Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Trump na návštěvě Británie
13.07.
Spor o brexit

Trump na návštěvě v Londýně: Hrozil Mayové, Brity nepotěšil!

Britská premiérka Theresa Mayová se rozhodla pro špatnou podobu dohody o brexitu a ohrožuje budoucí obchodní smlouvu Británie s USA. Prohlásil to americký prezident Donald Trump v rozhovoru, který během prvního dne jeho návštěvy Británie zveřejnil list The Sun.

Horníci. Ilustrační foto - 5
aktualizováno 19.06.
zrušení žádosti

Obyvatelé Karviné si oddechli, OKD tam zatím těžit nebude

Obyvatelé Karviné si mohou oddechnout. Společnost OKD totiž zrušila žádost o povolení těžby pod Starým Městem. Důvod ale společnost neuvedla. Rozšíření důlní činnosti je přitom součástí reorganizačního plánu.

Zdravotní sestra
aktualizováno 24.05.
Víc peněz

Vláda chce zdravotním sestrám ve směnách přidat až čtyři tisíce!

Zdravotní sestry, které pracují v nemocnicích na směny, by si mohly polepšit o několik tisíc korun. A sice na příplatku - premiér v demisi Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho chtějí zvednou měsíčně zhruba o 4 tisíce korun - celkem na sedm. Ředitelé nemocnic to vítají, nechtějí ale plošné přidávání.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek
čtěte o tématu plán na Prásk.tv
William a Scarlett
15.05.
Vyšlo to?

Děti přišly s geniálním plánem, aby dostaly psa. Teď boří internet!

Seznam dětí, jak přesvědčit rodiče, aby jim koupili psa, se stal hitem internetu. Sourozenci si napsali body, které se pak snažili splnit - včetně lichocení mamince nebo vytvoření dojemného videa. Vyšlo to?

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 15.05.
Bez Prahy

Velkolepé plány: Krajská města má spojit nová dálniční síť

I když dálniční síť v Česku zatím není zdaleka kompletní, už existují ambiciózní plány, které počítají s dalšími stovkami kilometrů silničních tahů. Zatímco aktuálně se většina dálnic sbíhá do Prahy, v budoucnu se dálnice mají hlavnímu městu vyhnout.

Adolf Hitler
aktualizováno 17.02.
Děsivá zbraň

Nacisté chtěli nepřátele smažit z vesmíru, plán už ale neuskutečnili!

Že se Adolf Hitler a jeho nacističtí souputníci neštítili ničeho, asi dostatečně ilustrují koncentrační tábory. Přesto se nyní ukazuje, že Hitler snil o děsivé zbrani, která by jeho nepřátele dokázala vymazat z povrchu Země. A řeč není o jaderné bombě.

Rozhovor s prezidentem Zemanem
28.12.
Odhad versus realita

Kancelář prezidenta "přepálila" rozpočet o skoro 90 milionů!

Kancelář prezidenta republiky letos utrácela výrazně víc, než bylo v plánu. Schválený rozpočet totiž byl pro rok 2017 necelých 438 milionů korun. A realita? 522 milionů.

Americká policie - ilustrační foto
23.12.
Plánovaný útok

Bývalý mariňák chtěl na Vánoce zabíjet! Zastavila ho až FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zatkl bývalého člena námořní pěchoty. Údajně plánoval teroristický útok v San Francisku v období Vánoc. V jeho bytě agenti našli střelné zbraně, závěť i vzkaz pro prezidenta Trumpa.

Tisková konference ANO - 2
19.12.
Velký plán

Premiér chce postavit vládní čtvrť. Opozice i Praha jsou proti

Součástí programového prohlášení hnutí ANO je také plán vybudovat vládní čtvrť, do které by měla být sestěhována všechna ministerstva. Nápad se ale nelíbí opozičním politikům ani radním z pražského magistrátu. Podle nich by se mělo raději investovat do důležitějších věcí, jako je například výstavba dálnic.

Útočník z Manhattanu Akayed Ullah
13.12.
Pondělní atentát

"Trumpe, selhal jsi!" varoval před útokem na Manhattanu terorista

Akajíd Ullah, který se v pondělí pokusil o teroristický útok na Manhattanu, poslal před činem vzkaz americkému prezidentovi. Krvavý atentát, který plánoval, se mu ale nevydařil. Nálož částečně selhala a Ullah zranil sám sebe těžce, tři kolemjdoucí lehce.