Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákaz kouření - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Výbušné téma

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.

Kouření - ilustrační foto
aktualizováno 24.10.
Zákaz kouření v hospodách

Češi hledají finty na protikuřácký zákon. Kontroly budou častější

Protikuřácký zákon, respektive zákaz kouření v restauracích a hospodách, platí už téměř 5 měsíců. A lidé už vynalezli několik triků, pomocí kterých chtějí zákaz obejít. Proto vznikají namísto hospod například soukromé kluby, ani tam ale podle ministerstva zdravotnictví nesmíte mít cigaretu zapálenou.

Jíhlava - protikuřácký zákon
aktualizováno 06.09.
protikuřácký zákon

Nový bič na kuřáky! Radnice už zavádí další přísná opatření

Vedení jihlavského magistrátu se rozhodlo reagovat na problémy spojené s protikuřáckým zákonem a změnit tržní řád města. To by kvůli hluku, který hlavně v noci způsobují kuřáci na ulicích, znamenalo omezit provozní dobu letních zahrádek.

Prásk.tv píše:

Vězeň
čtěte o tématu protikuřácký zákon na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Kouření
aktualizováno 29.08.
ostrý provoz

Protikuřácký zákon zpřísňuje! Úřady začínají rozdávat pokuty

Úřady začnou pokutovat za nedodržování protikuřáckého zákona. Dnes totiž končí přechodná lhůta, během které se měli majitelé barů a restaurací přizpůsobit novým pravidlům. Trvala devadesát dnů. Podnikatelům za porušování zákona hrozí až dvoumilionové pokuty.

Konec kouření
14.08.
Co má být jinak?

Naděje pro kuřáky! Ministr chce zmírnit protikuřácký zákon

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka chce zmírnit protikuřácký zákon. Vede jej k tomu vlastní zkušenost, kdy byl v restauraci, kde se kvůli pergole nesmí kouřit ani na zahrádce. Přidávají se další kritici, kteří by rádi povolili kuřárny. Část poslanců by ale zákon raději ještě zpřísnila.

Konec kouření
aktualizováno 04.08.
Sporná norma

Ano či ne? Protikuřácký zákon stále budí emoce. I mezi politiky

V restauracích si lidé naposledy zapálili 30. května. A situace kolem tohoto zákona je i dnes pořád dost vyostřená - jedni jsou proti a jiní si ho zase pochvalují.

Konflikt v Brně: Muž hodil mezi kuřáky petardy, jednoho popálil
aktualizováno 04.08.
Konfliktů přibývá

Muž hodil mezi kuřáky petardy. Jednoho popálil, další jsou v šoku

Protikuřácký zákon začíná rozdělovat českou společnost čím dál víc a přicházejí i první konflikty. Zatím asi ten nejvážnější se stal v Brně, kde naštvaný muž hodil na kuřáky před restaurací petardy.

Elektronická cigareta
25.07.
Nový trend

Riziko, nebo způsob odvykání? Expert promluvil o e-cigaretách

Po zavedení protikuřáckého zákona hledali kuřáci způsob, jak si i tak dát svoji cigaretu ke džbánku piva, aniž by museli odejít od stolu. Řešení našli v elektronické cigaretě. Takzvaný vaping ale skrývá mnoho otázek. Je to zdravější způsob kouření, nebo nese i rizika?

Kouření
aktualizováno 23.07.
velký přehled co je jinak?

Protikuřácky zákon v Anglii platí 10 let, má to tyto NÁSLEDKY!

Budou to už dva měsíce od doby, kdy v České republice začal platit protikuřácký zákon a reakce veřejnosti jsou stále rozpačité. V Anglii už obdobné nařízení musejí lidé dodržovat deset let. Jak se protikuřácká politika promítla do fungování země?

Zákaz kouření - ilustrační foto
02.07.
Zbavení se závislosti

Akupunktura, hypnóza nebo lékař! Takhle skončíte s kouřením

Koncem května vešel v platnost zákon o zákazu kouření v restauracích a ve veřejných prostorách, který mnohé milovníky nikotinu donutil s kouřením skončit. Řada z nich využívá pomoci odborníků, protože přestat kouřit je pro ně velice obtížné. Přinášíme vám tři tipy, které vám pomohou se zlozvyku zbavit.