Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka
aktualizováno včera 10:01
oslabení imunity

Epidemie chřipky má v ČR sedm obětí! Nehrozí vám? PŘÍZNAKY

Česko se potýká s nárůstem počtu nemocných chřipkovým virem. Podle Státního zdravotního ústavu se jedná o začínající epidemii, která si už vyžádala sedm lidských životů. Chřipka se může ze začátku projevovat jen jako nachlazení, takže ji lidé často podcení a poté je už pozdě. Nejčastějšími příznaky chřipky jsou především vysoké teploty, bolesti kloubů nebo kašel.

Chřipka
aktualizováno 21.01.
státní zdravotní ústav

Epidemie chřipky v Česku má první oběti, zemřelo už sedm lidí

V Česku narostl počet nemocných chřipkovým virem, situaci lze podle Státního zdravotního ústavu hodnotit jako nastupující epidemii. Od začátku epidemické sezóny muselo být hospitalizováno 39 těžkých případů, sedm lidí infekci podlehlo.

Malému Danečkovi pomáhá Dobrý anděl
23.12.
krutý osud

Co se Daneček naučí, je po záchvatu pryč. Sám se ani nenají

Závažné onemocnění dítěte otřese vždy celou rodinou. Těžká životní situace má vážný dopad i na zdravého sourozence. S tím se potýká i rodina Vlkových. Těm nemoc 6letého Danečka převrátila život naruby. Chlapec má vzácné onemocnění nervové soustavy, kterým trpí jedno dítě z milionu narozených. Projevuje se tak, že pacient dočasně ochrne. S léčbou Danečka pomáhají Dobří andělé.

Prásk.tv píše:

Sebastian - 1
čtěte o tématu onemocnění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Chřipka
07.12.
Neschopenky

Tyto nemoci Čechy trápí nejvíc! Marodila třetina zaměstnanců

Češi nejčastěji marodí s nemocemi dýchacích cest. Loni kvůli nim bylo přes 600 tisíc neschopenek. Následují nemoci pohybové soustavy a úrazy nebo otravy. Nejvíce lidí stonalo ve Středočeském kraji a v Praze, které ale mají také nejvíce obyvatel.

Smutný pes
aktualizováno 03.12.
Co dělat

Pejskům na podzim hrozí vážné nemoci! Takhle jim zabráníte

Stejně jako lidé jsou i pejskové na podzim náchylnější k nemocem. Stačí, aby při ranní procházce prochladli, a mají komplikace na několik týdnů. Veterinář poradil, jak nemoci poznat a co proti nim dělat.

Zákeřný diabetes
18.11.
Onemocnění cukrovkou

Poznáte příznaky cukrovky? Takhle nemoci můžete předejit

V České republice se léčí s dcukrovkou několik set tisíc nemocných. Víte však, že toto onemocnění se rozděluje do dvou typů? Jak se od sebe odlišují? Jak nemoci předcházet, jak ji rozpoznat a jak následně probíhá léčba? Čtěte naše rady!

Lékařské vyšetření
14.11.
prevence

Cukrovku můžete dostat kdykoliv! TADY vás vyšetří zdarma

Nezáleží na tom, zda jste diabetik prvního nebo druhého typu nebo cukrovkou onemocněl někdo z vašich blízkých. Akce v rámci Světového dne diabetu, který připadá na 14. listopadu, jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí o nemoci dozvědět více. Kdy a kde si můžete nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi, poradit se s odborníky a podpořit prevenci onemocnění, si přečtěte níže.

Žena si dává parfém
aktualizováno 12.11.
Hrozí alegická reakce

Ženy pozor! Ministerstvo varuje před touto parfémovou vodou

Ministerstvo zdravotnictví varuje před parfémovou vodou pro ženy, která může způsobit dermatitidu.

Smutný pes
aktualizováno 18.10.
Trpící zvířata

V Česku řádí krutá nemoc pejsků! Chlupáče drtí střevní potíže!

Krvavé průjmy, zvracení a dehydratace. Mezi psy v Praze se nyní rozmohl gastroenteritida, která způsobuje střevní a žaludeční potíže. Poslední dva týdny evidují veterinární ordinace zvýšený počet nemocných psů. Obtíže se ale nemusí týkat jen zvířat v hlavním městě.

Nemocné srdce - 2
16.10.
CHRONICKÉ ONEMOCNĚNÍ

Statisícům Čechů selhává srdce a ani o tom neví! PŘÍZNAKY

S chronickými problémy se srdcem se potýká na 400 tisíc Čechů a Češek. Spolu s cukrovkou a vysokým tlakem tak srdeční onemocnění patří mezi největší strašáky dnešní doby. Čtvrtina pacientů, kterým je stanovena nepříznivá diagnóza, umírá do osmi let. Často proto, že podceňují příznaky a veškeré problémy přecházejí.