Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákaz kouření
10.05.
První výzkum

Rok od zákazu kouření! Lidé si zapalují méně. Má to i další vliv

Protikuřácký zákon má podle odborníků na léčbu závislostí pozitivní dopad. Dlouhodobá studie ukázala, že kvůli zákazu kouření v restauracích klesla spotřeba průměrně o tři cigarety na každého kuřáka.

Cigareta
09.05.
výsledky kontrol

Zákaz kouření? Hygienici rozdali restauracím pokuty za statisíce!

Krajské hygienické stanice se zaměřily na dodržování protikuřáckého zákona ve stravovacích zařízeních. Po celé republice provedly od poloviny loňského roku bezmála 11 tisíc kontrol. Výsledkem byly pokuty za více než 300 tisíc korun, zmapoval tým senátora Jaroslava Malého.

Protikuřácký zákon
aktualizováno 18.04.
Návrh senátorů

Soud rozhodl o protikuřáckém zákonu. Tohle všechno bude jinak

Úplný zákaz kouření v restauracích nadále platí. Ústavní soud (ÚS) ale provedl v protikuřáckém zákoně jiné dílčí škrty. Zrušil zákaz pít alkohol u činností, při nichž by pak člověk mohl ohrozit sebe sama. Ustanovení dopadalo na kohokoliv i při rutinních činnostech.

Prásk.tv píše:

Co říkají o zákazu kouření slavné osobnosti?
čtěte o tématu zákaz kouření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Kouření - ilustrační
17.04.
Další omezení

Na pražském letišti si nezapálíte, zruší se i kuřárny! ANKETA

Pražské letiště bude nekuřácké. Lidé si nebudou moci zapálit v terminálech, ani v dosavadních kuřárnách. S cigaretou musí na vyhrazené místo před vstupy do budovy.

Zákaz kouření
aktualizováno 13.02.
Návrh 86 zákonodárců

Poslanci chtějí kuřárny i možnost volby. Navrhli zmírnit zákon

Část poslanců se pokusí zmírnit protikuřácký zákon. Zákonodárce ODS Marek Benda předložil novelu, která by umožnila vznik kuřáren i to, aby si hospodští z malých výčepů rozhodli sami, jestli bude hospoda kuřácká, nebo ne.

Jean-Paul Belmondo
20.11.
kampaň ve Francii

Ministryně chce zakázat kouření ve filmech! Co vy na to? ANKETA

Pohled na znuděného muže s cigaretou v ústech může být v některých filmech už brzy minulostí. Zakázat kouření herců ve Francii chce tamní ministryně zdravotnictví, která v pátek spustila protikuřáckou kampaň. A po podobném omezení pro všechny státy už dříve volala i Světová zdravotnická organizace (WHO).

Kouření - ilustrační foto
aktualizováno 24.10.
Zákaz kouření v hospodách

Češi hledají finty na protikuřácký zákon. Kontroly budou častější

Protikuřácký zákon, respektive zákaz kouření v restauracích a hospodách, platí už téměř 5 měsíců. A lidé už vynalezli několik triků, pomocí kterých chtějí zákaz obejít. Proto vznikají namísto hospod například soukromé kluby, ani tam ale podle ministerstva zdravotnictví nesmíte mít cigaretu zapálenou.

Zákaz kouření - ilustrační foto
02.07.
Zbavení se závislosti

Akupunktura, hypnóza nebo lékař! Takhle skončíte s kouřením

Koncem května vešel v platnost zákon o zákazu kouření v restauracích a ve veřejných prostorách, který mnohé milovníky nikotinu donutil s kouřením skončit. Řada z nich využívá pomoci odborníků, protože přestat kouřit je pro ně velice obtížné. Přinášíme vám tři tipy, které vám pomohou se zlozvyku zbavit.

Konec kouření
aktualizováno 02.07.
Protest

Lidé se bouří proti zákazu kouření! Už plánují protestní akce

Se zákazem kouření ve vnitřních prostorách restaurací se stále nechtějí smířit jak kuřáci, tak i provozovatelé podniků. V berounské pivnici U Hvězdy tak přišli místní štamgasti s peticí, která vzbudila až překvapivě velký zájem.

Bitka v plzeňském baru
aktualizováno 20.06.
nespokojený host

Chlápek brutálně zmlátil barmana! Řekl mu, že v baru nesmí kouřit

K drsné potyčce došlo v noci z pátku na sobotu v jednom z plzeňských barů. Host tady brutálně napadl barmana. A důvod? Zakázal mu kouřit.