Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Forman
aktualizováno 09.05.
pocta režisérovi

Odstartoval slavný filmový festival v Cannes! Na úvod uctili Formana

Ve francouzském Cannes v úterý večer začal 71. ročník slavného filmového festivalu. Přehlídku oficiálně zahájili americký režisér Martin Scorsese a australská herečka Cate Blanchettová. V oblíbeném kině na pláži nedaleko festivalového paláce pořadatelé jako poctu zesnulému režisérovi Miloši Formanovi promítli jeho snímek Hoří, má panenko.

Miloš Forman
aktualizováno 16.04.
poslední sbohem

Tajný pohřeb: Rodina se v Americe rozloučila s Milošem Formanem

Ve Spojených státech se v neděli konal tajený pohřeb režiséra Miloše Formana. Poslední rozloučení bylo podle jeho přání v úzkém rodinném kruhu. Informaci o pohřbu zvěřejnila vdova Martina na sociální síti.

Miloš Forman a Jim Carrey při natáčení filmu Muž na měsíci
aktualizováno 15.04.
galerie smrt legendy

Svět vzpomíná na Formana: Jim Carrey pláče, DeVito česky nadává

Úmrtí režiséra Miloše Formana zasáhlo řadu světových filmových hvězd. S mnoha z nich český oskarový režisér spolupracoval, ostatní zase zasáhla Formanova umělecká tvorba. Mezi stovkami kondolencí, které se objevili na sociálních sítích, byly i od herců Antonia Banderase, Dannyho De Vita, Michaela Douglase nebo Mii Farrow.

Prásk.tv píše:

Miloš Forman a Martina Forman - 2
čtěte o tématu Miloš Forman na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O CYKLO BALÍČEK.

V posledních letech prošla elektrokola výrazným vývojem a zažívají velký boom.

Miloš Forman
aktualizováno 14.04.
Filmový velikán

Po krátké nemoci zemřel režisér Miloš Forman. Legendě bylo 86 let

V USA zemřel oscarový režisér Miloš Forman. Jeho manželka Martina Formanová dnes telefonicky ČTK řekla, že zemřel náhle 13. dubna po krátké nemoci. Čáslavskému rodákovi bylo 86 let.

Miloš Forman
aktualizováno 18.02.
Miloš Forman

Legendární režisér Forman slaví narozeniny, získal dva Oscary

Nejznámější český režisér Miloš Forman slaví 85.narozeniny. Muž, který natočil slavné filmy, třeba Hoří má panenko, Vlasy nebo Amadeus, žije už dlouhá léta na svém ranči ve Spojených státech a do Česka kvůli zdravotním problémům nejezdí. Forman je držitelem dvou Oscarů za nejlepší režii.

Hana Brejchová
13.08.
SERIÁL Objevil ji Forman

Jak žijí hvězdy minulosti: Těžký osud zadlužené Hany Brejchové

Hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky, Hana Brejchová (69), se musí vypořádávat s krutostí osudu. Po smrti milovaného manžela se bývalá herečka dostala do finančních problémů. Jsou na ni vypsané dvě exekuce, které nedokáže splácet. Vlastní dcery se Hana zřekla, se slavnější sestrou Janou se kvůli režisérovi Formanovi nestýká.