Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Izraelský protiúder na cíle hnutí Hamás v Pásmu Gazy
aktualizováno 09.08.
Napětí v Pásmu Gazy

Izrael zasáhly desítky raket, nálet v Pásmu Gazy zabil ženu a dítě!

Situace na izraelsko-palestinském pomezí se opět vyostřila. Izraelská armáda tvrdě odpověděla na středeční raketové útoky z Pásma Gazy. Palestinské úřady oznámily, že při protiúderu zahynula těhotná žena a malé dítě.

Výbuch po náletech u města Rafah na jihu Pásma Gazy
aktualizováno 20.06.
tvrdý střet

Po ostřelování udeřily stíhačky Izraele v Pásmu Gazy hned třikrát!

Izraelské letouny provedly v noci na středu několik náletů, při kterých měly zaútočit na pozice hnutí Hamás. Má jít o reakci na vypálení nejméně třiceti raket a minometných střel vypálených na Izrael, oznámila izraelská armáda.

Bombardování v pásmu Gaza
09.12.
Napětí stoupá

Při izraelském náletu na Pásmo Gazy zemřeli nejméně dva lidé

Při izraelském útoku na palestinské Pásmo Gazy přišli o život dva členové ozbrojeného křídla tamního Hamásu. Izraelský nálet byl odvetou za předchozí raketovou palbu z pásma na Izrael.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Protesty v Betlémě
aktualizováno 07.12.
trumpovy výroky o jeruzalému

V Betlémě vypukly nepokoje, policisté bojují s běsnícím davem

Vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamás reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. V Betlémě už vypukly nepokoje.

Palestinské děti v pásmu Gazy
aktualizováno 17.09.
Neklidná oblast

Klid v pásmu Gazy? Radikální hnutí Hamas chce usmíření!

Palestinské hnutí Hamas je ochotno zahájit rozhovory o usmíření s hnutím Fatah, jednat o rozpuštění vlády v Pásmu Gazy a uspořádání všeobecných voleb. Uvádí to dnešní prohlášení hnutí Hamas, z něhož citovala agentura Reuters.

Palestinští bojovníci hnutí Hamas
28.09.
úmrtí prezidenta

Hamas slaví Peresovu smrt. Jsme šťastní, zemřel zločinec, tvrdí

Palestinské radikální hnutí Hamas vyjádřilo radost nad dnešním úmrtím bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese. Mluvčí Hamasu Samí abú Zuhrí agentuře AP řekl, že "Palestinci jsou šťastní, že zemřel zločinec, který způsobil prolévání jejich krve".

Hamas ukázal strašlivý tank - 2
03.02.
To se nepovedlo

Palestinci ukázali nový tank. Teď jsou všem pro smích! FOTKY

Palestinské hnutí Hamas, které ovládá Pásmo Gazy, se pochlubilo novým tankem, který postavilo podle zajatého izraelského tanku. Ukázalo jej na počest sedmi bojovníků, kteří zemřeli, když na ně spadl tunel, který kopali do Izraele. "Tank" Hamasu se ale stal terčem výsměchu na sociálních sítích.

Útok autem v Izraeli
06.11.
útok hamasu

Teroristé najeli v Izraeli dvěma auty do lidí. Jednoho zastřelili

Dva teroristé z organizace Hamas včera v Izraeli zaútočili auty na několik Izraelců na ulici. Bez varování do nich najeli. Výsledkem je jeden mrtvý a sedmnáct zraněných. Jednoho útočníka policie zastřelila, druhý je na útěku.

Po zásahu izraelského letectva se zřítil 13 patrový dům V Gaze
aktualizováno 24.08.
válka proti Hamásu

Po zásahu izraelského letectva se zřítil 13 patrový dům v Gaze

Letecký úder izraelské armády zničil třináctipatrový obytný dům ve správním středisku palestinského Pásma Gazy. Uvedla to agentura Reuters. Zranění podle nepotvrzených zpráv utrpěly zhruba dvě desítky lidí.

1675285
08.08.
situace v gaze

Hamas znovu vystřelil rakety a příměří v Gaze skončilo

Příměří mezi Izraelem a palestinským radikálním Hamasem po třech dnech vypršelo a obě strany ráno obnovily boje. Z Gazy znovu vyletěly rakety na izraelská města. Hned vzápětí zemřel desetiletý chlapec.