Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pečení cukroví - 1
aktualizováno dnes 08:27
zdražování potravin

Vánoční pečení letos zdraží, kilo vanilkových rohlíčků o 70 korun 

Ceny másla rapidně rostou a lidé jej nakupují do zásoby ve slevách. Bojí se, že v období Vánoc se za máslo nedoplatí nebo v obchodech nebude vůbec. Zatímco v prosinci 2016 byla průměrná cena másla 43 Kč, letos stoupla cena v průměru na 60 Kč. Vánoční pečení se vám oproti loňsku tedy pěkně prodraží.

Vajíčko
včera 19:07
zdražování potravin

Po másle roste i cena vajec. Češi se bojí rizikových kusů z dovozu

Podle Českomoravské drůbežářské unie byla v loňském roce průměrná spotřebitelská cena za jedno vejce 2,84 koruny, letos je to 3,33 a zdražovat se bude dál. Růst ceny ovlivňuje především stav nosnic a cena vajec v Evropě, ale také případy výskytu salmonely v Polsku nebo výskyt vajec s látkou fipronil.

Ceny potravin
09.10.
statistika čsú

Začalo zdražování! Inflace rostla, nejvíc stoupaly ceny potravin

Spotřebitelské ceny v září meziročně stouply o 2,7 procenta, jde o rychlejší tempo než srpnových 2,5 procenta. Tahounem růstu cen zůstávají potraviny. Máslo zdražilo o 55 procent, průměrná cena kostky másla stoupla v září na 57,36 Kč.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Máslo v okolních zemích
aktualizováno 05.10.
Drahé máslo

Vyplatí se kupovat máslo v cizině? Tolik stojí v okolních zemích

Kvůli rostoucím cenám teď máslo začínají Češi ve velkém skupovat i v zahraničí. Už i tam ale jeho ceny rostou. Například v Německu je máslo nejdražší za posledních 50 let. Kostka tam teď stojí dvě eura, což je téměř 55 korun. Zatím nejlevnější máslo je v Polsku, ale i tam se začalo se zdražováním.

Anketa - Zdražování alkoholu
aktualizováno 27.09.
anketa co na to češi?

Češi jsou národem opilců: V plánu je zdražit alkohol o desítky procent

Češi patří mezi rekordmany ve spotřebě alkoholu. Jedním ze způsobů, jak omezit nadměrné pití, je výrazné zdražení. To navrhuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. U alkoholických nápojů se může zvýšit nejen spotřební daň, ale také daň z přidané hodnoty a garantovaná cena za výkup gramu alkoholu.

Domácí máslo
21.09.
Mlékárenská krize

Cena másla dál raketově roste! Vyrobte si ho doma, poradíme jak

Průměrná cena másla už překročila 55 korun a pořád raketově stoupá. V některých krajích dokonce za čtvrtku másla lidé zaplatí skoro 60 korun! V některých obchodech ho navíc ani nenajdete, a tak se vyplatí vyrobit domácí máslo. Podívejte se, jak na to.

Máslo
aktualizováno 16.09.
Máselná krize

Máslo nemáme, hlásil zákazníkům supermarket. Jinde stojí 60 korun

Za kostku másla utrácíme stále více peněz. V poslední době stojí 250 gramů minimálně padesát korun, a na některých místech dokonce i šedesát. Došlo to tak daleko, že v některých supermarketech není máslo vůbec! Údajně kvůli problémům s dodávkami.

Nákup pečiva v supermarketu
aktualizováno 28.08.
špatná sklizeň

Zdražování nejspíš nekončí! Po másle přichází na řadu rohlíky

Zdražování potravin nejspíš není u konce. Kromě másla a ovoce by mohlo zdražit také pečivo. Pekařům se totiž zdražují vstupy a zároveň si stěžují na to, že ceny, které dostávají od obchodních řetězců za rohlíky, jsou dlouhodobě podhodnocené.

Domácí máslo
aktualizováno 27.08.
Mlékárenská krize

Máslo stále zdražuje. Poradíme, jak si doma vyrobit vlastní!

O tom, že je v Evropě nedostatek másla a na konci roku možná nebude vůbec k dostání, jsme vás už informovali. Může za to mimo jiné i výrazně vyšší zájem o mléčné výrobky ve světě.

Ceny benzínu
09.08.
přehled po zemích

Jedete do ciziny? Benzín zdražuje! Tady natankujete nejlevněji

Snižování cen benzínu a nafty skončilo. Čerpací stanice začaly pohonné hmoty mírně zdražovat. Za litr paliva teď zaplatíme asi o patnáct haléřů více než v minulém týdnu. A podle odhadů bude zdražování ještě pokračovat.