Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spindoctors
12.12.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: K čemu používáme mobil za volantem? Průzkum přinesl šokující zjištění

Telefonovat za volantem sice smíme, držet při tom „hovorové zařízení v ruce či jiným způsobem“ ale už ne. A na to, že bychom při řízení třeba fotili selfie, umisťovali je na sociální sítě a ještě přidávali vtipné komentáře, zákonodárci už vůbec nepomysleli.

Spindoctors
16.11.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: České řidiče nejvíc děsí ostatní motoristé, ale na následky autonehody s vážným zraněním jich není připravena téměř polovina

Denně nebo téměř denně v České republice řídí 63 % z celkem 6,7 milionů registrovaných držitelů řidičského oprávnění. Podle průzkumu, který nechal zpracovat projekt Poúrazová péče, má 14 % řidičů a řidiček před každou jízdou obavy z možné nehody. Patnáct procent z nich si naopak takovou možnost vůbec nepřipouští.

Spindoctors
aktualizováno 10.11.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: Jako dítě zázrakem přežila nehodu. Dnes sbírá životní příběhy známých i neznámých

Přecházela silnici, když do ní u nich v Tetěticích narazilo auto. Později se dověděla, že žena za volantem byla opilá a navíc pod vlivem léků. Už v bezvědomí zažila zástavu dechu, krvácení do mozku, naštěstí i včasný transport vrtulníkem. Tehdy jí bylo 11 let.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Spindoctors
27.10.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: Odškodné za doživotní zmrzačení? 2400 korun

Před sedmi lety měla paní Ivana zdánlivě banální autonehodu. S manželem se vraceli z nákupu, jiný řidič jim nedal přednost z vedlejší silnice. Vlastně do něj pouze drcli, jejich staré felicii jen upadl šroubek z registrační značky. Jí se ale změnil život.

Spindoctors
20.10.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: Vězení? Radši trp, jako já, vzkazuje viníkovi oběť nehody

Zastavil na stopce, rozhlédl se, vyrazil. Netušil, že ze zatáčky, do které neviděl, se vzápětí vyřítí zfetovaný recidivista v kradeném autě a nabourá do něj. Nárazovou rychlost později znalci spočítali na 80 km/h. Po intenzivním brzdění, v pražské Michli, kde je navíc kromě padesátky ještě další rychlostní omezení.

Spindoctors
13.10.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: Z nehody si naštěstí nic nepamatuji, vzpomíná zachráněný záchranář

Jen pár dnů po spuštění webu projektu Poúrazová péče na základě výzvy v médiích poslal vůbec první příběh pan Martin z Moravskoslezského kraje. A nejde o ledajaký příběh. V létě před dvěma lety pracoval u krajské záchranky a řídil sanitku, která byla na cestě k vážně zraněnému pacientovi.

Spindoctors
06.10.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: Whiplash syndrom - reálná diagnóza, kterou lékaři neuznávají

Pokud máte za sebou autonehodu bez zranění, ale přesto vás pronásledují bolesti, problémy s viděním a rovnováhou, je pravděpodobné, že ho máte: Whiplash syndrom. Na rozdíl od jiných zranění není vidět. Vzniká při nárazu následkem prudkého pohybu hlavy vpřed a hned zase vzad, jako když švihnete bičem. Proto také syndrom biče nebo opěrkový syndrom.

Spindoctors
29.09.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: V Kladrubech vracejí do života tisícovku lidí ročně. Martina je jednou z nich

Návrat klienta k plnohodnotnému způsobu života, to je hlavní cíl, který při své práci sledují odborníci z Rehabilitačního ústavu Kladruby, který se letos zapojil do projektu Poúrazová péče.

Eura Ilustrační snímek
27.09.
Tisková zpráva

SMART Office & Companies: Registr skutečných majitelů nemusí splnit očekávání

Praní špinavých peněz a financování terorismu se snaží zákonodárci zcela pochopitelně zabránit neustálým zpřísňováním právních norem. Gangstery a džihádisty ale přitom vlastně házejí do jednoho pytle se slušnými občany, kteří získali majetek poctivě. Ti teď kvůli tomu přemýšlejí, jak se chránit i nadále.

Spindoctors
22.09.
Tisková zpráva

POÚRAZOVÁ PÉČE: Život s protézami? Zapomeňte na chůzi po pláži

O takzvaných fantomových bolestech, které se občas objevují v amputovaných končetinách, jste už možná slyšeli. Víte ale, že ať se člověk po ztrátě nohy naučí sebelépe chodit na protézách, na písečné pláži vám to už nikdy moc dobře nepůjde?