Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Turistka si stěžovala, že bylo ve Španělsko moc španělů (pláž - ilustrační)
aktualizováno 14.08.
Kuriózní stížnost

"Bylo tam moc Španělů!" stěžuje si žena na pobyt ve Španělsku

Až neuvěřitelná se zdá stížnost 81leté britské důchodkyně Fredy Jacksonové. Ta požaduje zpátky peníze za dovolenou ve Španělsku, protože se tam prý pohybovalo až moc Španělů. Z toho se prý žena po dvou týdnech pobytu dokonce rozplakala.

Hrůza! Hroch zabil svého majitele, který ho zachránil při povodni!
13.08.
Útok

Hroch v Keni smrtelně pokousal turistu! Ten si ho chtěl vyfotit

Čínský turista zahynul v Keni poté, co si chtěl v rezervaci na břehu jezera Lake Naivasha vyfotografovat hrocha. Zvíře ho vážně pokousalo a muž zemřel. Další čínský turista byl po střetu s hrochem hospitalizován. O události v neděli informovaly keňské úřady.

Žralok v Marsa Alam
11.08.
Smutné dovolené

Tragické léto Čechů! Za týden v zahraničí zemřelo už pět turistů

Léto je pro české dovolenkáře tragické. Jen za poslední týden zemřelo v zahraničí pět Čechů. Naposledy nepřežil skok do moře na španělském ostrově Mallorka 24letý muž. Turisté ale umírali i v Bulharsku, Egyptě nebo v horách.

Prásk.tv píše:

Letní koupání
čtěte o tématu turisté na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Dovolená
11.08.
Turistická statistika

Chorvaté zkoumali turisty mířící na Jadran! Takhle dopadli Češi

Počet turistů v Chorvatsku bude opět rekordní. Od začátku roku už do země přijelo přes 40 milionů dovolenkářů. Češi jsou až na pátém místě, nejvíce tráví volno v Chorvatsku Němci. Převažují ženy ve věku 55 až 64 let, průměrně tu stráví týden v soukromém ubytování.

Fontána di Trevi
11.08.
Rvačka o fotku

Obří bitka před slavnou fontánou! Turisté se rvali kvůli selfie

Dvě ženy se v Římě pohádaly kvůli nejlepšímu místu před slavnou památkou. Obě si chtěli před Fontánou di Trevi pořídit dokonalé selfie. Vše vyvrcholilo obrovskou rvačkou, kterou muselo řešit několik policistů.

Žraloci
aktualizováno 09.08.
Tragédie v Marsá Alam

Pláž v Egyptě je po útoku žraloka zase otevřená, nesmí se na molo

Od tragédie v egyptském letovisku Marsá Alam, kde minulý pátek zahynul dvaačtyřicetiletý Petr z Česka, neuplynul ještě ani týden a pláž, u které predátor turistu zabil, už je znovu otevřená. Nepřístupné už zůstává jen molo, ze kterého dovolenkář skočil do moře ke žralokovi.

Chorvatská policie - ilustrační foto
aktualizováno 07.08.
Krádeží přibývá

POZOR v Chorvatsku: Policie důrazně varuje turisty i místní

Chorvatská policie varuje turisty před kapsáři. V přímořských oblastech přibývá okradených dovolenkářů, proto úřady vydaly rady, jak se proti zlodějům chránit.

Úmrtí turistů
06.08.
Smutné prvenství

Letní destinace smrti: Na těchto místech umírá nejvíce Čechů!

Bulharsko, Rakousko, Egypt - v těchto třech turistických destinacích v poslední době došlo ke ztrátám na životech českých občanů. V souvislosti s tragickými událostmi vám přinášíme přehled nejnebezpečnějších turistických cílů.

Utonutí
04.08.
Smutná zpráva

Další tragédie na dovolené: Dva čeští turisté se utopili v Bulharsku

V Bulharsku se ve čtvrtek a v pátek utopili dva čeští turisté. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Pětačtyřicetiletý muž z Ostravy utonul ve čtvrtek poblíž města Lozenec, o 18 let starší turista ze Zlína zemřel u nedalekého Kitenu.

Pátrání po nezvěstném v kaňonu Zoicu
aktualizováno 02.08.
pátrání pokračuje

Záplavy překvapily turisty na Korsice, pět jich zemřelo!

Bleskové povodně na Korsice si ve čtvrtek vyžádaly čtyři lidské životy. V zaplaveném kaňonu zemřeli čtyři francouzští turisté včetně jednoho dítěte. Další z turistů byl nezvěstný, pátrání muselo být přes noc odvoláno, potápěči se do vody vrátili brzy ráno. Jeho tělo objevili o chvíli později.