Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Památky
10.01.

VIDEO: Loňská turistická sezóna byla velmi úspěšná

Loňská sezóna byla pro většinu historických památek a turistických atrakcí nejúspěšnější za posledních několik let, v některých případech i za dvě desetiletí. Podle odborníků je to důsledek dlouhého a teplého léta i dobrého stavu ekonomiky.

Pavouci vybíhali z černé koule
08.01.
video Originální skrýš

Turisté objevili chlupatou kouli. Neuvěříte, co se z ní vyklubalo!

Velké překvapení zažili dva turisté, kteří se v Mexiku vydali do jeskyně ve městě Álamos. Blízko ní zahlédli černou chlupatou kouli, o které si mysleli, že je to nějaké zvíře. Když se dostali blíž, pokusili se do koule dloubnout. Okamžitě z ní začaly vybíhat stovky pavouků.

Na Thajsko se řítí bouře Pabuk
aktualizováno 03.01.
Bouře Pabuk

Desetitisíce lidí v Thajsku prchají před bouří Pabuk. Jsou tam i Češi

Na Thajsko se žene tropická bouře Pabuk. Tamní úřady evakuovaly desítky tisíc lidí, přerušily trajektovou dopravu a letecké spoje. V zemi právě vrcholí turistická sezona, nachází se zde i několik tisíc Čechů.

Prásk.tv píše:

Dva mladíci žebrali v Thajsku - 1
čtěte o tématu turisté na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Památky UNESCO - Benátky a laguna
01.01.
Nový poplatek

Špatná zpráva pro turisty. Benátky je zkasírují hned po příjezdu

Je to Mekka romantiků proslavená vodními kanály a gondolami, které po nich plují. Jenže návštěva Benátek se od letoška prodraží - město totiž hodlá pro výletníky zavést vstupní poplatek ve výši přibližně 250 korun.

Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě - 1
aktualizováno 29.12.
Výbuch bomby

Teror u pyramid v Gíze: Jezdí tam i Češi. Buďte opatrní, varují úřady

Egyptské úřady po pátečním teroristickém útoku pravděpodobně zesílí některá bezpečnostní opatření. České ministerstvo zahraničí zatím ale žádné speciální upozornění pro cesty do Egypta nevydalo. Čeští turisté by ale v některých oblastech měli být opatrní.

Zámek Český Krumlov - 7
04.11.
Přeplněné památky

České památky ničí nápor turistů! V Krumlově se nedá hnout

Stovky tlačících se lidí, kteří zaplní celý areál. Takhle to po celý rok vypadá na českokrumlovském zámku a je jedno jestli je léto, nebo zima. Turistů navíc přibývá, hlavně z asijských zemí. Památkáři proto přemýšlejí o omezeném přístupu.

Vrchol Hochalmspitze
aktualizováno 24.10.
Pátrací akce v Rakousku

V Alpách našli ztraceného Čecha! Zmizel při výstupu na horu

V rakouských Alpách pátrali záchranáři původně po dvou Češích, kteří se vydali na výstup na horu Hochalmspitze. Oba muži podnikali výstup pravděpodobně na vlastní pěst v různé časy a po různých trasách.

Nehoda německého autobusu ve Švýcarsku - 1
14.10.
Nehoda ve Švýcarsku

Autobus s turisty na cestě do Itálie boural! 1 mrtvý, 13 zraněných

Autobus s německými turisty v neděli ráno havaroval na jihu Švýcarska. Na palubě bylo 25 cestujících, 13 z nich je podle prvotních informací vážně zraněno. Nehoda si vyžádala jednu oběť. Autobus zřejmě narazil do mýtné brány.

Adršpašsko-teplické skály
13.10.
nápor turistů

Policie uzavřela příjezdy z Polska do Adršpachu, doprava kolabovala

Policisté v sobotu po poledni uzavřeli silnice vedoucí k hraničnímu přechodu Zdoňov na Náchodsku. Důvodem bylo překročení kapacity rekreační oblasti Adršpach.

Pláž Maya Bay
04.10.
Zátoka v Thajsku

Oblíbenou pláž zavřeli na neurčito! DiCaprio ji proslavil, turisté zničili

Zátoku na thajském ostrově Ko Phi Phi Leh zavřely úřady na neurčito. Turisté Maya Bay, známou z filmu Pláž s hercem Leonardem DiCapriem, úplně zničili. Původně měla být znovu otevřena tento týden, úřady ale lhůtu prodloužily.