čtvrtek schválil balíček zákonů, který slibuje více peněz dlouhodobě nemocným pacientům, vyšší daňové výhody dárcům krve a kostní dřeně, ale také upřesňuje podmínky bydlení pro vojáky z povolání.

Chřipka
14.07.
novela zákona

Lidé budou moci čerpat až tříměsíční ošetřovatelské volno!

Sněmovna v pátek odsouhlasila novelu zákona o zdravotním pojištění, jejíž součástí je i návrh o dlouhodobém ošetřovném. Předlohu musí ještě posoudit Senát a schválit prezident.

Stavba domu
aktualizováno 27.06.
novela zákona

Poslanci schválili novelu stavebního zákona! Tohle se změní

Sněmovna dnes přehlasovala Senát a stvrdila svoji verzi rozsáhlé novely stavebního zákona, která má za cíl zjednodušit a zrychlit povolovací řízení. Poslanci odmítli pozměňovací návrhy Senátu, které se týkaly například přezkumu nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů. Novelu nyní ve sněmovní verzi dostane k podpisu prezident.

Rodina
aktualizováno 21.06.
velké změny

Zeman podepsal nové klíčové zákony! Potěší rodiny i důchodce

Prezident Miloš Zeman ve středu schválil další důležité zákony. Dotknou se hlavně rodin s dětmi, ale třeba i důchodů. Pět nových zákonů podepsala hlava státu i v pondělí.

Rodina a finance
13.06.
návrh na zrušení

Přídavky na děti jen pro zaměstnané? Diskriminace, zlobí se senátor

Senát ve čtvrtek schválil novelu zákona o státní sociální podpoře, která zavádí celou řadu změn. Jednou z nich je i to, že rodinám, kde rodiče pracují, či čerpají dávky nemocenského pojištění nebo podporu v nezaměstnanosti, se zvýší přídavky o 300 korun. To je ale podle Jiřího Dienstbiera a Elišky Wagnerové diskriminační, podle nich nelze děti diskriminovat na základě toho, v jaké rodině se narodí.

Bohuslav Sobotka na tiskovém brífinku
05.06.
registr smluv

Některé státní podniky smlouvy zveřejnit nemusí, schválila vláda

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar by mohly dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Vláda podpořila poslaneckou novelu, která to předpokládá, řekla novinářům ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Změny od června
aktualizováno 31.05.
novinky co nás čeká?

Pozor, v červnu přijdou obří změny ve volání i v dopravě! PŘEHLED

Konec měsíce května s sebou nese velké změny nejen v oblasti kouření, ale i v dopravě nebo třeba poskytování úvěrů. Červen bude zlomový i pro milovníky cestování - ti budou moci v rámci EU nově volat za domácí ceny - bez poplatků!