Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
14.03.
Pozor na sůl

Sůl zabíjí! Spočítejte si, kolikrát překračujete doporučenou dávku

Češi patří dlouhodobě mezi největší konzumenty soli. Doporučenou denní dávku překračujeme dvakrát až třikrát, což je víc, než považuje Světová zdravotnická organizace za přijatelné. Vysoká konzumace soli má za následek zdravotní obtíže, především růst krevního tlaku a s tím spojené vyšší riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Do boje proti vysoké spotřebě soli se zapojuje celý svět v rámci kampaně World Salt Awareness Week.

Branná výchova
07.01.
bezpečnost v ČR

ANKETA: Děti se neumí bránit, lidé by zavedli brannou výchovu

I když se podle průzkumu většina lidí cítí v bezpečí, spoustu jich má pocit, že české děti nejsou dostatečně připravené ke zvládání potenciálních krizových situací. Velká většina dotazovaných by zavedla brannou výchovu do škol.

Lávka Troja - 1
aktualizováno 03.12.
MOSTY NA SPADNUTÍ?

Lávku v Troji přesunou a postaví znovu, nahradí ji asi ponton

Zřícení lávky se čtyřmi lidmi v pražské Troji okamžitě vyvolalo mnoho otázek o technickém stavu dalších mostů v Praze. Podle hodnotících zpráv Technické správy komunikací (TSK) na tom nejsou mosty v metropoli vůbec dobře.

Prásk.tv píše:

Tetování - 2
čtěte o tématu rizika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Koupě ojetého vozu - ilustrační foto
06.09.
Rady odborníků

Ročně se prodá 600 tisíc ojetin! Kupujete ji také? Na tohle pozor

V České republice se prodává stále více ojetých aut. Jenže nákup z druhé ruky, například přes inzerát s sebou nese i velká rizika. Odborníci proto doporučují obrátit se raději na prověřené prodejce nebo si alespoň nechat nabízené auto prověřit odborníkem.

Co vadí při řízení
aktualizováno 01.08.
velký přehled vnímání veřejnosti

Největší strašáci řidičů: Mobily za volantem vadí, housky v rukou ne!

„Blbec za volantem“ s telefonem v ruce děsí české řidiče víc než stav silnic, špatné počasí, hustota provozu a vysoká rychlost dohromady. Oproti tomu jídlo v ruce lidé za volantem překvapivě za rizikové chování příliš nepovažují. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.

Alkohol na slunci
20.05.
video letní osvěžení

Alkohol a letní horka? Rady, na co si dát pozor! ROZHOVOR

Chaty, chalupy, dovolené nebo hudební festivaly. Tady všude se v létě popíjí alkohol. Konzumace alkoholu a vysoké teploty ale můžou být rizikovou kombinací. Jakým nápojům se přes léto raději vyhnout jsme se vyrazili zeptat nutriční terapeutky Jitky Tomešové.

Kofein v nápojích
19.05.
video rozhovor

Co udělá s vaším tělem hodně kofeinu? Odbornice promluvila!

Svět nedávno obletěla zpráva, podle které ve Spojených státech zemřel mladík na předávkování kofeinem. Údajně k tomu stačila jen jediná káva a dvě plechovky nápojů. Je to ale vůbec možné a kolik kávy například můžeme denně bezstarostně vypít?

Antikoncepce
25.01.
dva rozdělené tábory

Šílené příběhy českých žen: Kvůli antikoncepci skončila v blázinci!

České ženy se odvracejí od hormonální antikoncepce. Na internetu se totiž stále častěji mluví o možných rizicích, které její užívání přináší. A ženy rozděluje na dva tábory - jedny si ji nemohou vynachválit, druhé ji proklínají.

Antikoncepce
21.01.
pravda, nebo mýtus?

Ohrožují antikoncepční pilulky životy žen? Odborníci promluvili!

Žen, které užívají hormonální antikoncepci, je stále méně, jen v Česku během několika posledních let o stovky tisíc. Mohou za to často neověřené informace, které si přečtou na internetu. A zatímco někteří odborníci jsou tímto trendem zneklidněni, jiní ho vítají.

Riziko nehodovosti pod vlivem alkoholu
aktualizováno 06.01.
zajímavé statistiky

Nehody pod vlivem alkoholu: Kde řidiči bourají nejčastěji? PŘEHLED

Alkohol a řízení nejdou dohromady. Ačkoliv se to obecně ví, stále se najde dost těch, kteří sednou za volant i značně opilí. Česká kancelář pojistitelů nám poskytla zajímavé statistiky, které ukazují, v jakém okrese bourají opilí řidiči nejčastěji nebo kolik průměrně nadýchají.