Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Na Kramolíně vypadlo dítě z lanovky
aktualizováno 13.03.
Skiareál Kramolín

Chlapec spadl z lanovky, poranil si páteř! Děti zřejmě zvedly zábranu

Ve skiareálu Kramolín v Lipně nad Vltavou vypadl osmiletý chlapec z lanovky. Při pádu z přibližně pěti metrů si poranil páteř a do nemocnice ho musel přepravit vrtulník.

Výměna manželek: Těžká operace páteře a strach z ochrnutí! - 12
aktualizováno 11.10.
premiérový díl

Šok ve Výměně manželek: Vážná operace páteře a strach z ochrnutí!

Dnes večer můžete sledovat další díl oblíbené reality show Výměna manželek. Tentokrát uvidíte, jak si poradí Šárka v rodině s několika desítkami plazů a navíc čtyřmi dětmi a jestli se dokáže Jitka přizpůsobit pohodové rodině, kde děti jsou rovnocennými partnery.

Aktovka
aktualizováno 21.09.
bolest páteře

Školáci nosí těžké aktovky! Víme, kolik nejvíc má školní taška vážit

Řada dětí nosí do školy výrazně těžší tašku, než by podle lékařů měla být. Už od mala si tak ničí záda. V Česku ale neexistuje zákon, který by stanovil, jaká váha je pro děti maximální. Věnuje se tomu jen Státní zdravotní ústav a to formou doporučení. Ministerstvo školství tvrdí, že řešení je na škole a rodičích. Jenže někteří učitelé za nenošení učebnic do školy dávají i poznámky.

Prásk.tv píše:

Proč jsou leváci a praváci
čtěte o tématu páteř na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Úvěry budou dražší, banky přitvrzují

ČNB zvedá úroky a zdražují se úvěry. Pokud vám na vašich penězích záleží, není na co čekat. Vyberte půjčku hned. Dívejte se po bankách, které jsou k vám férové, mají jasné podmínky a ceny bez dalších poplatků. Že takových moc není a nevíte kde hledat?

VÍKEND: Jak se léčí zlomený vaz
01.09.

VÍKEND: Jak se léčí zlomený vaz

Co si představíte, když se řekne zlomený vaz? Nejspíš samé černé scénáře.

Děti ve škole
24.08.
návod v galerii vše pro zdraví

Nenechte své děti ničit si záda! Tipy, jak tomu spolehlivě zabráníte

Školáci sedí v lavicích nejméně čtyři vyučovací hodiny denně a to je pro páteř a celý pohybový aparát pořádná zátěž. Je proto důležité vědět, jak správně sedět. Děti se tak mohou vyhnout zdravotním problémům, bolesti a dokážou se pak i lépe soustředit na učení.

Operace
aktualizováno 19.05.
úspěch českých lékařů

V Hradci dělají unikátní operaci páteře: Pacient chodí už druhý den

Problémy se zády v Česku trápí asi 140 tisíc lidí a jediným východiskem je většinou operace. Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové ale umí tyto bolesti řešit unikátním způsobem. Pacient totiž už druhý den po operaci znovu chodí.

Peněženka v kapse
aktualizováno 17.05.
varování

POZOR: Nosíte peněženku v zadní kapse? Jde vám o zdraví!

Nošením peněženky v zadní kapse u kalhot riskujete nejen ztrátu svých peněz, ale i zdraví. Jak totiž upozorňuje fyzioterapeutka Lucia Merceková, tento "nevinný" zvyk poškozuje páteř, klouby i pánevní kost.

1865217
aktualizováno 06.05.
nejlepší přítel člověka

DOJEMNÉ VIDEO: Starý pejsek nemohl chodit! Pak se stal zázrak

Starý labrador dělal britské rodině velké starosti, nemohl se totiž hýbat a nepomohla mu ani operace. Rodina se ale nevzdala a po náročné rehabilitaci a několika týdnech cvičení se stal malý zázrak.

Bolest hlavy
18.03.
Trápí vás migréna?

Bolest hlavy: Tohle jsou nejčastější příčiny! VELKÝ PŘEHLED

Bolesti hlavy jsou čím dál větší strašák. A je jedno, jestli jde o migrénu, která sice útočí jednou za čas, ale je o to úpornější, nebo o dlouhodobou jemnou bolest, která brání soustředění a práci.

Bolest zad z používání tabletů
aktualizováno 18.03.
Znepokojivé zprávy

Nová STUDIE: Tablety mohou vážně poškodit vaše zdraví!

Pro spoustu lidí se tablety v poslední době staly běžným vybavením podobně jako mobily nebo hudební přehrávače. Nová studie ovšem zjistila, že tyto na první pohled nevinné přístroje jsou překvapivě nebezpečné pro naše zdraví.