Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jaderný výbuch - ilustrační foto
16.02.
Poprvé od studené války

Světu hrozí jaderná válka, bude to katastrofa, zní varování z OSN!

Poprvé od konce studené války existuje hrozba jaderného konfliktu, myslí si generální tajemník OSN António Guterres. Mezinárodní společenství proto podle něj musí vytrvat v tlaku na severokorejský režim. Guterres to dnes řekl na mnichovské bezpečnostní konferenci.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
24.12.
Rezoluce Rady bezpečnosti

KLDR: "Nové sankce jsou válečný akt, souhlasící země potrestáme!"

Nové sankce Rady bezpečnosti OSN považuje Severní Korea za válečný akt, který má zničit mír a stabilitu na poloostrově. Režim o tom informoval prostřednictvím státní agentury KCNA.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 22.12.
test rakety

Rada bezpečnosti OSN zavádí nové sankce proti KLDR

Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně přijala rezoluci, která proti Severní Koreji zavádí další sankce kvůli nedávné zkoušce severokorejské mezikontinentální rakety. Návrh textu předložily Spojené státy. Rezoluce zakazuje KLDR dovoz průmyslových zařízení, strojů, dopravních prostředků, průmyslových kovů nebo takřka 90 procent rafinovaných ropných produktů.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Protesty v Betlémě
aktualizováno 07.12.
trumpovy výroky o jeruzalému

V Betlémě vypukly nepokoje, policisté bojují s běsnícím davem

Vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamás reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. V Betlémě už vypukly nepokoje.

Kim Čong-un hrozí válkou
aktualizováno 19.09.
Pchjongjang varuje

KLDR se vysmívá sankcím: "Náš jaderný program jen urychlí!"

Severní Korea varovala západní státy, aby na ni netlačily. Další sankce a tresty podle Pchjongjangu pouze urychlí jaderný program. Režim to prohlásil poté, co Rada bezpečnosti OSN schválila uvalení nejnovějších sankcí.

Kim Čong-un a raketa
12.09.
sankce proti KLDR

Diktátor Kim Čong-un přijde o ropu a zisky z vývozu textilu

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila nové sankce proti Severní Koreji kvůli šestému a doposud nejsilnějšímu jadernému testu, který země uskutečnila 3. září. Sankce zakazují vývoz textilu ze země a omezují dovoz ropy, napsala agentura Reuters.

Kim Čong-un, Donald Trump
04.09.
Rada bezpečnosti

USA: S KLDR nám dochází trpělivost! Kim si koleduje o válku

Proti Severní Koreji, která v neděli provedla šestý jaderný test, by měla Rada bezpečnosti OSN přijmout nejtvrdší možná opatření. Na mimořádném jednání to dnes řekla americká zástupkyně při OSN Nikki Haleyová. Zástupci Číny a Ruska hovořili o jednání se severokorejským režimem.

Severokorejská raketa
aktualizováno 21.05.
kim hrozí

KLDR odpálila další utajenou raketu. Svět neví, co to bylo

Severní Korea dnes odpálila neidentifikovatelnou střelu. Podle tiskových agentur o tom bez dalších podrobností informovali zástupci jihokorejské armády. Raketa byla vystřelena z oblasti severně od Pchjongjangu.

Turecká ofenzíva a teroristické útoky v Sýrii
31.12.
Válka v Sýrii

Syrští povstalci hrozí ukončením příměří, OSN dohodu podpořila

Část syrských povstalců údajně zváží vypovězení od pátku platného příměří v zemi. Tvrdí, že vláda v Damašku a její spojenci klid zbraní porušují. Rada bezpečnosti OSN jednomyslně přijala rezoluci podporující úsilí Ruska a Turecka ukončit konflikt v Sýrii a odstartovat mírová jednání.

Pásmo Gazy
aktualizováno 28.07.
Blízkovýchodní konflikt

V Gaze zemřelo víc než 1000 lidí! OSN vyzývá: Zastavte ten masakr

Rada bezpečnosti OSN vyzývá k okamžitému a bezpodmínečnému humanitárnímu příměří v Pásmu Gazy. Uvedla to v prohlášení, které schválila na dnešním mimořádném zasedání, které se uskutečnilo o půlnoci místního času (6:00 SELČ) v New Yorku.