Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nález mrtvého muže na Ostravsku
aktualizováno včera 15:02
Policie prosí o pomoc

Hrůzný nález v třídírně odpadu! Mezi papírem ležela mrtvola muže

Nález lidského těla zaměstnává kriminalisty na Ostravsku. Po totožnosti zemřelého teď pátrají policisté a žádají veřejnost o pomoc. Zatím není jasné, proč muž zemřel. Čeká se na výsledky pitvy.

Kontroly na D1
včera 12:42
Prozradilo ho video

Policista měl od řidiče vzít úplatek. Je bez práce, hrozí mu vězení

Policistu, který na konci ledna vzal na dálnici úplatek od polského řidiče, propustili ze služby. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho navíc obvinila ze dvou trestných činů a hrozí mu až pětileté vězení.

Havířov - 2
aktualizováno 20.02.
Zamítnutí úřadu

Havířov neuspěl s bezdoplatkovou zónou. Obyvatelé jsou překvapeni

Havířov neuspěl s vyhlášením bezdoplatkové zóny. Návrh obyvatel, který podpořili i zastupitelé města, magistrát zamítl. Lidé zavedení zóny, kde město nedoplácí na nájem, požadovali hlavně kvůli problémovým spoluobčanům.

Prásk.tv píše:

Dominika Myslivcová - 1
čtěte o tématu Moravskoslezský kraj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Stoupnutí do lejna
aktualizováno 20.02.
Zaneřáděné ulice

Tající sníh odhalil ulice plné psího trusu. Lidé posílají drsné vzkazy!

Tající sníh v českých městech odhaluje nepříjemné pozůstatky venčení. Někteří majitelé psů po svých miláčcích totiž stále neuklízejí. Na chodnících a silnicích tak zůstávají fekální pasti a je jen otázkou času, než do nich někdo šlápne. Jednoho obyvatele Českého Těšína psí hovínko natolik popudilo, že majiteli chlupáče nechal na chodníku důrazný vzkaz.

Ples - ilustrační foto
19.02.
Oči pro pláč

Necita rozkradl tombolu dětského plesu, zmizely hračky i koloběžka

Ostravští kriminalisté od víkendu pátrají po neznámém zloději, který rozkradl tombolu pro dva plesy včetně dětského karnevalu. Za oběť mu tak padly například hračky nebo koloběžka.

Lidi na Karvinsku vyděsily podivné záblesky
19.02.
podivný úkaz

O mimozemšťany nejde! Expert má vysvětlení záhady z Karviné

Tajemný záblesk, který se minulý týden objevil na Karvinsku, je stále velkou záhadou. Oficiálně se totiž pořád nepodařilo vypátrat, co ho způsobilo. Expert na pyrotechniku a výbušniny teď ale přišel s možným vysvětlením. Podle něj mohlo jít o výbuch důlního plynu.

Neštěstí ve Studénce
aktualizováno 18.02.
Osvobození soud zrušil

Tragédie ve Studénce znovu o soudu! Stavařům hrozí vězení

Okresní soud v Novém Jičíně opět projednává železniční neštěstí ve Studénce z roku 2008, které nepřežilo osm lidí. První rozhodnutí novojičínského soudu, který zprostil obžaloby všech deset obžalovaných, Krajský soud v Ostravě loni zrušil. Na dnešek předvolaní znalci se mají navzájem vyjádřit ke vyhotoveným znaleckým posudkům. Hlavní líčení potrvá do čtvrtka, pak bude proces pravděpodobně odročen.

Hasiči u panelového domu
aktualizováno 17.02.
oxid uhelnatý

V bytě v Opavě unikal plyn. V nemocnici skončilo pět lidí

Pět lidí se v neděli přiotrávilo oxidem uhelnatým v bytě v Opavě. Na místě zasahovali hasiči i záchranná služba, všechny zraněné zdravotníci transportovali do nemocnice.

Úplatek ilustrační
aktualizováno 16.02.
Incident na D1

Policistu, který vzal úplatek od Poláka, obvinili. Poznali ho z videa

GIBS obvinila moravskoslezského policistu, který měl na dálnici D1 od polského řidiče přebrat pokutu bez vypsání bločku. Muž si vše natočil na video, které pomohlo policistu identifikovat. Ten nebyl na záběrech vidět, dal se ale poznat po hlase.

Zloděj v ostravské MHD
aktualizováno 16.02.
pátrání policie

Drzý zloděj okradl spáče v tramvaji, všechno natočila kamera

Neznámý muž využil ve večerních hodinách toho, že jeden z cestujících v ostravské tramvaji usnul, a při výstupu rychle sáhl pro batoh spícího cestujícího. Z místa pak rychle utekl. Celý čin zaznamenala kamera, policie tak zná podobu pachatele.