Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sršeň asijská Ilustrační snímek
16.10.
Sršeň asijská

Agresivní asijští sršni se šíří Evropou! Pronásledují své oběti

Sršeň asijský nebo vosa čínská. Tak se jmenuje agresivní hmyzí druh, který se dostal do Evropy náhodou se zásilkou bonsají a od té doby se vytrvale šíří Evropou. A nezadržitelně se blíží k českým hranicím!

Muž u počítače
17.09.

Policisté muže obvinili z šíření dětského porna, hrozí mu šest let

Policisté na jihu Čech zadrželi muže středního věku, v jehož počítači našli velké množství fotografií nahých dětí. Obvinili ho z výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií.

Jakub Frydrych
aktualizováno 13.09.
varování odborníků

Zombie droga může zničit zdraví kdykoliv, nikdo nezná koncentraci

Česko obchází strašlivá hrozba, která už si vyžádala jeden lidský život. Novou syntetickou drogou se intoxikovalo už 19 lidí a případů stále přibývá. Riziko spojené s drogou je podle šéfa Národní protidrogové centrály proměnlivé, protože se neustále mění chemická skladba i koncentrace. Uživatel si tak nikdy nemůže být jistý, kdy mu půjde o život.

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Zika
22.08.
Západonilská horečka

Tropický virus zabil v Evropě už 22 lidí! Ohrožuje oblíbené destinace

Západonilskou horečkou se v Evropě nakazilo už 401 lidí. Více než 20 pacientů zemřelo - včetně tří v Itálii za poslední dva týdny. Tropičtí komáři, kteří nemoc přenáší, se vyskytli také v Česku. Lékaři ale u nás zatím nezaznamenali žádné nakažené.

Zdravotníci ošetřují pacienta s ebolou
aktualizováno 21.08.
krvácivá horečka

Ebola v Kongu neúprosně zabíjí, na nemoc zemřelo už 50 lidí!

Už na začátku srpna vyhlásila Demokratická republika Kongo nové vypuknutí epidemie eboly. Případů neustále přibývá, zemřelo už nejméně 50 lidí. Podle ministerstva zdravotnictví bylo v oblasti zaznamenáno celkem 91 případů, 64 případů se podařilo potvrdit, dalších 27 je pravděpodobných.

Rozsáhlý požár v Californii
aktualizováno 07.08.
největší požáry v historii

Pomůže v Kalifornii boeing? Hoří na 1150 kilometrech čtverečních!

Letošní ničivé požáry v Kalifornii jsou největší v historii. Jen za poslední tři dny se rozšířily na téměř dvojnásobnou plochu a hoří už na 1150 kilometrech čtverečních. Hasičům se plameny stále nedaří dostat pod kontrolu.

Nákaza klíšťaty
aktualizováno 21.03.
infekční onemocnění

Už začínají útočit klíšťata! Kde je nejvyšší riziko nákazy? MAPA

Do Česka se vrací jaro, teploty stoupají pozvolna nad nulu a odborníci už varují před klíšťaty. Tento malý parazit může způsobit velké zdravotní problémy jak lidem, tak domácím mazlíčkům.

Tuberkulóza
aktualizováno 13.03.
Všichni zaměstnanci

Dělník chodil s tuberkulózou do práce! K lékaři musí i kolegové

Preventivní vyšetření museli podstoupit zaměstnanci jedné firmy průmyslové zóny v Boru u Tachova. Jeden z jejich kolegů má totiž otevřenou tuberkulózu. K lékaři museli všichni, kteří přišli s nemocným mužem do kontaktu.

Obžalovaný z vědomého šíření nákazy virem HIV
aktualizováno 20.11.
nečekaný rozsudek

Pavlovi hrozilo dvanáct let za šíření HIV! Soud ho zprostil viny

Pro mnohé překvapivě zprošťujícím rozsudkem skončila kauza Pavla Sousedíka z Vizovic. Ten měl podle obžaloby úmyslně šířit virus HIV mezi homosexuály. Nemoc AIDS propukla u jednoho muže, se kterým měl pohlavní styk.

Mor na Madagaskaru
13.11.
Mrazivá předpověď

Vědci varují: Smrtící mor se rozšíří z Afriky i do Evropy a Ameriky!

Masivní epidemie moru, která na Madagaskaru zabila minimálně 165 lidí a další dvě tisícovky nakazila, se šíří. Momentálně se nákazy obávajjí země pevninské Afriky, podle expertů existuje ovšem reálná možnost, že se smrtící nemoc rozšíří i do Evropy a Ameriky.