Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Venkovní popelník
19.06.
protikuřácký zákon

Lidé si stěžují na kouření před hospodami, se zákonem souhlasí

Po roční zkušenosti se zákazem kouření v restauračních zařízeních a veřejných prostorách je velká většina dotazovaných lidí relativně spokojená, většině Čechů ale vadí jeho následek, kterým je samotné kouření před restauracemi a hospodami. U většiny také převládá názor, že by si měli o kouření rozhodovat majitelé prostor.

Kouření na zahrádce u restaurace
31.05.
PŘEHLED Protikuřácký zákon

Ani po roce lidé neví, kde kouřit a kde ne! Problém je se zahrádkami

Protikuřácký zákon začal platit přesně před rokem. Stále ale panují nejasnosti, kde se kouřit smí a kde ne. Debatuje se třeba o předzahrádkách restaurací, zastávkách nebo prodeji alkoholu, který norma také upravuje. Podívejte se, kde zákaz platí.

Kouření v hospodě
aktualizováno 30.05.
Hospody bez kouření

Zákaz kouření platí už rok. Češi omezili cigarety, zákon za tím není

Češi přestávají kouřit. Za rok platnosti protikuřáckého zákona si podle výzkumu Univerzity Karlovy kuřáci zapálí za den v průměru místo 15 cigaret jen 12. Podle odborníků je to hlavně proto, že lidé chtějí žít zdravěji. Kouření také často omezují kvůli rodině. Přitom právě doma, na ulicích a v práci se kouří víc. Tento zlozvyk se tam, podle průzkumu, přesunul z restaurací, ve kterých platí zákaz kouření.

Prásk.tv píše:

Kouření v hospodách a restauracích
čtěte o tématu protikuřácký zákon na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Zákaz kouření
aktualizováno 30.05.
protikuřácký zákon

Zákaz kouření platí, někteří hlasovali napřed pro, pak proti

V restauracích a na dalších místech se stále nebude kouřit, poslanci v úterý zamítli novelu protikuřáckého zákona. Jednotlivé kluby byly při hlasování relativně jednotné. Novela měla provozovatelům umožnit například zavedení oddělených kuřáren. Zajímavé je, že někteří poslanci, kteří novelu původně podepsali, ji následně shodili.

Zákaz kouření
aktualizováno 29.05.
zákaz kouření

Zákon proti kouření se mírnit nebude, novelu poslanci zamítli

Poslanci se v úterý vrátili k projednávání protikuřáckého zákona. Novela měla přinést zmírnění zákona, třeba možnost, že se zavedou kuřárny. Poslanci novelu zákona po dlouhém jednání zamítli.

Kouření v hospodě
28.05.
Průzkum

Rok od zákazu kouření! Do hospod chodí víc lidí, má to i tyto následky

Zákaz kouření v restauracích platí už téměř rok. Většina Čechů už si na něj podle nejnovějšího průzkumu zvykla a vítá ho. Proti zákazu je necelá třetina lidí. Hospodám vzrostly tržby, chodí do nich více hostů.

Alkohol
11.05.
Kontroly ČOI

Ve většině hospod nalili dětem! Inspekce kontrolovala s figuranty

Inspektoři loni provedli ve spojitosti s alkoholem více než pět tisíc kontrol, porušení předpisů odhalili u více než 40 %. Díky novému zákonu mohli kontroloři také využívat mladistvé figuranty, kterým alkohol prodali ve 114 ze 185 případů.

Zákaz kouření
10.05.
První výzkum

Rok od zákazu kouření! Lidé si zapalují méně. Má to i další vliv

Protikuřácký zákon má podle odborníků na léčbu závislostí pozitivní dopad. Dlouhodobá studie ukázala, že kvůli zákazu kouření v restauracích klesla spotřeba průměrně o tři cigarety na každého kuřáka.

Cigareta
09.05.
výsledky kontrol

Zákaz kouření? Hygienici rozdali restauracím pokuty za statisíce!

Krajské hygienické stanice se zaměřily na dodržování protikuřáckého zákona ve stravovacích zařízeních. Po celé republice provedly od poloviny loňského roku bezmála 11 tisíc kontrol. Výsledkem byly pokuty za více než 300 tisíc korun, zmapoval tým senátora Jaroslava Malého.

Kouření v hospodě
aktualizováno 20.04.
překvapivé výsledky

Hospody bez cigaret Češi vítají. Zákaz nevadí ani části kuřáků!

Ve všech českých restauracích platí zákaz kouření už od loňského května. Na přísný zákon si od té doby stěžují někteří kuřáci, ale i majitelé hospod. Provozovatelé tvrdí, že díky zákazu přišli o část zákazníků a klesly jim tak tržby. Z nového průzkumu však vyplívá, že většině občanů restaurace bez cigaret nevadí.