Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Generálporučík Aleš Opata
aktualizováno 08.03.

Bečvář v čele armády končí, nahradí ho generál Aleš Opata

Vláda dnes podpořila návrh, aby se generálporučík Aleš Opata stal od května novým náčelníkem generálního štábu. Ve funkci má na návrh ministryně obrany Karly Šlechtové (za ANO) nahradit Josefa Bečváře. Šlechtová chce ještě dnes s Opatou seznámit poslance branného výboru, jeho stanovisko je jen doporučující.

Karla Šlechtová v Afghánistánu
13.02.
kvůli vybavení

Šlechtová kritizuje vojáky, velitel armády Bečvář se ostře ohradil

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář odmítl laická vyjádření, která kritizující vedení armády a vytváří líbivé titulky. Odborníci ve vedení armády podle něj vědí, co armáda potřebuje.

Slobodan Praljak se otrávil těsně po vynesení rozsudku
30.11.
Vypil ho u soudu

Strážní, kontroly, 14 dveří. Policie nechápe, jak zločinec pronesl jed

Lahvička tekutiny, kterou ve středu vypil bývalý velitel bosenských Chorvatů u soudu v Haagu, opravdu existovala jed. Slobodan Praljak po několika hodinách zemřel. Nizozemská policie teď vyšetřuje, jak je možné, že chemikálii do soudní síně pronesl.

Prásk.tv píše:

Deshauna Barber - 6
čtěte o tématu velitel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Teroristé. Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
zabití teroristy

Velitel radikálního Talibanu je mrtvý! Při útoku zemřel i s rodinou

Páteční útok afghánských leteckých sil zabil velitele militantního hnutí Taliban. Útok nepřežilo ani pět členů jeho rodiny.

Američanka Peggy Whitsonová na ISS
aktualizováno 24.04.
prezidentská gratulace

Nový rekord: Z Američanů byla ve vesmíru nejdéle žena

Americká astronautka Peggy Whitsonová přepisuje historii, od pondělí je rekordmankou Spojených států v celkovém počtu dní strávených ve vesmíru. Překonala rekord Jeffa Williamse, který ve vesmíru strávil 534 dní. Mimo Zemi byl nejdéle ruský kosmonaut Gennadij Ivanovič Padalka, který byl ve vesmíru dlouhých 878 dní.

Druhý vůdce ISIS
aktualizováno 25.03.
smrt velitele

Velká rána pro ISIS: Teroristé přišli už o svého druhého vůdce!

Druhý nejvýše postavený velitel teroristů Islámského státu zemřel při náletech v Sýrii. S odvoláním na zdroje z Pentagonu to dnes uvedla americká televize NBC.

abú Sulajmán Masrí
25.10.
o teroristu míň

Velký úspěch! Jeden z hlavních velitelů al-Káidy v Sýrii je mrtvý

O dalšího nebezpečného teroristu míň! V sobotu přišel o život jeden z hlavních velitelů al-Káidy v Sýrii abú Sulajmán Masrí. Zemřel během bojů se syrskou armádou ve městě Aleppo.

Hafíz Saíd
12.07.
spojenecký úspěch

ODPLATA: Velitel Islámského státu je po smrti! Zemřel při náletu

Páteční útok bezpilotního letounu se stal osudným Hafízu Saídovi, jednomu z vůdců Islámského státu (IS). V tomto týdnu je to přitom už druhý vysoce postavený muž této teroristické organizace, kterého se spojencům podařilo zabít. Informovala o tom britská BBC.

Velitel Zdeněk Mikula
aktualizováno 08.07.
Smrt 4 Čechů v Afghánistánu

S jedním z kluků jsem tam sloužil. Byl to dobrý člověk, vzpomíná velitel

Česko ráno obletěla zpráva, že v Afghánistánu zahynuli čtyři čeští vojáci po výbuchu nálože. Společně s nimi zahynulo ještě 11 dětí a dva afghánští policisté. Jak na mrtvé kolegy vzpomínají jejich kamarádi a blízcí?