Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rakovina kůže
včera 10:38
světový úspěch

Vědci zvládli nemožné! Test odhalí rakovinu kůže dřív, než je vidět

Australští vědci hlásí, že se jim podařilo vyvinout funkční test, který dokáže odhalit rakovinu kůže ještě v raném stádiu - tedy dřív, než se nemoc pro člověka stane smrtící. Badatelé tvrdí, že k odhalení melanomu jim stačí jediný vzorek krve. Úspěšnost testu se pohybuje kolem 80 procent.

Listerie v zelenině
12.07.
přehled příznaků

Listérie řádí také v Česku. Nemoc připomíná chřipku, končí i smrtí

O bakterii listérii je momentálně slyšet z každé strany. Mraženou zeleninu s možným výskytem této bakterie stahují Lidl, Tesco, Penny Market i Makro. Pro člověka může být až smrtelně nebezpečná, a tak se vyplatí nepodceňovat informovanost.

Pohřešovaný Vladimír Handlík
06.07.
Pátrání policie

Vláďa zmizel, zůstal jen dopis. Je vážně nemocný, jde mu o život!

Kriminalisté se na veřejnost obracejí s naléhavou žádostí o pomoc při pátrání po pětašedesátiletém muži z Prahy. Vladimíra Handlíka naposledy viděla jeho sestra ve středu, o dva dny později u něj doma našla pouze dopis na rozloučenou. Muž je vážně nemocný a je pravděpodobné, že by si mohl chtít sáhnout na život.

Prásk.tv píše:

Seriál Ulice: Veronika Žilková jako Bára Jordánová
čtěte o tématu onemocnění na Prásk.tv
Mražená zelenina
aktualizováno 05.07.
důležitá informace

Lidl a Penny varují před listeriemi: Nejezte tuto zeleninu, jde o zdraví!

Obchodní řetězec Lidl ve čtvrtek večer přišel s důležitým varováním pro své zákazníky. Zeleninová směs s karotkou značky Freshona od belgického dodavatele může obsahovat listerie, které u některých lidí dokážou vyvolat vážné onemocnění zažívacího ústrojí. Řetězec už výrobek stahuje z trhu, zároveň vyzývá všechny, kdo si ho koupili, ať ho vrátí. Se stejným varováním přišel i Penny Market.

Tularémie
05.07.
pozor na příznaky

V Česku vypukla tularémie zajíců, nemoc je přenosná na člověka!

Na Českolipsku se objevila nebezpečná nákaza zajíců, která je přenosná i na člověka - tularémie. Zvíře dokáže nemoc během poměrně krátké doby zabít, u lidí se může projevovat třeba jako těžký zápal plic. Krajská veterinární správa už hledá způsob, jak šíření zákeřné nemoci zabránit.

Andrej Suchilin
28.06.
zabila ho nemoc

Páchl, až lidé omdlévali a letadlo muselo přistát. Teď je muž mrtvý!

Ruský muzikant, kvůli kterému muselo v květnu nouzově přistát letadlo v portugalském Faru, je po smrti. V pondělí ho zabila zatím neznámá nemoc z Kanárských ostrovů, kde trávil dovolenou. Muži odumíraly tkáně a právě to bylo příčinou "smradu", kvůli kterému cestující začali zvracet a omdlévat.

Smrt při tělocviku
25.06.
příčina smrti odhalena

Adam (14) zemřel při tělocviku: Pitva prozradila, co se mu stalo!

Zdrcení rodiče čtrnáctiletého Adama už ví, proč jejich syn v polovině června náhle zkolaboval a zemřel během hodiny tělocviku na Základní škole ve slovenské Spišské Nové Vsi. Podle výsledků pitvy byla příčinou smrti vrozená nemoc chlapce, o které příbuzní nevěděli.

Nebezpeční komáři
aktualizováno 15.06.
virus z jihu

Nebezpečný hmyz! Na jihu Moravy se objevila západonilská horečka

Kvůli oteplování klimatu se na Jihu Moravy objevují nové druhy komárů a hygienici varují, že mohou přenášet tropické choroby. Testy totiž potvrdily, že v těle mohou mít virus západonilské horečky. Ta může být smrtelně nebezpečná.

Zvýšený výskyt spalniček
aktualizováno 08.06.
Kde je to nejhorší?

Epidemie spalniček děsí Evropu! Šíří se i v turistických destinacích

Lékaři varují před epidemií spalniček nejen v Česku, ale také v zahraničí. Počet nemocných prudce vzrostl i v oblíbených turistických destinacích, jako jsou Francie, Itálie nebo Řecko. Podívejte se, kde je situace nejhorší.

Zadržená češka v Pakistánu
02.06.
zdravotní problémy

Záhadná nemoc Terezy H.: Češka v Pákistánu dostala speciální léky!

Češka Tereza H. se v sobotu znovu objevila před soudem v pákistánském Láhauru a ačkoli opět vystupovala naprosto sebevědomě a rozdávala úsměvy na všechny strany, podle mluvčí ministerstva zahraničí na tom zdravotně v poslední době nebyla nejlépe. Objevila se u ní nemoc, na kterou musela dostat i speciální léky.