Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Daňové přiznání - ilustrační foto
aktualizováno 05.10.
co plánují

Zůstane nám v peněžence víc? Většina stran chce snížit daně

Jedním z nejdůležitějších témat blížících se voleb jsou daně. Některé strany by je chtěly razantně snížit a zrušit chtějí například i superhrubou mzdu. Přinášíme přehled, jaký názor na daně mají zástupci politických stran, které se podle posledních průzkumů mohou dostat do Poslanecké sněmovny.

Bydlení
20.09.
levnější půjčky

Úroky hypoték klesly! Na bydlení si půjčilo víc lidí než v červenci

Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu nepatrně klesla na 2,01 procenta z červencových 2,02 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Loni v listopadu a prosinci byla sazba na minimu 1,77 procenta. V prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb.

Manželství
03.09.
Spokojené manželství

Vědci potvrdili: manželství snižuje riziko úmrtí na následky infarktu!

Manželství snižuje riziko úmrtí na srdeční infarkt o 14 %, potvrdili vědci z Birminghamu. Manželé se více podporují, než lidé, kteří žijí sami. Naopak rozvody zvyšují riziko srdečních chorob o 16 %.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Ceny bytů, domů a pozemků
16.08.
Úvěry na bydlení

Hypotéky v červenci zlevnily. Poprvé od loňského listopadu

Průměrná úroková sazba hypoték v červenci klesla na 2,02 procenta z červnových 2,04 procenta. Naposledy se snížila loni v listopadu. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.

Andrej Babiš - 3
aktualizováno 27.02.
Babišův návrh

Politolog: Mít jen 101 poslanců? Pitomost a snaha ovládnout vše

Ministr financí a staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš o víkendu na sjezdu strany přišel s několika radikálními návrhy, jak změnit politický systém v Česku. Politolog je ovšem všechny smetl ze stolu.

Šťastlivec
aktualizováno 21.02.
daňový balíček

ČSSD chce výrazně snížit daně! O kolik si polepšíte? KALKULAČKA

Pokud sociální demokracie vyhraje podzimní parlamentní volby, slibuje snížit daně lidem s průměrnými příjmy. O stovky korun měsíčně si polepší lidé až do platu 48 955 Kč měsíčně hrubého. Na tiskové konferenci nový daňový balíček představil premiér Bohuslav Sobotka.

Pití piva
aktualizováno 01.02.
Jednání Sněmovny

Pivo má být levnější! Po Babišovi to zkouší i ODS, jde na to jinak

Po Andreji Babišovi chce levnější pivo i ODS. Nesnížila by se však DPH, ale spotřební daň. Předkladatelé totiž trvají na tom, že jde o náhradu malým podnikatelům za údajné ztráty, které jim přineslo zavedení EET.

Peníze
12.12.
Velkorysý odpustek

Ústí mělo platit pokutu skoro 300 miliónů. Zbyl z ní jen zlomek!

Ministerstvo financí snížilo Ústí nad Labem sankci za rekonstrukci muzea na 6,5 milionu korun, původně vyměřená pokuta za chybu v tomto v evropském projektu byla 296 milionů korun. Zastupitelé dnes schválili rozpočtové opatření, na jehož základě město sníženou pokutu zaplatí.

Pivo
aktualizováno 24.10.
Koalice se neshodla

Předvolební sliby chyby: Pivo ani potraviny levnější nebudou!

Vládní koalice se na snížení DPH neshodla a do voleb už nechce téma otevírat. Po jednání koaliční rady to potvrdili předsedové sněmovních klubů ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Koaliční strany nenašly shodu ani na návrzích v sociální oblasti, o nich bude koalice dál jednat.

Snížení hranice trestní odpovědnosti
aktualizováno 22.04.
návrh zákona

Tvrdší tresty pro vraždící děti, navrhují poslanci za ČSSD

Snížení věku trestní odpovědnosti pro dětské zločince. To navrhuje skupina poslanců, která chce, aby například za vraždu mohli být trestáni pachatelé od 13 let. Návrh zákona zatím přesně neurčuje u jakých zločinů by se hranice trestní odpovědnosti snižovala, ale jednalo by se o všechny zvlášť závažné zločiny, kde dospělým hrozí výjimečný trest.