Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

WhatsApp
21.06.
Konec podpory

Části uživatelů přestane fungovat WhatsApp! Ověřte si, jestli i vám

Provozovatel chatovací aplikace WhatsApp upřesnil, kdy dalším uživatelům oblíbený program přestane pracovat. Změna se týká uživatelů s telefony se staršími operačními systémy. Už před rokem ukončil WhatsApp podporu pro část starších operačních systémů.

Volání
16.04.
Nárůst o dovolených

Konec roamingu v EU: Češi volají a surfují na internetu jako o život!

Už deset měsíců můžeme i v zahraničí volat za domácí ceny. Roaming byl pro určité množství dat a provolaných minut zrušen napříč zeměmi Evropské unie. A podle údajů kontrolních úřadů mnohonásobně vzrostlo využití mobilů za hranicemi.

Ceny mobilních operátorů
aktualizováno 03.04.

Češi platí za mobilní služby skoro nejvíc z celé Evropy! SROVNÁNÍ

Evropská komise srovnala nabídky mobilních operátorů napříč Evropskou unií a pro Českou republiku nedopadla analýza vůbec dobře. Čeští operátoři se řadí mezi nejdražší poskytovatele elektronických komunikací a i přes to, že se loni zlevňovalo, jsou rozdíly propastné.

Prásk.tv píše:

Motorkář natočil telefonující ženu
čtěte o tématu telefonování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Telefonování za jízdy - ilustrační foto
aktualizováno 04.12.
Kontrola policie

Telefonování za volantem vás může přijít draho! Pozor na kolony

Jedním z nejčastějších přestupků za volantem, který ale mnozí řidiči stále berou na lehkou váhu, je telefonování za jízdy. A právě na tohle nebezpečné počínání se velmi svérázným způsobem zaměřili olomoučtí policisté.

Chodec kouká do mobilu
25.10.
Zombie se smartphonem

První město zakázalo chodcům koukat na mobil. ANKETA

Americké Honolulu se stalo prvním městem na světě, které má ve vyhlášce zanesený zákaz koukat za chůze na mobilní telefon. Těm, kteří by třeba psali SMS zprávu a zároveň u toho přecházeli silnici, hrozí pokuty v řádech stokorun.

O2
aktualizováno 29.06.
Problémy s mobily

Operátora O2 postihl další výpadek! V tomto roce už potřetí

Ve čtvrtek ráno postihl Jižní Čechy výpadek mobilní sítě O2, tisíce lidí se nemohly dovolat. Jedná se již o třetí výpadek v tomto roce.

Žena s mobilem
15.06.
Konec roamingu

V cizině jako doma. V EU nyní voláme za stejné ceny jako v ČR!

Ode dneška mohou zákazníci evropských operátorů, včetně těch z Česka, volat v jiných zemích Evropské unie za stejné ceny, jako doma. EU zrušila příplatky za roaming. Čeští operátoři T-Mobile a Vodafone nabízí volání z jiných evropských zemí za domácí ceny od neděle. O2 se k nim připojuje až nyní.

O2
aktualizováno 31.05.
problémy s mobily

O2 měla obří výpadek roamingu. Zákazníky chce odškodnit

Velký výpadek služeb O2 v zahraničí postihl české zákazníky. Od úterního odpoledne se nemhli přihlásit do sítě a nebylo možné jim ani zavolat. O2 ve středu odpoledne oznámilo, že problém se povedlo odstranit jen částečně. Až večer byl roaming z velké části opět funkční

Vodafone
aktualizováno 10.05.
Více dat

Velká změna! Nové mobilní tarify představil i Vodafone. PŘEHLED

Třetí tuzemský operátor Vodafone představil nové tarify Red Naplno. Za základní tarif Red Naplno 5 GB si sice oproti stávajícímu základnímu neomezenému tarifu 28 korun připlatíte, dostanete ale výrazně více dat. Zákazníci se mohou těšit na 5 GB dat. Další 2 GB dostanou, když budou používat mobilní aplikaci operátora. Vodafone představil hned 6 nových tarifů, které stojí od 277 po 1 777 korun.

Žena s mobilem
03.05.
Snaha o zlevnění

Sdružení bojuje za levné mobilní tarify! Tady se o ně můžete hlásit!

Sdružení na ochranu spotřebitelů dTest se chystá na boj za levnější mobilní tarify. Organizace dTest spustila web, kde se lidé moohou registrovat - sdružení jako zástupcezaregistrovaných lidí potom osloví mobilní operátory a pokusí se vyjednat výhodnější tarify.