Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Voda z polí zaplavuje domy
aktualizováno 13.06.
Záplavy z polí

Na Jihlavsku vyplavuje obyvatele voda z polí. Viní z toho kukuřici

S bleskovými záplavami se opakovaně v těchto dnech potýkají na Jihlavsku. Většinou za ně může, po silných bouřkách a přívalových deštích, voda z polí, na nichž jsou vysázeny plodiny, hlavně kukuřice, které extrémní srážky nedokážou zadržet.

Za žhářství hrozí turistovi 15 let vězení
16.04.
velké škody

Za obří spoušť hrozí turistovi 15 let vězení! Byl to jen výlet, brání se

Až patnáctileletý trest hrozí cizinci, který byl loni v létě v České republice jako turista. Podle kriminalistů, kteří teď ukončili vyšetřování, spáchal obecné ohrožení poté, co zapálil na jičínsku zemědělská stavení a pole a způsobil škodu za šest milionů korun. I když doteď tvrdí, že byl na výletě, policisté ho dopadli chvíli po činu.

Neúroda - ilustrační foto
02.03.
Ozimy trpí

Výkyvy počasí můžou zničit letošní úrodu, varují zemědělci

Zemědělci varují, že aktuální počasí může mít pro letošní úrodu devastující účinky. Potrápit může hlavně plodiny, které byly zasety na podzim, tzv. ozimy. Klimatické změny podle Zemědělského svazu produkci stále více ohrožují a způsobují miliardové škody.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka
čtěte o tématu pole na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Kombajn na poli
25.02.
Pole si pronajímají

Zemědělci nemají na odkup půdy! Porostou i ceny potravin, bojí se

Cena zemědělské půdy stoupá a zemědělci už na odkup nemají peníze. Mohou za to podle všeho spekulanti, kteří pole nakupují jako investici. Od loňského roku se prodejní ceny zvýšily o více než patnáct procent.

Zapadlé auto - Ilustrační foto
aktualizováno 20.12.
vyšetřování policie

Hrůzný nález: V autě uprostřed pole sedělo nehybné tělo

Kolemjdoucí u Týnce čekal v poli velmi hrůzný nález, v autě totiž seděl muž, který nejevil známky života. Přivolaní policisté a lékař už mu nemohli pomoci. Muž nicméně v zapadlém autě neumrzl, ale s velkou pravděpodobností spáchal sebevraždu. Není jasné, proč odjel do polí a co ho k činu vedlo.

Práce na poli Ilustrační snímek
aktualizováno 17.10.
Děsivá událost

Chlapečka (4) přejela na silnici řezačka na kukuřici a zabila ho

Obrovská tragédie se stala v pondělí večer u obce Stranná na Jihlavsku. Při děsivé nehodě tu totiž zahynul teprve čtyřletý chlapec.

Chlapec přišel při orání brambor o část nohy
aktualizováno 28.09.
Hrozivá nehoda

Horor při sklizni brambor! Chlapci (11) stroj utrhl nohu!

Dvě jednotky hasičů a záchranáři zasahovali ve čtvrtek dopoledne v Jablonném nad Orlicí v Pardubickém kraji. Na poli se vážně zranil teprve jedenáctiletý chlapec, kterému se zřejmě zachytily kalhoty o hřídel traktoru. Chlapci traktor nohu částečně amputoval.

Sběratel u Lázní Bělohrad
aktualizováno 07.09.
Objasněná vražda

Muže u Lázní Bělohrad zavraždili mladí manželé. Šli po penězích!

Policistům se podařilo objasnit druhou z vražd v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Po trojnásobné rodinné tragédii už mají jasno i o těle pohozeném v kukuřičném poli. Vraždu mají podle kriminalistů na svědomí manželé, kteří prahli po penězích.

Vážná nehoda si vyžádala dva zraněné! - 2
aktualizováno 01.09.
vážná nehoda

Jedno auto zničené, druhé v poli. Nehoda si vyžádala dva zraněné

Dva zraněné si vyžádala dopravní nehoda u Lysé nad Labem. Jednoho z řidičů přepravil do nemocnice vrtulník záchranné služby.

Vražda v Lázních Bělohrad
aktualizováno 29.08.
novinky z vyšetřování

Lázně Bělohrad: Šokující zjištění o mrtvole blízko místa masakru!

Policisté po dvou týdnech výrazně pokročili ve vyšetřování nálezu těla v poli u Lázní Bělohrad, kde se o několik hodin dříve stala trojnásobná vražda. Od soudního lékaře už mají výsledky pitvy.