Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

velký skandál

Prezidenta Brazílie obvinili kvůli korupční kauze! Odstoupit odmítá

Brazilská generální prokuratura obvinila prezidenta Michela Temera z maření vyšetřování korupční kauzy, kvůli níž v zemi tento týden vypukla vládní krize. V ulicích měst největší latinskoamerické země demonstrují proti Temerovi tisíce lidí požadující jeho odstoupení. Ve čtvrtek podali demisi dva ministři a podporu ztrácí prezident i v parlamentu. Sám vinu odmítá a odstoupit nehodlá.

Matthew Festing, papež
Aktualizováno 25.1. 2017 11:39
nečekaný odchod

Spor o kondomy: Papež způsobil rozruch, velmistr Festing skončil!

Nečekanou rezignací velmistra Řádu maltézských rytířů Matthewa Festinga skončil spor o kondomy s Vatikánem. Konflikt trvá už od prosince - a to kvůli rozdávání prezervativů v rozvojových zemích a následném odvolání velkokancléře.

Láska k fotbalu?

ŠOK! Kolega prozradil pravý důvod rezignace Benedikta XVI.

Bývalý papež Benedikt XVI. oficiálně rezignoval ze zdravotních důvodů. Pravda je ale podle papežova kolegy Georga Gaensweina mnohem složitější. Benediktovu rezignaci totiž uspíšil fotbalový šampionát.

Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Theresa May
Aktualizováno 11.7. 2016 20:45
Theresa Mayová

Cameron ve středu rezignuje! Británie bude mít premiérku

Britský premiér David Cameron ve středu odstoupí a uvolněné funkce se ujme nynější ministryně vnitra Theresa Mayová. Dnes to v Londýně oznámil Cameron s tím, že nástupkyně má jeho plnou podporu.

kauza tibetské vlajky

Chovanec odstoupí z funkce, jestli policie nadržovala Číňanům

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) neshledal v incidentu s tibetskou vlajkou na pražské FAMU porušení zákona. Policie, která při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga navštívila v souvislosti s vyvěšením vlajky budovu školy, byla podle něj jen neobratná a zbytečně horlivá.

To tu ještě nebylo

Pražský soudce musí skončit. Je totiž kleptoman!

Soudci jsou velmi často nedotknutelní a neodvolatelní. Přesto můžou ve funkci skončit s pořádnou ostudou. Jako soudce z Prahy, který nedokázal uhlídat své nenechavé prsty a kradl.

Angela Merkel
Aktualizováno 14.7. 2014 08:21
V Německu

Kancléřka Merkelová prý uvažuje, že před koncem mandátu odstoupí

Německá kancléřka Angela Merkelová plánuje, že nedokončí plné funkční období a před volbami v roce 2017 se dobrovolně vzdá úřadu. Učinila by tak coby první šéfka německé spolkové vlády od roku 1949.