Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jízdenka MHD
24.11.
dražší MHD

Karlovy Vary chtějí zdražit jízdné. Lidé si připlatí o desítky korun

Karlovarské dopravní podniky usilují o zvýšení cen jízdného MHD pro příští rok. Například týdenní kupón podraží o 50 korun. Výhodnější ceny ovšem slibují dopravní podniky těm, kteří využijí bezhotovostní platbu nebo mobilní aplikaci.

Cena vajec se rychle zvedá
aktualizováno 16.11.
Neradostné vyhlídky

Cena vajec letí nahoru, před Vánocemi zdraží ještě víc!

Cena vajec v Evropě výrazně stoupá a před Vánocemi pravděpodobně ještě vzroste. Na jejich cenu měla samozřejmě vliv i fipronilová kauza. Zatím co u nás je ale vajíček dostatek, na Slovensku mají s jejich zásobováním velký problém.

Pokladní
aktualizováno 09.11.
ekonomika

Zboží zdražilo nejvíc za posledních pět let. Inflace překvapila i experty

Spotřebitelské ceny v říjnu meziročně vzrostly o 2,9 procenta, což je o 0,2 procentního bodu více než v září. Je to nejvyšší meziroční inflace od října 2012, informoval dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

České dráhy
aktualizováno 08.11.
Zdražování

Cestování vlakem od prosince zdraží. ČD řekly, o kolik to bude

České dráhy ve středu informovaly, že s platností nového jízdního řádu, tedy od 10. prosince, upraví ceny. Cestování vlakem mírně podraží, Dráhy zvýší ceny o 2 %, což odpovídá letošní míře inflace. Pro cestující si připravily také další novinky.

Vejce Ilustrační foto
aktualizováno 27.10.
do Vánoc ještě zdraží

Ceny vajec rostou. Jedním z důvodů je i riziko ptačí chřipky

Riziko návratu ptačí chřipky kvůli migrujícímu ptactvu by mohlo mít za následek zdražení vajec. Jejich cena je už nyní, zejména kvůli vybíjení chovů v souvislosti s fipronilovou kauzou, vysoká! Navíc se očekává, že do konce roku vejce ještě podraží.

Máslo
aktualizováno 24.10.
Máselná krize

Je drahé a je ho málo! Nedostatek másla trápí celou Evropu

Rostoucí cena másla trápí kromě Česka také další evropské země. Problém řeší například ve Velké Británii nebo ve Francii. Tam je podle místních médií nejméně másla od druhé světové války. Jeho cena během posledního roku raketově stoupla.

Cena vajec se rychle zvedá
aktualizováno 19.10.
po másle i vejce

Vejce v Česku rychle zdražují! Cenu zvednou i malí chovatelé

Cena vajec v Česku začíná v posledních dnech razantně stoupat. Do konce roku by se podle některých odborníků mohla vyšplhat až na šest korun za kus. Zdražit nejméně o dvě koruny budou muset asi i malí chovatelé.

Pečení cukroví - 1
aktualizováno 19.10.
zdražování potravin

Vánoční pečení letos zdraží, kilo vanilkových rohlíčků o 70 korun 

Ceny másla rapidně rostou a lidé jej nakupují do zásoby ve slevách. Bojí se, že v období Vánoc se za máslo nedoplatí nebo v obchodech nebude vůbec. Zatímco v prosinci 2016 byla průměrná cena másla 43 Kč, letos stoupla cena v průměru na 60 Kč. Vánoční pečení se vám oproti loňsku tedy pěkně prodraží.

Vajíčko
18.10.
zdražování potravin

Po másle roste i cena vajec. Češi se bojí rizikových kusů z dovozu

Podle Českomoravské drůbežářské unie byla v loňském roce průměrná spotřebitelská cena za jedno vejce 2,84 koruny, letos je to 3,33 a zdražovat se bude dál. Růst ceny ovlivňuje především stav nosnic a cena vajec v Evropě, ale také případy výskytu salmonely v Polsku nebo výskyt vajec s látkou fipronil.

Ceny potravin
09.10.
statistika čsú

Začalo zdražování! Inflace rostla, nejvíc stoupaly ceny potravin

Spotřebitelské ceny v září meziročně stouply o 2,7 procenta, jde o rychlejší tempo než srpnových 2,5 procenta. Tahounem růstu cen zůstávají potraviny. Máslo zdražilo o 55 procent, průměrná cena kostky másla stoupla v září na 57,36 Kč.