Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nákaza klíšťaty
aktualizováno 21.03.
infekční onemocnění

Už začínají útočit klíšťata! Kde je nejvyšší riziko nákazy? MAPA

Do Česka se vrací jaro, teploty stoupají pozvolna nad nulu a odborníci už varují před klíšťaty. Tento malý parazit může způsobit velké zdravotní problémy jak lidem, tak domácím mazlíčkům.

Tuberkulóza
aktualizováno 13.03.
Všichni zaměstnanci

Dělník chodil s tuberkulózou do práce! K lékaři musí i kolegové

Preventivní vyšetření museli podstoupit zaměstnanci jedné firmy průmyslové zóny v Boru u Tachova. Jeden z jejich kolegů má totiž otevřenou tuberkulózu. K lékaři museli všichni, kteří přišli s nemocným mužem do kontaktu.

Obžalovaný z vědomého šíření nákazy virem HIV
aktualizováno 20.11.
nečekaný rozsudek

Pavlovi hrozilo dvanáct let za šíření HIV! Soud ho zprostil viny

Pro mnohé překvapivě zprošťujícím rozsudkem skončila kauza Pavla Sousedíka z Vizovic. Ten měl podle obžaloby úmyslně šířit virus HIV mezi homosexuály. Nemoc AIDS propukla u jednoho muže, se kterým měl pohlavní styk.

Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Mor na Madagaskaru
13.11.
Mrazivá předpověď

Vědci varují: Smrtící mor se rozšíří z Afriky i do Evropy a Ameriky!

Masivní epidemie moru, která na Madagaskaru zabila minimálně 165 lidí a další dvě tisícovky nakazila, se šíří. Momentálně se nákazy obávajjí země pevninské Afriky, podle expertů existuje ovšem reálná možnost, že se smrtící nemoc rozšíří i do Evropy a Ameriky.

Mor na Madagaskaru
17.10.
plicní mor

Mor na Madagaskaru zabíjí stále více lidí, hrozí šíření mimo ostrov

Epidemie moru se na Madagaskaru šíří abnormální rychlostí. Hlášeno je doposud více než 680 nakažených a 57 lidí zákeřné nemoci již podlehlo. Odborníci se obávají, že by se nemoc mohla rozšířit i mimo Madagaskar.

Požáry v Kalifornii - 4
aktualizováno 13.10.
zuřící živel

Kalifornii spalují největší požáry za 80 let. Už tři desítky mrtvých!

Požáry na severu Kalifornie se stále nedaří dostat pod kontrolu. Počet mrtvých už se vyšplhal na 29 a situace v oblasti zůstává nepřehledná. Na místě zasahují tisíce hasičů a úřady stále pohřešují stovky lidí.

Elektrické ohradníky kvůli prasečímu moru
aktualizováno 31.07.
ochrana území

Hejtman Čunek vyhlásil v kraji stav nebezpečí. Kvůli moru prasat

Hejtman Zlínského kraje dnes kvůli prasečímu moru vyhlásí stav nebezpečí. To umožní zamořené území lépe chránit a zabránit tomu, aby se nemocná prasata dostala za hranice kraje.

Divoké prase
12.07.
našli další

Africký mor se nedaří zastavit, divočáky možná opět budou střílet

Od prvního nálezu mrtvého divočáka uběhly tři týdny a hasiči ze Zlína opět museli vyjet k dalšímu uhynulému praseti. Africký mor se potvrdil už u 25 divočáků, nákazu na Zlínsku se nedaří zastavit.

Klíště
aktualizováno 05.07.
klíšťová encefalitida

Klíšťata se nezadržitelně šíří do Evropy, nejhorší situace je u nás!

Evropou se šíří klíšťata nakažená encefalitidou, tento hmyz už je i v zemích, kde se dříve nevyskytoval. Nejhorší situace je ale bohužel v Česku. Podle nejnovějších údajů zůstáváme co do počtu nakažených encefalitidou první v Evropě. Letos už u nás lékaři nahlásili 77 těžších průběhů nemoci. Skoro tři čtvrtiny nakažených jsou z června.

Pohlavní choroby
aktualizováno 28.06.
lékaři bijí na poplach

Pohlavní choroby se šíří Českem! Syfilis už je na hranici epidemie

V Česku prudce stoupá počet případů nakažení pohlavní nemocí. Nejčastější je kapavka, její výskyt se v posledních letech zdvojnásobil. Statistiky zveřejnila nemocnice Na Bulovce.