Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protikuřácký zákon
aktualizováno včera 20:34
Návrh senátorů

Soud rozhodl o protikuřáckém zákonu. Tohle všechno bude jinak

Úplný zákaz kouření v restauracích nadále platí. Ústavní soud (ÚS) ale provedl v protikuřáckém zákoně jiné dílčí škrty. Zrušil zákaz pít alkohol u činností, při nichž by pak člověk mohl ohrozit sebe sama. Ustanovení dopadalo na kohokoliv i při rutinních činnostech.

Zákaz kouření
aktualizováno 09.04.
méně hospitalizací

Facka pro kritiky: Protikuřácký zákon hlásí skvělé výsledky

Výsledkem protikuřáckého zákona je jen za posledních pět měsíců sledování výrazný pokles hospitalizací. Tvrdí to nejnovější čísla 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Ta proto odmítá zmírňování zákona zakazujícího kouření v restauracích.

Konec kouření
aktualizováno 14.03.
jednání vlády

Vláda odmítla kouření v malých hospodách. Jednotná však nebyla

Vláda dnes na svém zasedání řešila novelu protikuřáckého zákona, která by přinesla úlevu z plného zákazu pro menší hospody a bary. Kabinet v demisi sice nebyl před jednáním jednotný, ale novelu nakonec stejně zavrhl. Návrh však ještě posoudí Sněmovna.

Prásk.tv píše:

Vězeň
čtěte o tématu protikuřácký zákon na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Zákaz kouření
aktualizováno 13.02.
Návrh 86 zákonodárců

Poslanci chtějí kuřárny i možnost volby. Navrhli zmírnit zákon

Část poslanců se pokusí zmírnit protikuřácký zákon. Zákonodárce ODS Marek Benda předložil novelu, která by umožnila vznik kuřáren i to, aby si hospodští z malých výčepů rozhodli sami, jestli bude hospoda kuřácká, nebo ne.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 13.02.
sestavování vlády

Zástupci ODS, KDU-ČSL a STAN by jednali o koalici, Babiš nechce

Další kolo povolebních vyjednávání dopoledne proběhlo v Poslanecké sněmovně. Na jednáních se sešli zástupci KDU-ČSL, ODS a také Starostů. Odpoledne by měl ve Sněmovně ještě vystoupit také poslanec za ODS Marek Benda, který navrhuje novelu takzvaného protikuřáckého zákona.

kouření v hospodě
06.02.
výjimka, která neplatí

Do hospod se vrátil cigaretový kouř! Lidé používají vodní dýmku

Některé hospody nedodržují protikuřácký zákon. Lidé používají speciální vodní dýmky, do které se vloží cigareta. Podle prodejců se na ni vztahuje výjimka. Server iROZHLAS.cz ale zjistil, že to není pravda.

Zákaz kouření - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Výbušné téma

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.

Kouření - ilustrační foto
aktualizováno 24.10.
Zákaz kouření v hospodách

Češi hledají finty na protikuřácký zákon. Kontroly budou častější

Protikuřácký zákon, respektive zákaz kouření v restauracích a hospodách, platí už téměř 5 měsíců. A lidé už vynalezli několik triků, pomocí kterých chtějí zákaz obejít. Proto vznikají namísto hospod například soukromé kluby, ani tam ale podle ministerstva zdravotnictví nesmíte mít cigaretu zapálenou.

Jíhlava - protikuřácký zákon
aktualizováno 06.09.
protikuřácký zákon

Nový bič na kuřáky! Radnice už zavádí další přísná opatření

Vedení jihlavského magistrátu se rozhodlo reagovat na problémy spojené s protikuřáckým zákonem a změnit tržní řád města. To by kvůli hluku, který hlavně v noci způsobují kuřáci na ulicích, znamenalo omezit provozní dobu letních zahrádek.

Kouření
aktualizováno 29.08.
ostrý provoz

Protikuřácký zákon zpřísňuje! Úřady začínají rozdávat pokuty

Úřady začnou pokutovat za nedodržování protikuřáckého zákona. Dnes totiž končí přechodná lhůta, během které se měli majitelé barů a restaurací přizpůsobit novým pravidlům. Trvala devadesát dnů. Podnikatelům za porušování zákona hrozí až dvoumilionové pokuty.