Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tragický porod v Bardějově - 2
aktualizováno 03.08.
otřesný případ

Za odtržení páteře a smrt dítěte lékaři nemohli, potvrdily úřady

Slovensko se stále vzpamatovává z děsivého případu miminka, které zemřelo při porodu. Dítě se zaseklo v pánvi, lékaři tak museli dělat vše, co bylo v jejich silách, aby mu pomohli. Podle rodičů přetrhli dítěti páteř, to ale odmítla vyšetřovací komise. Úřady nyní potvrdily, že za úmrtí nemocnice nemohla, nečekané komplikace měly nastat také kvůli tomu, že rodička nespolupracovala.

Tragický porod v Bardějově - 2
26.04.
Výsledky vyšetřování

Lékaři přetrhli dítěti páteř, tvrdili rodiče! Komise zveřejnila závěry

Slovenskem otřásl případ miminka, které během dramatického porodu zemřelo. Zaseklo se v pánvi, a tak se ho lékaři poušeli dostat ven všemi možnými způsoby. Podle rodičů přetrhli dítěti páteř. To ale odmítla vyšetřovací komise. Zranění prý bylo způsobeno až po smrti.

Martin Stropnický
aktualizováno 18.04.
zdravotní komplikace

Ministr Stropnický je v nemocnici! Na důležitou cestu do Říma nesmí

Ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický ve středu nedorazil na jednání sněmovny, musel být totiž hospitalizován! V nemocnici skončil už na konci minulého týdne kvůli problémům s krční páteří. Původně měl zůstat v péči lékařů dva až tři dny, jeho pobyt v nemocnici se ale prodlouží.

Prásk.tv píše:

Unikátní zpověď Michala Jančaříka na NovaPlus.cz. Co se mu stalo? Jak se mu žije teď?
čtěte o tématu páteř na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Tragický porod v Bardějově - 2
aktualizováno 18.04.
Narodilo se mrtvé

Dítě se při porodu zaseklo. Lékaři mu přetrhli páteř, tvrdí rodiče!

Novorozenec zemřel během dramatického porodu na Slovensku. Miminko se rameny zaseklo v pánvi rodičky, nedokázala ho vytlačit. Narodilo se mrtvé, pitva potvrdila oddělení hlavičky od těla. Rodiče viní lékaře, vše prověří vyšetřovací komise.

Na Kramolíně vypadlo dítě z lanovky
aktualizováno 13.03.
Skiareál Kramolín

Chlapec spadl z lanovky, poranil si páteř! Děti zřejmě zvedly zábranu

Ve skiareálu Kramolín v Lipně nad Vltavou vypadl osmiletý chlapec z lanovky. Při pádu z přibližně pěti metrů si poranil páteř a do nemocnice ho musel přepravit vrtulník.

Výměna manželek: Těžká operace páteře a strach z ochrnutí! - 12
aktualizováno 11.10.
premiérový díl

Šok ve Výměně manželek: Vážná operace páteře a strach z ochrnutí!

Dnes večer můžete sledovat další díl oblíbené reality show Výměna manželek. Tentokrát uvidíte, jak si poradí Šárka v rodině s několika desítkami plazů a navíc čtyřmi dětmi a jestli se dokáže Jitka přizpůsobit pohodové rodině, kde děti jsou rovnocennými partnery.

Aktovka
aktualizováno 21.09.
bolest páteře

Školáci nosí těžké aktovky! Víme, kolik nejvíc má školní taška vážit

Řada dětí nosí do školy výrazně těžší tašku, než by podle lékařů měla být. Už od mala si tak ničí záda. V Česku ale neexistuje zákon, který by stanovil, jaká váha je pro děti maximální. Věnuje se tomu jen Státní zdravotní ústav a to formou doporučení. Ministerstvo školství tvrdí, že řešení je na škole a rodičích. Jenže někteří učitelé za nenošení učebnic do školy dávají i poznámky.

VÍKEND: Jak se léčí zlomený vaz
01.09.

VÍKEND: Jak se léčí zlomený vaz

Co si představíte, když se řekne zlomený vaz? Nejspíš samé černé scénáře.

Děti ve škole
24.08.
návod v galerii vše pro zdraví

Nenechte své děti ničit si záda! Tipy, jak tomu spolehlivě zabráníte

Školáci sedí v lavicích nejméně čtyři vyučovací hodiny denně a to je pro páteř a celý pohybový aparát pořádná zátěž. Je proto důležité vědět, jak správně sedět. Děti se tak mohou vyhnout zdravotním problémům, bolesti a dokážou se pak i lépe soustředit na učení.

Operace
aktualizováno 19.05.
úspěch českých lékařů

V Hradci dělají unikátní operaci páteře: Pacient chodí už druhý den

Problémy se zády v Česku trápí asi 140 tisíc lidí a jediným východiskem je většinou operace. Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové ale umí tyto bolesti řešit unikátním způsobem. Pacient totiž už druhý den po operaci znovu chodí.