Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Množírna v Plzni
aktualizováno včera 13:31
Jsou v karanténě

Psi z množírny skončili v útulku. S ženou měli problémy i chovatelé

Se ženou, která měla v plzeňském panelákovém bytě v otřesných podmínkách množit psy, nemají dobré zkušenosti nejen sousedé, ale ani další chovatelé. Desítky psů, které měla v klecích v třípokojovém bytě na sídlišti, skončily v městském útulku. Zatím jsou v karanténě.

První záběry zachráněných chlapců z nemocnice - 1
aktualizováno 11.07.
triumfální záchrana

První záběry z nemocnice! Thajští chlapci zdraví z karantény. VIDEO

Dvanáct chlapců a jejich trenér, kteří byli dlouhých 17 dní uvězněni v zatopeném jeskynním komplexu, se zotavují v nemocnici. Thajská televize nyní zveřejnila první záběry z karantény, kam museli být mladí fotbalisté umístěni po triumfální záchranné operaci.

První čtyři zachránění chlapci
09.07.
Daří se jim dobře

Děti z jeskyně jsou v karanténě! Rodiče neviděly, tohle chtějí k jídlu

Čtyřem chlapcům, které potápěči vyprostili z jeskyně v Thajsku v neděli, se daří dobře. Lékaři je drží v karanténě po dobu 48 hodin. Až poté se mohou setkat s rodiči. Podle thajských médií nemají děti žádné zdravotní komplikace a už si poroučejí, co by si dali k jídlu.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Nemocnice Motol
aktualizováno 20.04.
urgentní příjem

Nákaza v nemocnici Motol: Uzavřeli oddělení kvůli spalničkám

Fakultní nemocnice Motol zavedla omezený provoz na urgentním příjmu. Objevila se tam infekce spalniček.

Martin Ander
aktualizováno 18.10.
myslete na prevenci! pracuje dál

Epidemie žloutenky v Brně skolila radního Andera! Je v karanténě

Epidemie žloutenky v Brně se nevyhnula ani radnicím. Hepatitidu typu A chytil i náměstek primátora Martin Ander, který je od neděle v karanténě. Pracovat mu prý nic ale nebrání a z nemoci si dělá spíše legraci. Zároveň ale všechny vyzývá, aby mysleli na své zdraví. Vedení města jedná o dalších opatřeních s krajskými hygieniky.

Tuberkulóza
aktualizováno 15.10.
Nebezpečná nemoc

Přibývá nakažených tuberkolózou, na Plzeňsku je už 25 případů!

V Česku přibývá nakažených smrtelnou tuberkulózou. Například v Plzeňském kraji hlásí hygienici už pětadvacet nakažených! Podle odborníků se rapidně zvyšuje počet nemocných hlavně mezi přistěhovalci. Nové případy se objevily v několika firmách, které zaměstnávají zahraniční dělníky.

Žloutenka a očkování
aktualizováno 19.09.
epidemie

Žloutenka už vtrhla i do škol! Děti můžete jednoduše ochránit

Lidí nakažených žloutenkou na jižní Moravě stále přibývá. Týdně jde zhruba o dvacet pacientů. Mezi nemocnými je i žák základní školy v Brně-Líšni. Chlapec skončil v nemocnici a jeho spolužáci z osmé třídy se musí ve škole podrobit řadě omezení, která vyplývají z povinné karantény.

Svačina
07.09.
riziko trvá

Nevystavujte děti riziku! Toto jim přibalte do školy, hrozí karanténa

Českem se i nadále šíří infekce žloutenky. Nejhorší je situace v Jihomoravskému kraji, nakažené ale hlásí třeba i ve Zlínském kraji nebo na Vysočině. I proto je třeba extrémně dbát na hygienu dětí, které se právě v těchto dnech vrací do škol.

Žloutenka
aktualizováno 02.09.
Epidemie

Žloutenka dál řádí v Brně. Onemocnělo už 215 lidí

Žloutenka v Brně stále nabírá na síle. Hygienici zaznamenali v posledních dnech nejsilnější nárůst počtu nakažených od vypuknutí epidemie. Je jich už přes dvě stovky a stále se objevují další.

Vyšetření u doktora
aktualizováno 30.04.
Bezohlednost

Příušnice dál řádí. Pacienti totiž nedodržují pravidla karantény!

Jižními Čechami se dál šíří příušnice. Od začátku roku tam onemocnělo už téměř 600 lidí a na ústup nemoci to zatím nevypadá. Podle lékařů je hlavním důvodem to, že pacienti nedodržují preventivní opatření a nezůstávají doma. Nejvíc případů hlásí Českobudějovicko. Tam se musely dezinfikovat dokonce některé školy, nebo Jihočeské divadlo