Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákaz kouření
aktualizováno 13.02.
Návrh 86 zákonodárců

Poslanci chtějí kuřárny i možnost volby. Navrhli zmírnit zákon

Část poslanců se pokusí zmírnit protikuřácký zákon. Zákonodárce ODS Marek Benda předložil novelu, která by umožnila vznik kuřáren i to, aby si hospodští z malých výčepů rozhodli sami, jestli bude hospoda kuřácká, nebo ne.

Jean-Paul Belmondo
20.11.
kampaň ve Francii

Ministryně chce zakázat kouření ve filmech! Co vy na to? ANKETA

Pohled na znuděného muže s cigaretou v ústech může být v některých filmech už brzy minulostí. Zakázat kouření herců ve Francii chce tamní ministryně zdravotnictví, která v pátek spustila protikuřáckou kampaň. A po podobném omezení pro všechny státy už dříve volala i Světová zdravotnická organizace (WHO).

Kouření - ilustrační foto
aktualizováno 24.10.
Zákaz kouření v hospodách

Češi hledají finty na protikuřácký zákon. Kontroly budou častější

Protikuřácký zákon, respektive zákaz kouření v restauracích a hospodách, platí už téměř 5 měsíců. A lidé už vynalezli několik triků, pomocí kterých chtějí zákaz obejít. Proto vznikají namísto hospod například soukromé kluby, ani tam ale podle ministerstva zdravotnictví nesmíte mít cigaretu zapálenou.

Prásk.tv píše:

Co říkají o zákazu kouření slavné osobnosti?
čtěte o tématu zákaz kouření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Zákaz kouření - ilustrační foto
02.07.
Zbavení se závislosti

Akupunktura, hypnóza nebo lékař! Takhle skončíte s kouřením

Koncem května vešel v platnost zákon o zákazu kouření v restauracích a ve veřejných prostorách, který mnohé milovníky nikotinu donutil s kouřením skončit. Řada z nich využívá pomoci odborníků, protože přestat kouřit je pro ně velice obtížné. Přinášíme vám tři tipy, které vám pomohou se zlozvyku zbavit.

Konec kouření
aktualizováno 02.07.
Protest

Lidé se bouří proti zákazu kouření! Už plánují protestní akce

Se zákazem kouření ve vnitřních prostorách restaurací se stále nechtějí smířit jak kuřáci, tak i provozovatelé podniků. V berounské pivnici U Hvězdy tak přišli místní štamgasti s peticí, která vzbudila až překvapivě velký zájem.

Bitka v plzeňském baru
aktualizováno 20.06.
nespokojený host

Chlápek brutálně zmlátil barmana! Řekl mu, že v baru nesmí kouřit

K drsné potyčce došlo v noci z pátku na sobotu v jednom z plzeňských barů. Host tady brutálně napadl barmana. A důvod? Zakázal mu kouřit.

Konec kouření
aktualizováno 08.06.
zákaz kouření

Kontroly už chodí po hospodách! Padly i první pokuty kuřákům

Hygienici už chodí po restauracích, ale prozatím jim jen radí s dodržováním protikuřáckého zákona. Restauracím pokuty zatím nedávají, kuřáci by ji za porušení zákazu dostat mohli. Nějaké pokuty už dokonce padly, ale týkaly se něčeho jiného - odhazování nedopalků.

Ministr kontroloval hospody, od kuřáků to schytal
aktualizováno 08.06.
Týden od zákazu

Ministr kontroloval hospody, od kuřáků to schytal! VIDEO

Už týden si lidé nemohou v restauracích a barech zapálit cigaretu ani doutník. Podle protikuřáckého zákona je povoleno kouřit jen venku. Jestli se novela dodržuje v pražských restauracích, se večer chtěl na vlastní kůži přesvědčit ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Od některých hostů se dočkal nadávek, od jiných pochval.

Řidič kouří
03.06.
Další zákaz

Protikuřácký zákon platí pár dní, poslanci ho už chtějí zpřísnit

Zákon zakazující kouření v restauracích začal platit od 31. května. Kuřáky vyhnal z restaurací, v divadlech či kinech zrušil kuřárny a zakázal třeba kouření na zastávkách. Poslanec TOP 09 Rom Kostřica už ale bojuje za jeho zpřísnění. Zakázat by chtěl také kouření v autech, pokud v nich cestují děti.

Protikuřácký zákon
02.06.
Unikátní řešení

Zákaz kouření? V této hospodě v Kolíně se kouří dál. Pokuty nehrozí

Kvůli zákazu kouření se čeští hospodští obávají, že lidé přestanou chodit do hospod a tržby půjdou výrazně dolů. Velký pokles návštěvnosti zaznamenali i v restauraci Barborka na sídlišti v Kolíně. Její majitel Jiří Horák hledá řešení, jak zajistit, aby zákaz štamgasty co nejméně omezoval. Přišel s unikátním nápadem.