Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Recepční
12.09.
jednání kabinetu

Za ubytování si nejspíš připlatíme. Vláda schválila zvýšení poplatků

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě změní. Vláda dnes schválila návrh novely, podle kterého by se měl vztahovat i na ubytovatele v soukromí. Norma také počítá se sloučením ubytovacího poplatku s rekreačním a lázeňským. Novému poplatku by pak podléhal krátkodobý pobyt bez ohledu na místo a účel. Cílem normy podle ministerstva financí je, aby nebyli zvýhodňováni lidé podnikající například prostřednictvím Airbnb.

Plyn a elektřina
10.09.
elektřina a plyn

Doba levných energií končí, varují analytici. Přijde prudké zdražení

Období relativně nízkých cen energií postupně končí, což pocítí stále více domácností. Vyplývá to podle analytiků z dnešních údajů o srpnové inflaci. Spotřebitelské ceny porostou více než dvouprocentním tempem i ve zbytku letošního roku a většinu příštího roku, uvádějí ekonomové.

Finance
aktualizováno 07.09.
Zdražování cen

Připravte si peněženky! Česko se stává nejdražší zemí Evropy

Česká republika se podle ekonomů stává jednou z nejdražších zemí Evropy. Alespoň pro jeho obyvatele. Za české platy si koupíme mnohem méně věcí než lidé v okolních státech. Máme dražší například byty, elektřinu, vodu nebo jídlo. Odborníci navíc očekávají, že situace se bude zhoršovat.

Prásk.tv píše:

Muž v pizzerii
čtěte o tématu zdražování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Pivo
aktualizováno 08.09.
Ceny půjdou nahoru

Pivaři si připlatí! Řada pivovarů ohlásila zvyšování cen!

Plzeňský Prazdroj zvýší od 1. října ceny některých piv, a to v průměru o 3,7 procenta. Zdražení se dotkne především balených i čepovaných ležáků. Ceny výčepních piv v sudech a tancích se nezmění.

Růst cen
04.09.
Růst cen

V EU nejvíc zdražil alkohol a tabák, za nimi jsou školy! PŘEHLED

Ceny skoro všech služeb a produktů, které denně používáme, letěly v posledních letech strmě nahoru. Dokazuje to i nejnovější výzkum společnosti Eurostat, který se zaměřil na růst cen v jednotlivých státech Evropské unie mezi lety 2000 a 2017. Česko se přitom ve vývoji cen pohybuje okolo průměru.

Energie
aktualizováno 03.09.
Ceny energií

Ceny letí vzhůru. Spočítejte si, jak ušetřit tisíce za plyn a elektřinu

Češi se musí připravit na zvýšení cen energií. Ty na burzách rychle rostou a to se už začíná projevovat v cenách pro koncové zákazníky. Po elektřině je teď na řadě plyn, upozorňují pondělní Hospodářské noviny. Vyplatí se změnit dodavatele? To si můžete spočítat na kalkulačkách.

Brambory
aktualizováno 03.09.
Další zdražování

České brambory budou nejspíš zdražovat. Může za to sucho

České brambory budou zřejmě brzy zdražovat. Kvůli letošnímu suchu bude podle zemědělců úroda nižší a tím vzrostou i ceny. Dražší budou prý i brambory z dovozu, protože extrémní sucho postihlo velkou část Evropy.

Energie
aktualizováno 27.08.
Zdražování energií

Zvyšování cen elektřiny. Připlatíte si za ni také?

Za elektřinu letos platíme nejvíc za posledních šest let. Na konci minulého týdne už překročila hranici padesáti eur za megawatthodinu. Ceny porostou zhruba o pět procent i příští rok. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Hospoda
27.08.
Zvyšování cen

Smutná zpráva pro štamgasty: Kvůli dlouhému suchu zdraží pivo!

První dopady dlouhotrvajícího sucha na sebe nenechaly dlouho čekat! Na podzim zdraží jedna z nejoblíbenějších tuzemských nápojů - pivo. Otázkou ale stále zůstává, kolik přesně si připlatíme. Informaci přinesl deník Blesk.

Sucho
aktualizováno 21.08.
Rekordní sucho

Sucho zasáhlo už 92 % Česka! Porostou ceny potravin i elektřiny

Podle nejnovější zprávy klimatologů sucho postihlo už 92 % naší země a stává se tak jedním z nejhorších v novodobé historii. Kvůli suchu ekonomové očekávají zdražení potravin a elektřiny.