Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Veterinář - ilustrační
aktualizováno 30.06.
Od roku 2020

Pejskaři, pozor! Všichni psi v Česku budou muset mít čipy!

Do tří let bude v Česku nejspíš zavedeno povinné čipování psů. Od roku 2020 to má zavést novela veterinárního zákona, kterou schválila Sněmovna. Novelu, která má také zpřísnit podmínky pro chov psů, nyní dostane k projednání Senát. Má rovněž zdvojnásobit pokuty jednotlivcům za porušení veterinárních pravidel.

1914817
03.10.

STŘEPINY: Otřesné praktiky psích množíren

Dětští uprchlíci, kolik se jich bezprizorně toulá Evropou, v jakém jsou nebezpečí a jaká je čeká budoucnost? Psí množírny část druhá. Jak mít jistotu, že si pořizujeme štěně z dobrých rukou? A soumrak národních sportů anebo hokej a fotbal v Česku

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Střepiny s Markétou Fialovou
26.09.

STŘEPINY: Otřesné praktiky psích množíren

Psí koncentrák nebo chovná stanice? Už roky se množírny psů skloňují na všechny způsoby. Nic se ale nemění.

Týraní psi
11.09.
drsné video

To je kontrola?! Záběry z množírny upozornily na mezeru v zákoně

Misky plné červů, hnijící sláma, žádné krmení. Redakci TN.cz se dostal do rukou velmi drsný materiál, který upozorňuje na problematiku českých množíren. Jak se navíc nyní ukázalo, problém je o to větší, že chovatel za držení zvířat v nevyhovujících podmínkách kvůli mezeře v zákoně vůbec nemusí být potrestán.

Jitrnice, ilustrační foto
aktualizováno 12.07.
zmírnění pravidel

Konec nesmyslných zákonů: Zabíjačka bude i pro sousedy

Zabijačkové produkty teď budete moci dát i sousedům a známým. Na svém jednání to odsouhlasila vláda. Dosavadní právní úprava umožňovala spotřebovat produkty jen v domácnosti chovatele.

Pes
09.08.
velkochov zvířat

Odporná množírna v Nemanicích: Psy tam prý chovají i na maso

V otřesných podmínkách a téměř bez jídla a vody žijí desítky psů v množírnách v Nemanicích u Domažlic. Ty jsou tam celkem dvě a podle místních se tady psi chovají nejen kvůli štěňatům, ale také na maso.

Týrana štěňata
aktualizováno 17.07.
nepodporujte množírny!

Policie jde po množírnách psů! Krutě je tam trápí a falšují razítka

Množírny psů ve velkém falšují doklady na psy. Podle veterinářů vyrábějí podvodníci jejich razítka a opatřují zvířatům nelegální doklady. Ušetří tak desítky tisíc korun, ale bez očkování pak spousta štěňat zemře.