Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mafie
aktualizováno 11.12.
Pokus o vraždu

Opilec střílel na hospodského, prý málo platil. Hrozí mu až 20 let

Pokus o vraždu s hodně netradičním motivem vyšetřují zlínští kriminalisté. Útočníkem je muž, který střílel na majitele restaurace. A důvod? Prý špatně platil střelcově přítelkyni, která v podniku pracovala.

Medvěd na Valašsku
aktualizováno 27.11.
Řádění skončilo

Hon na medvěda skončil! Pastím se měsíc úspěšně vyhýbal

Zhruba dvouměsíční hon na medvěda, který na Vsetínsku zabil na čtyři desítky zvířat, skončil. Členové odchytového týmu v úterý brzy ráno odvezli nastraženou klec. Ta byla od konce října i s návnadou v lesích nad obcí Huslenky.

Týral manželku i děti
aktualizováno 09.11.
Týrání

Muž měl dětem pálit hračky a bít je i partnerku! Soud mu dal trest

Olomoucký krajský soud uložil v pátek muži za týrání někdejší partnerky a dvou nezletilých dětí v obci na Vsetínsku pět a půl roku vězení. Případem se zabýval od ledna loňského roku.

Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Trasa medvěda na Vsetínsku
30.10.
šelma na zlínsku

VELKÁ MAPA: Tady všude už medvěd řádil, zabil desítky ovcí

Desítky mrtvých ovcí a koz, rozbité úly a ohrady, napadený beran a zabitý králík - taková je bilance medvěda, který už měsíc a půl řádí na Zlínsku a Vsetínsku. Naposledy ho viděli v neděli v obci Hovězí. K jeho odchytu by teď chtěli použít fotopasti.

Hladový medvěd na Zlínsku opět útočil na ovce
aktualizováno 11.10.
Několikátý útok

Dřevorubci potkali na Vsetínsku medvěda, seděl nad zabitou ovcí!

Pořádné překvapení čekalo ve čtvrtek ráno na dřevorubce, kteří šli kácet stromy do lesa u obce Jarcová poblíž Valašského Meziříčí na Vsetínsku. Potkali totiž medvěda, který si hlídal zabitou ovci.

Rvačka v hospodě
aktualizováno 09.10.
Tragédie na Vsetínsku

Muži se porvali v hospodě, pak zazněl výstřel! Jeden nepřežil

V obci Zubří na Vsetínsku se stala tragédie. 50letý muž tam při potyčce v místní hospodě vytáhl revolver a střelil svého soka. Ten bohužel nepřežil.

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
21.09.
varování

Neznámí lidé lákají děti do auta, policie prověřuje sérii případů

Vsetínští kriminalisté vyšetřují sérii případů, kdy neznámí lidé měli lákat školáky do automobilů. Policie už také požádala školy, aby na možné nebezpečí upozornily žáky a jejich rodiče. Několik obcí informovalo obyvatele rozhlasem.

Medvěd na Vsetínsku
aktualizováno 16.09.
Zatoulané zvíře

Na Vsetínsku obyvatele vyděsil medvěd! Procházel se okolo školy

Ve čtvrtek na Vsetínsku překvapil místní obyvatele medvěd, který se procházel blízko místní školy. Zážitek měly především děti, které mířily ze školy domů. Medvěd z lidí strach neměl a vůbec si jich nevšímal. Není neobvyklé, že se zatoulal tak blízko lidem, medvědi v této oblasti žijí už několik let.

Hasiči kvůli požáru v domě v Zubří na Vsetínsku evakuovali 20 lidí
19.08.
Rušný večer

Požár vyhnal z domu v Zubří 20 lidí, dva skončili v nemocnici

Dvacet lidí evakuovali v sobotu večer hasiči z domu v Zubří na Vsetínsku poté, co tu začalo hořet. Na místo vyjely tři jednotky požárníků, jeden dospělý a jedno dítě museli do nemocnice, protože se nadýchali kouře.

Skanzen připomněl zaniklá a mizející řemesla
aktualizováno 29.07.
Mizející povolání

Cajkář, šiftař nebo zábojník. Skanzen oživil stará řemesla

Cajkář, korábník, šiftař nebo udidlíř - to jsou česká slova, která jste možná vůbec nikdy neslyšeli. Jde totiž o názvy řemesel, která už většinou zanikla. Ale o tomto víkendu je oživili ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.