Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Studenti
19.04.
Zkuste si test

U přijímaček překvapila i čeština! Tyto otázky dělaly žákům problém

Přijímačky na střední školy za sebou mají už všichni uchazeči. A tak jako loni vyvolaly některé otázky kritiku i výsměch žáků. V případě češtiny to byl text o šišlavém upírovi, ale také tvoření slov. Zkuste si, jestli by vám test také dělal problém.

Pepřový sprej na školách
17.04.
hradec králové

Dívka ve třídě ukázala pepřový sprej. 9 dětí skončilo v nemocnici

Neopatrná manipulace s pepřovým sprejem narušila celé školní vyučování. Dívka (17) ze střední školy v Hradci Králové v pondělí ukazovala kamarádce svůj pepřový sprej. Ten však během toho omylem zmáčkla a postříkala další spolužačky. Devět dívek skončilo po ošetření v místní nemocnici.

Písemná zkouška - 2
13.04.
čeština a matematika

Žáci skládají zkoušky na střední. Zvládli byste je? Udělejte si test

Více než 87 tisíc žáků čekají v tomto roce přijímačky na střední školy. Uchazeči o čtyřleté obory je absolvovali včera, zájemci o studium na víceletých gymnáziích je skládají dnes. Jednotné přijímací zkoušky sestávají z testu z matematiky a češtiny.

Prásk.tv píše:

Nevěsta
čtěte o tématu žáci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Žáci při zkouškách - 3
15.03.
Zkoušky se blíží

Doučování na přijímačky vynáší! Je dětem kurz za tisíce k něčemu?

Přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia čekají žáky základních škol už za necelý měsíc. Tentokrát se reportérka TV Nova v pravidelném seriálu zaměřila na to, jak časově náročné jsou a kolik stojí přípravné kurzy. Víme také, jaká bývá úspěšnost žáků, kteří je absolvují.

Studenti
aktualizováno 13.03.
Rozdíly mezi zkouškami

Jak se liší přijímačky na 4letý obor a gymnázia? Zkuste test z češtiny

První žáci budou přijímací zkoušky na střední školy skládat za méně než měsíc. Na tom, zda budou v přijímačkách úspěšní, přitom závisí i výběr školy. Mezi testy na čtyřleté obory či osmiletá gymnázia jsou totiž rozdíly. Vyzkoušejte si, jak se liší zkouška z češtiny.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 12.03.
Už za měsíc

Přijímačky na střední se blíží! Zvládli byste je? Otestujte se

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Přesně za měsíc usednou do lavic k testům první žáci. Už podruhé na ně čekají jednotné přijímačky, které tak netvoří samotné školy, ale Cermat. Vyzkoušejte si, co všechno musí děti znát a jak byste ve zkoušce uspěli.

Hacker
25.02.
Hrozí mu vězení

Mladík se naboural do systému školy, žákům změnil známky!

Bývalý žák základní školy v Karlových Varech se naboural do elektronické žákovské knížky a měnil žákům známky. Ve většině případů se pravděpodobně bavil tím, že jim zhoršil prospěch nebo k němu připsal různé poznámky. Vypátrala ho ale policie a hrozí mu až rok vězení.

2089183
aktualizováno 22.02.
Šikana na Slovensku

Tomáše (13) bili spolužáci, skončil v nemocnici! Odešli s podmínkou

Třináctiletého Tomáše spolužáci šikanovali tak brutálně, že skončil v nemocnici. Vše navíc natáčeli na mobilní telefon! Dva z útočníků pak napadli a vážně zranili ještě dva starší muže. V rozsáhlém případu teď rozhodl slovenský soud.

Školní dílny a pracovní činnosti
aktualizováno 22.02.
Praktické dovednosti

Pilka, brousek, 3D tiskárna. Do škol se mají vrátit dílny!

Už za dva roky by se žáci v českých a moravských školách mohli opět učit, jak pracovat rukama. Takzvané dílny ze škol zmizely už před lety, nyní to ovšem vypadá, že se praktické hodiny brzy vrátí.

Karla Šlechotvá zkouší přístroj nočního vidění pro armádu
aktualizováno 13.02.
branná výchova

Šlechtová chce učit děti bránit vlast. Plánuje nový školní předmět

Branná výchova by se mohla jako samostatný povinný předmět stát znovu součástí výuky. Žáci by se při ní učili například zásady chování ve stavu ohrožení a zdravovědu. Usiluje o to ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO).