Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pirát vybržďoval auto v tunelu
aktualizováno včera 15:37
Šílený manévr

Pirát si spletl auto, zablokoval v tunelu rodinu jedoucí domů!

Až osm let za mřížemi hrozí bezohlednému řidiči, který podle policie hned několika nebezpečnými manévry ohrozil v Ostravě rodinu, která se autem vracela z dovolené. K tragédii chyběly vteřiny, pirát silnic navíc "vytrestal" špatné auto.

Smrtelná nehoda na železničním přejezdu v Ostravě
17.02.
Smrtelný střet

Vlak před sebou po srážce auto tlačil 200 metrů, jeden mrtvý

Jeden život si vyžádala páteční nehoda osobního auta a vlaku v Ostravě-Třebovicích. Souprava před sebou auto tlačila asi 200 metrů, než se strojvedoucímu konečně podařilo zastavit.

Dopravní nehoda Třinec
aktualizováno 15.02.
Hromadná srážka

V nemocnici zemřel chlapec (10), který se zranil při nehodě v Třinci

V ostravské nemocnici zemřel desetiletý chlapec, který utrpěl vážná zranění při hromadné nehodě na Třinecku. Ve středu dopoledne narazil polský kamion do kolony aut, zranilo se dohromady pět lidí.

Prásk.tv píše:

Dominika Myslivcová - 1
čtěte o tématu Moravskoslezský kraj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Ředitelství OKD
15.02.
omezení těžby

Stát do půl roku převezme OKD. Do pěti let zavřou všechny doly

Nejpozději do poloviny letošního roku převezme stát OKD. Pak může začít postupný útlum těžby, který minulý týden potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Všechny doly by se měly uzavřít do roku 2023.

Přepadení v Ostravě
aktualizováno 13.02.
pátrání po pachateli

Lupič vláčel dívku za vlasy a kopl ji do hlavy. Poznáváte ho? VIDEO

Kriminalisté už více než měsíc pátrají po lupiči, který v Ostravě napadl dívku. Usiloval o její kabelku, neváhal přitom použít násilí. Dívku nejprve povalil na zem a kopl do hlavy, pak ji za vlasy táhl po zemi. Celý čin natočila kamera.

Dvě vážné nehody
aktualizováno 13.02.
foto + video nebezpečný střet

Dvě hrozivé nehody během půl hodiny! 1 mrtvý, tři vážně zranění

Policisté v úterý vyjížděli během půl hodiny ke dvěma dopravním nehodám, které skončily velmi nešťastně. Okolo půl jedenácté se v Havířově srazila Felicie s SUV, dva lidé skončili v nemocnici. O zhruba 30 minut později kamion narazil do osobního auta před obcí Blatná. V tomto případě na místo letěl záchranářský vrtulník, potřeba byl ale i koroner.

Kontrola hygieniků odhalila velké nedostatky
aktualizováno 13.02.
hygienická kontrola

To je hnus! V téhle špíně musí jíst děti ve školách a na táborech

Inspekce hygienické stanice Moravskoslezského kraje si došlápla na školy a školská zařízení a zjištění, v čem musí děti někdy jíst, jsou skutečně šokující. Nejčastěji se objevují problémy s hygienou. Ať už to byl olezlý dřez, nedezinfikované prostory nebo zrezlé nádobí. Problémy se objevily i u zajišťování osobní hygieny dětí.

Smog
aktualizováno 10.02.
Špatné podmínky

Východ republiky trápí smog. Meteorologové vyhlásili regulaci

Smog trápí obyvatele východní části republiky. Na Ostravsku vyhlásili meteorologové regulaci. Občany žádají, aby omezili pohyb venku a omezili cesty autem. Regulace platí pro Ostravsko, Karvinsko a Třinecko. Smogovou situaci vyhlásili meteorologové také ve Zlínském kraji.

Požár bývalé textilky v Krnově - 7
09.02.
Vyšetřování požáru

Policie: Vzácnou textilku v Krnově nejspíš podpálila dvojice dětí!

Policie podezírá dva nezletilé, že loni v prosinci způsobili požár v bývalé textilce Karnola v Krnově na Bruntálsku. Textilka byla národní kulturní památkou.

Zajištění chemikálií v centru Prahy
09.02.
Obří evakuace

Student nahlásil bombu. Chtěl zkusit, zda ho policisté najdou!

Policistům se po necelém měsíci podařilo vypátrat anonyma, který v půlce ledna oznámil uložení bomby v pražském nákupním centru Palladium. Zarážející je především motiv činu, který spustil evakuaci několika stovek zákazníků.