Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečné spalničky
21.04.
nejvíce zasažené kraje

Tolik nakažených nebylo za celý rok! Kde řádí spalničky nejvíc?

Jen od začátku roku u nás už 90 lidí onemocnělo velmi nebezpečnými spalničkami. Touto virovou infekcí se za pouhé čtyři měsíce nakazilo mnohem více lidí než za celý rok 2016. Kvůli této zákeřné nemoci musela část pražské motolské nemocnice uzavřít příjem pacientů.

Nebezpečné spalničky
10.04.
nebezpečná nákaza

Česko hlásí epidemii spalniček. Rodiče se vyhýbají očkování

Českem se nebezpečně šíří vysoce nakažlivé spalničky. Lékaři letos evidují bezmála sedmdesát nakažených. Už od března hlásí epidemii v Praze. Podle odborníků je na vině snižující se proočkovanost populace.

Nachlazení a alergie
09.04.
pylová sezóna

Alergie, nebo nachlazení? Takhle poznáte rozdíl a můžete se bránit!

Vypuklo jaro a začaly kvést stromy, alergikům ale začíná nepříjemné období plné ucpaných nosů, kýchání a zarudlých očí. Jak je možné pylovou sezónu zvládnout bez větších obtíží a jak dokážete spolehlivě rozeznat příznaky alergie od obyčejného nachlazení? I tyto otázky TN.cz zodpověděla lékařka Olga Poláčková.

Prásk.tv píše:

Seriál Ulice: Veronika Žilková jako Bára Jordánová
čtěte o tématu onemocnění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Pohádky - Svatava Simonová
aktualizováno 26.03.
svatava simonová

Zemřela legenda českých pohádek! Režisérce bylo 83 let

Po dlouhém boji s těžkou nemocí v neděli zemřela režisérka českých pohádek Svatava Simonová. Bylo jí 83 let, naposledy vydechla v pražské nemocnici v Motole.

Tuberkulóza
aktualizováno 21.03.
závažné onemocnění

Na tuberkulózu zemřelo loni 26 pacientů, počet nakažených klesá

V Česku oproti předchozím rokům ubylo případů nákazy tuberkulózou. V loňském roce onemocnělo touto nakažlivou nemocí méně než 500 lidí. Nejvíce nemocných bylo v Plzeňském kraji, a to hlavně kvůli vysokému počtu zahraničních dělníků. Podle lékařů patří Česko k zemím s nejnižším výskytem tuberkulózy na světě.

Stisk rukou
19.03.
indikátor nemoci

Slabý stisk při podání ruky může signalizovat problém se srdcem

Máte silný stisk ruky? Je menší pravděpodobnost, že se u Vás objeví onemocnění srdce. Tvrzení je výsledkem studie vědců z univerzity Queen Mary v Londýně, které bylo zveřejněno v odborném časopise Public Library of Science ONE. Silnější stisk podle nich souvisí se zdravějšími srdečními svaly.

Bolest zad
08.03.
světový den ledvin

Hrozí vám nemoc ledvin? Udělejte si test, který zabere jen minutu!

Kromě toho, že je dnešek svátkem všech žen, připadá na 8. března také Světový den ledvin. Více ohrožené nemocemi ledvin jsou ženy, častěji je trápí především záněty močového měchýře. Ročně se s touto chorobou potýkají statisíce lidí. Ověřte si v krátkém testu, zda i vám nemoc ledvin nehrozí!

Holčičku bolí břicho
07.03.
vyhrála soud

Eliška potřebuje k životu lék za půl milionu! Pojišťovna jí ho odepřela

Eliška (8) by chtěla žít normálně jako ostatní děti, kvůli vzácné nemoci je ale odkázaná na lék sapropterin, který však v jejím případě odmítla pojišťovna platit. Roční cena léčby se přitom pohybuje v řádu statisíců korun. A tak se rodina obrátila na soud.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 06.03.
Jak je poznáte?

Pozor! Spalničky se rychle šíří po ČR a není na ně lék. PŘÍZNAKY

Hygienici varují před zvýšeným výskytem spalniček, které už letos potrápily více lidí než v předešlých dvou letech dohromady. Hlášeno je zatím 29 případů, drtivá většina z nich přitom připadá na Prahu. Nemoc je o to zákeřnější, že na ni podle hygieniků neexistuje žádný specifický lék.

Chřipka
aktualizováno 02.03.
top 10 Pravda vs. lež

Pomůže vám při chřipce citron a teplo? Tohle jsou nejčastější mýty!

Epidemie chřipky vrcholí. Zemřely desítky Čechů a lidé dál zoufale hledají zaručené recepty, jak se této nemoci vyhnout, popřípadě ji rychle zlikvidovat. Pozor ale na časté mýty.