Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ústavní soud
aktualizováno 02.01.
Ústavní soud

Hluk ničí lidem zdraví, stěžovali si senátoři. ÚS snížnost zamítl

Skupina deseti senátorů se obrátila na Ústavní soud ve snaze o větší ochranu obyvatel České republiky před přílišným hlukem. Podle ústavního senátu jsou ale současné zákony dostatečné a stížnost neuznal.

Antistresová vesta pro psy
aktualizováno 31.12.
Nový rok

Výbuchy a záblesky! Poradíme, jak nejlépe ochránit psy o Silvestru

Silná úzkost, stres a útěk jsou nejčastějšími problémy, které během Silvestrovských oslav zažívají naši domácí mazlíčci. Tady je pár tipů, jak s nimi situaci co nejlépe zvládnout.

Letiště
06.11.

VIDEO: Karlovarští jsou proti pilotní škole na letišti

Proti záměru Krajského úřadu v Karlových Varech zřídit na zdejším mezinárodním letišti výukové středisko letecké školy, začali protestovat lidé z lokalit a obcí poblíž přistávací plochy. Jde o výcvik pilotů dopravních letadel, do kterého se má postupně zapojit až 7 desítek studentů ze zahraničí. Bližší informace má František Nyklas.

Prásk.tv píše:

Oběd
čtěte o tématu hluk na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Techno u Meziříčka na Třebíčsku
10.08.
Policejní opatření

Technaři se sjíždí na Třebíčsko. Místní se připravují na 4 dny pekla

V pátek začala ohlášená několikadenní technopárty u Meziříčka na Třebíčsku. Lidé z okolních vesnic mají strach z nepořádku a hluku, které s sebou každoročně tato akce přináší. Různá opatření v okolí už kvůli tomu nachystala i policie.

Postřelené děti na Slovensku
16.05.
Střelba na malé děti!

Rodiče si mysleli, že děti poštípaly vosy. Lékaři našli střelná zranění

Dvě malé děti skončily v nemocnici ve slovenském Popradu poté, co je někdo postřelil. Rodiče jim nevěřili a mysleli si, že děti jen pobodaly vosy. Lékaři jim ale z ran vytáhli broky. Kriminalisté teď zjišťují, kdo má útok na děti na svědomí.

Technoparty u Osečku
28.04.
nadměrný hluk

Na ohromnou technopárty dorazily tisíce lidí, místní si stěžují na hluk

V okolí Krásné Studánky na Liberecku se lidé nějakou dobu pravděpodobně pořádně nevyspí, policie už přijala více než 100 stížností na nadměrný hluk. Příčinou je ohromná technopárty, na kterou již přijely tisíce lidí a doráží stále další. Akce by měla trvat až do úterý.

Ohňostroj, dítě
aktualizováno 30.12.
Hlasitá zábava

Petardy mi budí dítě, zlobí se Tomáš. Je čas na zákaz? ANKETA

Silvestr je sice až zítra, ale na spoustě míst to vypadá, že Nový rok už je tady. Zvláště omladina se totiž odpalováním rachejtlí, petard a dělobuchů baví po celé vánoční prázdniny, ne jen poslední den v roce. A to se řadě lidí ani za mák nelíbí. Už se ozývají i lidé, kteří by tuto hlučnou zábavu nejraději zakázali.

Hluk - dopis
21.08.
Hluční sousedé

"Neumíte souložit potichu..." dopis náruživé sousedce baví Česko

Klasický sousedský spor kvůli hlasitému sexu řeší obyvatelé domu v pražských Řepích. Jedna z nájemnic už napsala peprný dopis, ve kterém na náruživé sousedce nenechá nit suchou.

aktualizováno 14.08.
zbytečné opatření

Problém s retardéry: Lidem v okolí vadí hluk, řidičům zničená auta

Zpomalovací retardéry možná brzy zmizí ze silnic a to i přes to, že díky nim řidiči opravdu svoji rychlost snižují. Většině lidí retardéry vadí, řidiči si o ně často ničí podvozky aut, lidem, kteří žijí u silnic, zase vadí hluk, a ve Velké Británii je chtějí dokonce zakázat, retardéry tam prý ničí životní prostředí.

Technoparty na Nymbursku
aktualizováno 30.07.
nelegální party

Techno u Osečku utichlo, na místě byly desítky policistů. ANKETA

Hudba z technoparty u Osečku na Nymbursku se od pátku z obsazené louky nepřetržitě šířila do okolí. Dunění bylo slyšet i několik kilometrů daleko. Lidí na místě ale ubylo a před jednou hodinou odpoledne veškerá hudba utichla.