Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obezita u dětí
20.11.
Nedostatek pohybu

České děti jsou tlusté a líné! Tohle s tím chtějí dělat ministři

Až 40 procent dětí podle lékařů váží na konci deváté třídy více, než by mělo, a skoro 80 procent dětí v Česku trpí nedostatkem pohybu. Rozpohybovat školáky se rozhodla ministerstva zdravotnictví a školství. Na školách chtějí zavést hodinu pohybové aktivity navíc.

V Číně představili novou technologii na sledování obyvatel
06.11.

VIDEO: Čína představila moderní systém na šmírování lidí

V Číně představili novou technologii na sledování obyvatel. Speciální software je schopný rozpoznat lidi podle chůze, aniž by kamery zachytily jejich tvář. Čínská policie už teď využívá moderní technologie k pozorování chování obyvatel na ulicích. To ale vyvolává obavy z narušování soukromí.

Medvěd na Valašsku
31.10.
Zmapování pohybu

Experti nahání medvěda u hranic! "Jsou dva, tento neútočí," tvrdí

Odborníci z CHKO Beskydy a Hnutí Duha ve středu vyrazili do terénu, aby zmapovali pohyb medvěda, který se potuluje Valašskem už více než měsíc a půl. V posledních dnech se totiž přesunul z okolí Vsetína, kde zabil asi 10 ovcí.

Prásk.tv píše:

Randi Greene - 26
čtěte o tématu pohyb na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Unavená žena - 1
30.10.
Rady a tipy

Podzimní únava a deprese jsou tu. Tyto triky vám zaručeně pomůžou

Chladné počasí a zkracování dnů může být pro některé lidi problémem. Ztrácíme energii, do ničeho se nám nechce a pořád bychom jen spali. S podzimní únavou však můžeme bojovat. Existuje několik rad, které nám pomohou cítit se plní života a nemít špatnou náladu. Především pomůže kvalitní spánek, zdravé stravování nebo pohyb. Náladu také zlepší i sex.

Plank
aktualizováno 22.10.
Smutná statistika

Češi jsou čím dál víc líní. Dvě třetiny nesportují ani 3x za měsíc

Pohyb je pro člověka velmi důležitý, a to především pravidelný. Díky pohybu můžeme předejít řadě onemocnění. Češi se touto radou však podle průzkumu Eurobarometru, zaměřeného na Sport a fyzickou aktivitu, neřídí. Patříme spíše mezi národ, který si raději poleží, než aby vyrazil na kolo nebo šel do posilovny. Dvě třetiny Čechů se k pohybu nedonutí ani 3x do měsíce.

Lenost při cvičení
20.10.
Zdraví

Je horší kouření nebo "ležing"? Výsledky velké studie překvapí

Pokud patříte k těm, kteří svůj volný čas beze zbytku vyplňují sezením a ležením a utěšujete se tím, že lenost není nic hrozného, měli byste zbystřit. Rozsáhlá studie totiž odhalila, že chronické flákání je pro naše zdraví obrovským rizikem.

Domácí mazlíčci
18.09.
jak tomu zabránit?

Je jen tlustý, nebo už obézní? Takhle to u mazlíčka poznáte

Všimli jste si, že váš domácí mazlíček nabírá na kilech? Raději to nepodceňujte. Obezita může být pro zvířata nebezpečná stejně jako pro lidi. Mohou mít vážné zdravotní potíže. Například u koček hrozí ztráta mobility a sklon k diabetu, prozradila ve Snídani s Novou veterinární doktorka Markéta Bosáková.

Češi se nehýbou a jsou obézní
aktualizováno 06.09.
Alarmující čísla

Češi jsou jedni z nejlínějších v Evropě! Cvičí jen třetina populace

Přestože je zdravý životní styl aktuálně "in", patříme i tak mezi národy, které se v Evropě pohybují vůbec nejméně. Alespoň jednou týdně cvičí třetina populace, častěji a pravidelně ale už jen 5 % Čechů! Vyplývá to z výsledků mezinárodní studie Eurobarometr pod záštitou Evropské komise.

Kroužky pro děti
29.08.
Kroužky pro děti

Na kolik vás vyjdou kroužky pro vaše děti? PŘEHLED CEN

Konec prázdnin se rychle blíží a opět začíná pro rodiče starost, jaké aktivity vymyslet pro své děti. Zájmových kroužků je hodně a jsou nejen časově, ale i finančně náročné. Lze však najít i levné varianty, proto jsme pro vás připravili přehled, na kolik vás kroužky mohou vyjít a které jsou mezi dětmi oblíbené.

Dítě s tabletem
27.07.
Technika versus zdraví

Tablety a počítače jsou pro zdraví dětí mor. Rady, co dělat!

Mladá generace tráví obrovské množství času u obrazovek notebooků, tabletů či smartphonů. A páteř nebo svaly tak pořádně trpí. Jak předejít nežádoucím dopadům na zdraví?