Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Billboardy u dálnic - ilustrační foto
01.08.
SILNICE BEZ REKLAM

Billboardům odzvonilo: Reklamní agentury přijdou o miliony ročně!

Kolem všech dálnic a silnic první třídy můžeme v Česku vidět zhruba 3000 billboardů. Do září by podle nového rozhodnutí měly všechny zmizet.

Nemocenská, vojáci, dárcovstí krve
aktualizováno 20.07.
velký přehled novinky pro všechny

Více peněz pro nemocné i dárce krve: Tyto zákony schválil Senát!

Senát ve čtvrtek schválil balíček zákonů, který slibuje více peněz dlouhodobě nemocným pacientům, vyšší daňové výhody dárcům krve a kostní dřeně, ale také upřesňuje podmínky bydlení pro vojáky z povolání.

Chřipka
14.07.
novela zákona

Lidé budou moci čerpat až tříměsíční ošetřovatelské volno!

Sněmovna v pátek odsouhlasila novelu zákona o zdravotním pojištění, jejíž součástí je i návrh o dlouhodobém ošetřovném. Předlohu musí ještě posoudit Senát a schválit prezident.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Stavba domu
aktualizováno 27.06.
novela zákona

Poslanci schválili novelu stavebního zákona! Tohle se změní

Sněmovna dnes přehlasovala Senát a stvrdila svoji verzi rozsáhlé novely stavebního zákona, která má za cíl zjednodušit a zrychlit povolovací řízení. Poslanci odmítli pozměňovací návrhy Senátu, které se týkaly například přezkumu nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů. Novelu nyní ve sněmovní verzi dostane k podpisu prezident.

Rodina
aktualizováno 21.06.
velké změny

Zeman podepsal nové klíčové zákony! Potěší rodiny i důchodce

Prezident Miloš Zeman ve středu schválil další důležité zákony. Dotknou se hlavně rodin s dětmi, ale třeba i důchodů. Pět nových zákonů podepsala hlava státu i v pondělí.

Rodina a finance
13.06.
návrh na zrušení

Přídavky na děti jen pro zaměstnané? Diskriminace, zlobí se senátor

Senát ve čtvrtek schválil novelu zákona o státní sociální podpoře, která zavádí celou řadu změn. Jednou z nich je i to, že rodinám, kde rodiče pracují, či čerpají dávky nemocenského pojištění nebo podporu v nezaměstnanosti, se zvýší přídavky o 300 korun. To je ale podle Jiřího Dienstbiera a Elišky Wagnerové diskriminační, podle nich nelze děti diskriminovat na základě toho, v jaké rodině se narodí.

Bohuslav Sobotka na tiskovém brífinku
05.06.
registr smluv

Některé státní podniky smlouvy zveřejnit nemusí, schválila vláda

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar by mohly dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Vláda podpořila poslaneckou novelu, která to předpokládá, řekla novinářům ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Změny od června
aktualizováno 31.05.
novinky co nás čeká?

Pozor, v červnu přijdou obří změny ve volání i v dopravě! PŘEHLED

Konec měsíce května s sebou nese velké změny nejen v oblasti kouření, ale i v dopravě nebo třeba poskytování úvěrů. Červen bude zlomový i pro milovníky cestování - ti budou moci v rámci EU nově volat za domácí ceny - bez poplatků!

Exekuce Ilustrační snímek - 1
aktualizováno 19.05.
novela zákona

Ministr má plán, jak zachránit dlužníky! Poslancům se ale nelíbí

Projednávání kontroverzní novely insolvenčního zákona v pátek poslancům zabralo skoro celý den. Několik hodin trvající projevy vedly pouze k tomu, že se schvalovací proces návrhu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána nikam neposunul.

Řidičský průkaz
28.04.
novela zákona

Řidičák i mimo trvalé bydliště, ale dražší! Novelu schválili poslanci

Už od července příštího roku budou zřejmě lidé moci zažádat o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na úřadu i mimo trvalé bydliště. K žádosti navíc nebudou přikládat papírovou fotografii. Novinky přinese novela poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, kterou dnes schválila Sněmovna. Vzroste ale poplatek za vydání průkazu z nynějších 50 na 200 korun.