Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Venčení
aktualizováno 01.11.
konec týrání zvířat

Pejskaři, pozor! Pro vaše mazlíčky platí ode dneška nové povinnosti

Přísnější pravidla pro chovatele psů zavádí novela veterinárního zákona, který začal platit na začátku listopadu. Má za cíl usnadnit kontroly útulků pro zvířata a především omezit existenci tzv. množíren.

Týrana štěňata
aktualizováno 09.05.
byznys množíren

Český veterinář pašoval skoro 50 polomrtvých štěňat. Chytili ho

Ilegálnímu převozu a prodeji dvaačtyřiceti zubožených štěňat náhodně zabránila německá policie. Zadržela při tom i jejich pašeráka, kterým - jak se ukázalo - byl český veterinář. Muž štěňata převážel do Belgie a je vyšetřován pro porušení zákonů na ochranu zvířat. O případu informovala německá média.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Týraní psi
11.09.
drsné video

To je kontrola?! Záběry z množírny upozornily na mezeru v zákoně

Misky plné červů, hnijící sláma, žádné krmení. Redakci TN.cz se dostal do rukou velmi drsný materiál, který upozorňuje na problematiku českých množíren. Jak se navíc nyní ukázalo, problém je o to větší, že chovatel za držení zvířat v nevyhovujících podmínkách kvůli mezeře v zákoně vůbec nemusí být potrestán.

Zbité štěně
13.07.
čipování

Konec týrání psů v množírnách! Postaví se za ně nový zákon

Povinné čipování a centrální registr psů, s tím počítá návrh zákona, který v tomto týdnu představili poslanci a ochránci zvířat. Podle nich by mohl pomoci i psům, kteří žijí v otřesných podmínkách v tzv. množírnách, kterých je po celém Česku velké množství.

Týrana štěňata
aktualizováno 08.12.
stop chamtivcům

Ne množírnám! Lidé chtějí zastavit týrání psů pro peníze

Množírna je vžitý název pro výdělečné chovy psů. Majitelé fen v nich bez ohledu na jejich zdraví "vyrábějí" štěňata jako na továrním pásu. Zvířata jsou vyčerpaná, podvyživená a nemocná, trpí v nelidských podmínkách a brzy umírají. Iniciativa "Ne, množírnám" chce tuto praxi zastavit.

Týrana štěňata
aktualizováno 17.07.
nepodporujte množírny!

Policie jde po množírnách psů! Krutě je tam trápí a falšují razítka

Množírny psů ve velkém falšují doklady na psy. Podle veterinářů vyrábějí podvodníci jejich razítka a opatřují zvířatům nelegální doklady. Ušetří tak desítky tisíc korun, ale bez očkování pak spousta štěňat zemře.

Jorkšírský teriér
aktualizováno 15.07.
smutný příběh

Prodali umírající štěňátko z množírny! A zfalšovali razítko

Policie pátrá po skupině lidí, kteří prodávají psy s falešnými očkovacími průkazy. Už v několika případech veterinář uvedený v dokladu zvíře ani neviděl. Neočkovaná zvířata přitom často hynou. Poslední případ je ze severních Čech.