Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cestovní pas
11.01.
Žebříček zemí

Český pas patří mezi nejlepší na světě! Skončil v první desítce

Každoročně vydávaný Henley Passport Index zná svého vítěze i pro rok 2019. Pasem, se kterým se nejjednodušeji dostanete do více zemí, je japonský. Na druhém místě skončil singapurský a jihokorejský. Česká republika na tom také není špatně. Letos se umístila na osmé příčce a pohoršila si jen o jedno místo.

Cestovní pas
14.07.
Passport Index 2018

Mít český pas se hodí! Patří mezi nejlepší na světě. ŽEBŘÍČEK

Každoročně vydáváný Henley Passport Index opět určil, se kterým pasem je nejjednoduší se dostat do všech zemí světa. Pro tento rok zvítězil japonský a singapurský pas. Naše pasy ale také zabodovaly a oproti loňsku poskočily o dva stupínky na sedmé místo na světě!

Změny od července
30.06.
co bude jinak?

ZMĚNY V ČERVENCI: Doklady už za pár hodin i peníze od cestovek

Červenec je měsícem změn. Začátek prázdnin s sebou přináší celou řadu novinek a nutno říct, že většina je hodně příjemných. Na co byste se měli připravit?

Prásk.tv píše:

Lexi Karakostas - 1
čtěte o tématu cestovní pas na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Cestovní pas
26.06.
cestovní doklady

VELKÝ PŘEHLED: Kam vás pustí na občanku a kde je potřeba pas?

Sezóna letních dovolených odstartovala a statisíce Čechů každoročně míří do zahraničí. Aby vás tam pustili, musíte mít platný cestovní doklad. Kam vám stačí občanka a kde budete potřebovat cestovní pas? A co dělat v případě, že si na poslední chvíli všimnete, že máte doklady neplatné?

Zabavování cestovních pasů v Chorvatsku
12.07.
ZKONTROLUJTE si je

Máte platný cestovní pas? Vydání na poslední chvíli stojí majlant

Pokud se chystáte na zahraniční dovolenou, měli byste si ohlídat, jestli máte platné cestovní doklady - ať už pas nebo občanku. Když si totiž vzpomenete na poslední chvíli, připravte se, že sáhnete hluboko do kapsy. Za expresní vydání zaplatíte i několik tisíc korun.

Cestovní pas
aktualizováno 26.06.
hraniční kontroly

Pas, či občanka? S jakými doklady vás do Chorvatska nepustí?

Potřebuji do Chorvatska pas, nebo mi stačí občanský průkaz? A s jakými doklady mě nepustí přes hranice? Na tyto otázky hledali odpovědi odborníci z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

Cestovní pas
aktualizováno 02.06.
konec dohadů

Potřebuji do Chorvatska pas, nebo stačí občanka? Tady je odpověď

Doba dovolených se nezadržitelně blíží a mnozí Češi i letos vyrazí do Chorvatska. V poslední době se ale množí dotazy, zda stačí jet s občanským průkazem, nebo je potřeba prokázat se cestovním pasem. Ministerstvo zahraničních věcí dnes vydalo jasné stanovisko.

Cestovní pas
aktualizováno 26.05.
vše o cestovních dokladech

Kam stačí občanka a kde potřebujete pas? PŘEHLED ZEMÍ

Pomalu se blíží doba letních dovolených. Než se ale vydáte vstříc plážím, ověřte si, které cestovní doklady budete potřebovat a jestli vám platí ještě dostatečně dlouhou dobu. Jinak se totiž může stát, že vaše prázdniny skončí už na hranicích.

Steven Seagal dostal od Vladimíra Putina ruský pas
aktualizováno 26.11.
Dostal ruský pas

Putin verbuje těžký kalibr, Steven Seagal dostal ruský pas

Ruský prezident Vladimír Putin má ve svém arsenálu novou zbraň, která snad předčí i atomové bomby. A tou je bývalá hvězda akčních filmů a propagátor aikida Steven Seagal!

Zabavování cestovních pasů v Chorvatsku
aktualizováno 12.07.
Nenechte se zaskočit

Berou vám v kempu na dovolené doklady? Rady, jak se bránit

Chorvatsko je mezi českými turisty stále velmi oblíbenou destinací. Přesto se někteří chorvatští kempaři chovají k návštěvníkům z Česka dost nevybíravě a jsou schopní podmiňovat ubytování odevzdáním cestovního pasu. Jak se proti této praktice bránit?