Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž napadl v tramvaji jiného muže
aktualizováno 14.12.
video děsivý útok

MHD v Ostravě: Rozbil lahev muži o hlavu, zakročila žena s pistolí

Policie pátrá po muži, který 9. prosince napadl cestující v ostravské tramvaji. Agresor zatím z neznámých důvodů zaútočil na ženu a muže. Vše natočila kamera ve vozidle. Napadení přerušila 27letá svědkyně s legálně drženou zbraní v ruce!

Smrtelná nehoda na Opavsku
13.12.
smrtelná nehoda

Tragédie na Opavsku! Sraženou ženu oživovali svědci, zemřela

Ve středu při dopravní nehodě na Opavsku zemřela třiapadesátiletá žena. Chodkyni srazila dodávka, na místě ji oživovali svědci i záchranáři.

V Ostravě napadl muž studenty v tramvaji
13.12.
mluvte česky

Agresor, který napadl zahraniční studenty, se sám přiznal na policii

Hledaný muž z Ostravy, který na konci listopadu napadl skupinu zahraničních studentů, protože nemluvili česky, se sám přihlásil na policii. Díky kvalitním záznamům z kamer dopravního podniku, to byla podle policie pouze otázka času.

Prásk.tv píše:

Dominika Myslivcová - 1
čtěte o tématu Moravskoslezský kraj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Horník
13.12.
Závod na Karvinsku

Neštěstí v dole OKD! Havíře pohřbila hluboko pod zemí hornina

Při důlním neštěstí v závodu OKD ve Stonavě na Karvinsku zemřel polský horník. Během vrtání se uvolnila hornina, která pracovníka zavalila.

Požár v Ostravě - 4
aktualizováno 10.12.
Požár kůlny

U školy ve Vítkovicích hořelo: 37 evakuovaných, škoda 300 tisíc

Hasiči ze tři ostravských stanic zasahovali v neděli odpoledne ve čtvrti Vítkovice. Vzplál dřevěný přístřešek, ve kterém bylo dřevo, polystyren a izolační vata. Velký žár poškodil i auto a další stroj, které stály venku. Z vedlejšího domu před příjezdem hasičů uteklo 37 lidí.

Seismolog Jan Zedník
aktualizováno 10.12.
Noční zemětřesení

Seismolog: Otřes u Ostravy byl nejsilnější od třicátých let!

Otřesy, které dnes před čtvrtou hodinou ráno vzbudily na Ostravsku a Opavsku řadu lidí, jsou pozoruhodné hned z několika důvodů. Tím hlavním je to, že jde v regionu s největší pravděpodobností o nejsilnější otřesy za téměř sto let.

Hasiči vyjíždějí k popadaným stromům - 4
aktualizováno 10.12.
Platí nejvyšší výstraha!

Česko zasáhl silný vítr. Hasiči vyjeli k popadaným stromům

Česko zasáhl v neděli odpoledne a v noci na pondělí silný vítr. V nárazech může dosáhnout rychlosti až 145 kilometrů v hodině. Nejvyšší stupeň nebezpečí platí pro sedm okresů na severu Moravy

Seismograf zaznamenává zemětřesení
aktualizováno 10.12.
Zemětřesení

Na Ostravsku se v noci otřásla země: Lidé se budili, domy hýbaly

Hodně divokou noc zažila ze soboty na neděli Ostrava a její okolí. Moravskoslezskou metropolí totiž kolem čtvrté hodiny ráno zatřáslo slabé zemětřesení.

Operační středisko HZS - Ilustrační foto
07.12.
Kilometry je nezastavily

Pomoc na dálku: Hasiči z Ostravy zachránili Čecha ve Švýcarsku

Velmi netradiční zásah si ve čtvrtek ráno připsalo operační středisko Moravskoslezských hasičů. Na tísňovou linku se obrátil dispečer přepravní firmy, jehož řidič mu volal ze Švýcarska, že je mu špatně. Přivolat si pomoc ale sám nemohl, protože se nedokázal domluvit. I z Ostravy mu ale hasiči dokázali pomoc sehnat.

Důl Paskov
aktualizováno 06.12.
nemohou ho zlikvidovat

Důl je osm měsíců uzavřen, přesto se do něj sypou miliony

Do Dolu Paskov u Frýdku Místku, který je už osm měsíců uzavřený, stále tečou desítky milionů korun. Společnost OKD ho zatím nemůže zlikvidovat, jak bylo původně v plánu, nemá na to totiž povolení.