Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vláda Andreje Babiše
24.07.
Jednání vlády

Vláda odmítla zrušení historických zákonů! Řešila i množírny

Koaliční kabinet hnutí ANO a ČSSD na svém úterním jednání nepodpořil návrh poslanců ODS, kteří chtěli zrušit 150 zákonů z roku 1919. Neutrální stanovisko kabinet vyslovil k návrhům zpřísnit tresty za týrání zvířat a zvlášť postihovat tzv. množírny, nebo volit korespondenčně.

Zavření psi
25.05.
Pokrok v ochraně zvířat

Zvíře už není věc, rozhodli Slováci. Nový zákon míří na množírny

Slovenští poslanci schválili drtivou většinou hlasů novelu zákona o veterinární péči. Zvířata už u našich východních sousedů nebudou brány jako věc, ale jako živý tvor a cítící bytost. Díky tomu mají inspektoři větší pravomoci.

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Veterinář - ilustrační
aktualizováno 30.06.
Od roku 2020

Pejskaři, pozor! Všichni psi v Česku budou muset mít čipy!

Do tří let bude v Česku nejspíš zavedeno povinné čipování psů. Od roku 2020 to má zavést novela veterinárního zákona, kterou schválila Sněmovna. Novelu, která má také zpřísnit podmínky pro chov psů, nyní dostane k projednání Senát. Má rovněž zdvojnásobit pokuty jednotlivcům za porušení veterinárních pravidel.

1914817
03.10.

STŘEPINY: Otřesné praktiky psích množíren

Dětští uprchlíci, kolik se jich bezprizorně toulá Evropou, v jakém jsou nebezpečí a jaká je čeká budoucnost? Psí množírny část druhá. Jak mít jistotu, že si pořizujeme štěně z dobrých rukou? A soumrak národních sportů anebo hokej a fotbal v Česku

Střepiny s Markétou Fialovou
26.09.

STŘEPINY: Otřesné praktiky psích množíren

Psí koncentrák nebo chovná stanice? Už roky se množírny psů skloňují na všechny způsoby. Nic se ale nemění.

Týraní psi
11.09.
drsné video

To je kontrola?! Záběry z množírny upozornily na mezeru v zákoně

Misky plné červů, hnijící sláma, žádné krmení. Redakci TN.cz se dostal do rukou velmi drsný materiál, který upozorňuje na problematiku českých množíren. Jak se navíc nyní ukázalo, problém je o to větší, že chovatel za držení zvířat v nevyhovujících podmínkách kvůli mezeře v zákoně vůbec nemusí být potrestán.

Jitrnice, ilustrační foto
aktualizováno 12.07.
zmírnění pravidel

Konec nesmyslných zákonů: Zabíjačka bude i pro sousedy

Zabijačkové produkty teď budete moci dát i sousedům a známým. Na svém jednání to odsouhlasila vláda. Dosavadní právní úprava umožňovala spotřebovat produkty jen v domácnosti chovatele.

Pes
09.08.
velkochov zvířat

Odporná množírna v Nemanicích: Psy tam prý chovají i na maso

V otřesných podmínkách a téměř bez jídla a vody žijí desítky psů v množírnách v Nemanicích u Domažlic. Ty jsou tam celkem dvě a podle místních se tady psi chovají nejen kvůli štěňatům, ale také na maso.

Týrana štěňata
aktualizováno 17.07.
nepodporujte množírny!

Policie jde po množírnách psů! Krutě je tam trápí a falšují razítka

Množírny psů ve velkém falšují doklady na psy. Podle veterinářů vyrábějí podvodníci jejich razítka a opatřují zvířatům nelegální doklady. Ušetří tak desítky tisíc korun, ale bez očkování pak spousta štěňat zemře.