Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Školák
aktualizováno 03.09.
počty školáků

Prvňáčků je stále méně. O čtvrtinu za 10 let ubylo i středoškoláků

Počet prvňáčků se stále snižuje. Letos do lavic poprvé usedlo asi 108 tisíc dětí, v loňském roce jich bylo o čtyři tisíce více. Celkový počet žáků na základních školách ale roste. Zastavil se také propad žáků na středních školách.

Učitelé
aktualizováno 27.08.
Zpátky do školy

Učitelům už začal nový školní rok! Na žáky a studenty čekají změny

Týden před žáky dorazili do škol učitelé, na většině z nich jsou tak přípravy v plném proudu. Dvouměsíční volno využily některé školy ke zvelebování a rekonstrukcím. Do školních lavic letos usedne o zhruba 18 tisíc více dětí než v loňském školním roce.

Šikana ve škole
aktualizováno 09.07.
vyšetřování na žďársku

Brutální šikana! Dívku (7) měli žáci bít, hlavu jí strkali do záchodu

Školní rok sice už skončil, vedení základní školy v Křižanově na Žďársku ale řeší závažné podezření. Policisté a školní inspektoři tam totiž vyšetřují rozsáhlý případ šikany. Alarmující je, že se měla odehrávat mezi dětmi na prvním stupni.

Prásk.tv píše:

Sean Martin
čtěte o tématu žáci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Vysvědčení
aktualizováno 29.06.
začátek prázdnin

Děti dostaly vysvědčení i přes rok zabavené věci, včetně pistolí

Dnes je poslední školní den, což znamená, že dětem začínají prázdniny. Ráno si ale ještě přišli pro vysvědčení a jako tradičně z něj měli největší radost prvňáčci.

Prázdniny a škola
12.06.
škola vs. volno

Zkraťte dětem prázdniny, navrhuje radní! Souhlasíte s ním? ANKETA

S velmi kontroverzním návrhem pro studenty přišel radní pro školství Zdeněk Seidl (ČSSD). Žákům by zkrátil letní prázdniny na šest týdnů. Podle něj by se tak mohla zlepšit kvalita školství, rodiče by si navíc mohli lépe rozplánovat dovolenou.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 28.04.
Přepočet bodů

Kvůli téhle otázce neplatí výsledky přijímaček! Rodiče trnou strachy

Školáci, kteří se hlásili na osmiletá gymnázia, i jejich rodiče, zůstávají v nejistotě. Společnost Cermat, která připravuje jednotné přijímací zkoušky, totiž oznámila chybu v zadání. Na jednu otázku z češtiny byly dvě správné odpovědi. O jakou úlohu šlo?

Studenti
19.04.
Zkuste si test

U přijímaček překvapila i čeština! Tyto otázky dělaly žákům problém

Přijímačky na střední školy za sebou mají už všichni uchazeči. A tak jako loni vyvolaly některé otázky kritiku i výsměch žáků. V případě češtiny to byl text o šišlavém upírovi, ale také tvoření slov. Zkuste si, jestli by vám test také dělal problém.

Pepřový sprej na školách
17.04.
hradec králové

Dívka ve třídě ukázala pepřový sprej. 9 dětí skončilo v nemocnici

Neopatrná manipulace s pepřovým sprejem narušila celé školní vyučování. Dívka (17) ze střední školy v Hradci Králové v pondělí ukazovala kamarádce svůj pepřový sprej. Ten však během toho omylem zmáčkla a postříkala další spolužačky. Devět dívek skončilo po ošetření v místní nemocnici.

Písemná zkouška - 2
13.04.
čeština a matematika

Žáci skládají zkoušky na střední. Zvládli byste je? Udělejte si test

Více než 87 tisíc žáků čekají v tomto roce přijímačky na střední školy. Uchazeči o čtyřleté obory je absolvovali včera, zájemci o studium na víceletých gymnáziích je skládají dnes. Jednotné přijímací zkoušky sestávají z testu z matematiky a češtiny.

Žáci při zkouškách - 3
15.03.
Zkoušky se blíží

Doučování na přijímačky vynáší! Je dětem kurz za tisíce k něčemu?

Přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia čekají žáky základních škol už za necelý měsíc. Tentokrát se reportérka TV Nova v pravidelném seriálu zaměřila na to, jak časově náročné jsou a kolik stojí přípravné kurzy. Víme také, jaká bývá úspěšnost žáků, kteří je absolvují.