Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kaufland
aktualizováno 03.01.
nesmyslné nařízení

Kaufland zakázal zaměstnancům v práci pít a jíst! Další den couvnul

Obrovskou vlnu nevole nejen mezi zaměstnanci vyvolalo interní sdělení společnosti Kaufland. Společnost v něm upravovala pravidla pro konzumaci jídla a pití zaměstnanců a prakticky z něj vyplývalo, že napít se mohou jen během přestávky. Pouhý den po zveřejnění společnost nařízení upravila.

Žízeň
26.06.
máte dostatek tekutin?

Jak poznáte, že málo pijete? Pocit žízně to není! OTESTUJTE SE

Zvláště v horkém počasí by člověk měl více dbát na pitný režim. Nedostatek tekutin totiž může vést k vážným zdravotním problémům. Jak poznáte, že pijete dostatečně?

Bolest břicha
aktualizováno 01.02.
Rady odborníků

Čechy trápí infekce močových cest. Už je 100 000 nemocných!

Více než 100 000 obyvatel České republiky aktuálně trápí infekce močových cest. Jejich výskyt je na přelomu zimy a jara vysoký. Přichází po období viróz, chřipek a bronchitid, kdy je organizmus oslabený infekcí nebo antimikrobiální léčbou. V prevenci i léčbě infekcí močových cest hraje hlavní roli pitný režim.

Prásk.tv píše:

Pití vody po ránu
čtěte o tématu pitný režim na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Pitný režim
aktualizováno 22.10.
Radí lékař

Malý příjem tekutin škodí zdraví! Jaká pravidla je nutné dodržovat?

Voda je životně důležitou tekutinou v našem těle. Člověk dokáže přežít týdny bez jídla, ale pouze 2–3 dny bez vody. Některé nápoje se ale do pitného režimu nezapočítávají.

Pití vody
24.07.
upít se k smrti

Vodou se můžete i otrávit. Dejte si pozor, kolik jí vypijete! PŘÍZNAKY

Od malička nám vtloukali do hlavy, že pít je velmi důležité a v létě to platí dvojnásob. Už nám ale zapomněli říct, že vypít velké množství vody najednou nás může přivést do pořádných problémů.

Pitný režim
aktualizováno 22.06.
Výstraha meteorologů

Pozor na extrémní vedra! Hrozí kolaps, dehydratace i další potíže

Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami, které zasáhnou většinu naší republiky. A extrémní vedra mohou přinést i zdravotní komplikace.

Drinky na léto
08.06.
recepty pitný režim

Zdravě a chutně: Tyto výborné osvěžující drinky zvládne každý!

Aby tělo mohlo správně fungovat, je potřeba ho dostatečně zásobovat vodou - obzvlášť v horkých dnech. Pokud vás už ale omrzelo pít čirou tekutinu, máme pro vás hned několik inspirativních přírodních receptů na lahodné nápoje, které vás nejen osvěží, ale navíc vašemu tělu dodají energii a vitamíny.

Žena pije vodu
aktualizováno 07.01.
Úspěšná předsevzetí

Chcete v novém roce zhubnout a přestat kouřit? Stačí hodně pít!

Tři nejčastější novoroční předsevzetí bývají spojená s hubnutím, koncem kouření a pohybem. Všechna tři mají společný klíč k úspěchu, na který se často zapomíná a stále se najdou tací, kteří jeho účinek podceňují. Jde o pravidelný pitný režim! Jak moc může být užitečný?

Školní docházka
23.09.
výživová poradkyně radí

Zákon nepomohl. Děti ve školách jedí nezdravě a málo pijí

České děti jsou čím dál tím obéznější. Školáci nedodržují správné stravovací návyky ani pitný režim. Přitom podle odborníků nedostatečný příjem tekutin může vést ke stresu nebo dokonce duševním poruchám.

Meloun
aktualizováno 11.07.
zdraví v létě

Co jíst a pít v horkých dnech? Tyto POTRAVINY vám udělají dobře

Co nejíst a nepít, abyste v horkých letních dnech předešli nepříjemnostem? Úmorným vedrům je třeba přizpůsobit jídelníček.