Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protesty v Betlémě
aktualizováno 07.12.
trumpovy výroky o jeruzalému

V Betlémě vypukly nepokoje, policisté bojují s běsnícím davem

Vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamás reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. V Betlémě už vypukly nepokoje.

Kim Čong-un hrozí válkou
aktualizováno 19.09.
Pchjongjang varuje

KLDR se vysmívá sankcím: "Náš jaderný program jen urychlí!"

Severní Korea varovala západní státy, aby na ni netlačily. Další sankce a tresty podle Pchjongjangu pouze urychlí jaderný program. Režim to prohlásil poté, co Rada bezpečnosti OSN schválila uvalení nejnovějších sankcí.

Kim Čong-un a raketa
12.09.
sankce proti KLDR

Diktátor Kim Čong-un přijde o ropu a zisky z vývozu textilu

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila nové sankce proti Severní Koreji kvůli šestému a doposud nejsilnějšímu jadernému testu, který země uskutečnila 3. září. Sankce zakazují vývoz textilu ze země a omezují dovoz ropy, napsala agentura Reuters.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Kim Čong-un, Donald Trump
04.09.
Rada bezpečnosti

USA: S KLDR nám dochází trpělivost! Kim si koleduje o válku

Proti Severní Koreji, která v neděli provedla šestý jaderný test, by měla Rada bezpečnosti OSN přijmout nejtvrdší možná opatření. Na mimořádném jednání to dnes řekla americká zástupkyně při OSN Nikki Haleyová. Zástupci Číny a Ruska hovořili o jednání se severokorejským režimem.

Severokorejská raketa
aktualizováno 21.05.
kim hrozí

KLDR odpálila další utajenou raketu. Svět neví, co to bylo

Severní Korea dnes odpálila neidentifikovatelnou střelu. Podle tiskových agentur o tom bez dalších podrobností informovali zástupci jihokorejské armády. Raketa byla vystřelena z oblasti severně od Pchjongjangu.

Turecká ofenzíva a teroristické útoky v Sýrii
31.12.
Válka v Sýrii

Syrští povstalci hrozí ukončením příměří, OSN dohodu podpořila

Část syrských povstalců údajně zváží vypovězení od pátku platného příměří v zemi. Tvrdí, že vláda v Damašku a její spojenci klid zbraní porušují. Rada bezpečnosti OSN jednomyslně přijala rezoluci podporující úsilí Ruska a Turecka ukončit konflikt v Sýrii a odstartovat mírová jednání.

Pásmo Gazy
aktualizováno 28.07.
Blízkovýchodní konflikt

V Gaze zemřelo víc než 1000 lidí! OSN vyzývá: Zastavte ten masakr

Rada bezpečnosti OSN vyzývá k okamžitému a bezpodmínečnému humanitárnímu příměří v Pásmu Gazy. Uvedla to v prohlášení, které schválila na dnešním mimořádném zasedání, které se uskutečnilo o půlnoci místního času (6:00 SELČ) v New Yorku.