Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

John a Susan Cooper zemřeli v Hurghadě
30.08.
Vysoudili odškodné

Rodina bydlela v hotelu smrti: Zdravotní potíže trvaly 2 měsíce!

Hotel, kde zemřel britský pár, projde podrobnou hygienickou prohlídkou. Do případu se vložila egyptská vláda, která nařídila další opatření. Navíc se ukázalo, že cestovní kancelář musela už před lety zaplatit manželům odškodné za zdravotní potíže.

Chorvatsko - pláž - 2
30.08.
to se vyplatí

Dovolená v Chorvatsku je teď nejlevnější! Dáte za ni pár stovek

Ačkoli se prázdniny už chýlí ke konci, období dovolených ještě zdaleka nekončí. Koupání u moře si užijete klidně ještě na konci září, a to v i v Čechy oblíbeném Chorvatsku.

Krach cestovní kanceláře
aktualizováno 17.08.
Úpadek

Cestovka ohlásila krach, k moři neodletí 200 turistů!

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek, na dovolenou do Bulharska a Řecka tak neodletělo 200 klientů. Všichni klienti, kteří byli v zahraničí, se již do Česka vrátili, informovala Slavia pojišťovna, u níž je RS Tour pojištěna.

Prásk.tv píše:

Turisté podali tresní oznámení - 4
čtěte o tématu cestovní kancelář na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Turistka si stěžovala, že bylo ve Španělsko moc španělů (pláž - ilustrační)
aktualizováno 14.08.
Kuriózní stížnost

"Bylo tam moc Španělů!" stěžuje si žena na pobyt ve Španělsku

Až neuvěřitelná se zdá stížnost 81leté britské důchodkyně Fredy Jacksonové. Ta požaduje zpátky peníze za dovolenou ve Španělsku, protože se tam prý pohybovalo až moc Španělů. Z toho se prý žena po dvou týdnech pobytu dokonce rozplakala.

Lidé čekají na letišti
aktualizováno 22.07.
vyšetřování policie

Ženy měly nabízet zájezdy za pár tisíc, lidé dostali falešné smlouvy

Policisté se začali zabývat sérií údajných podvodů s prodejem zájezdů. Ty měly dvě ženy nabízet na sociálních sítích. Po inkasování zálohy měly rozesílat falešné smlouvy i potvrzení. Většina poškozených se ale žádného zájezdu nedočkala.

Špatná dovolená
10.07.
Reklamace dovolené

Češi reklamují i slané moře! Na co si můžete stěžovat? PŘEHLED

Dovolenou si jedeme především užít, náladu ale dokáže pokazit i malá vada. Pokud jste využili služeb cestovní kanceláře, můžete zájezd reklamovat. Ne za všechno ale můžete žádat kompenzaci.

Krach cestovní kanceláře
21.06.
Krachy cestovních kanceláří

Klienty má ochránit nový fond, chce ministerstvo. Cestovky zuří

Padesát milionů korun budou muset vložit během dvou let tuzemské cestovní kanceláře do speciálního garančního fondu. Podle ministryně pro místní rozvoj v demisi Kláry Dostálové to zajistí, že klient zkrachovalé cestovní kanceláře bude mít jistotu, že dostane své peníze zpět. Cestovní kanceláře tvrdí, že je to zbytečné a může to, byť minimálně, zdražit zájezdy.

Cestovní pojištění
22.05.
rady a tipy

Pojištění na dovolenou? Někdy je zbytečné! Poradíme, jak ušetřit

Období dovolených se nezadržitelně blíží. Společně s výběrem zájezdu byste měli zvážit i vhodné pojištění. Co se vyplatí připojistit a kdy by naopak šlo o vyhozené peníze?

ck alexandria - animátoři
02.05.
Jejich aktivity se křížily

Rozchod na trhu se zájezdy: Invia a Alexandria ukončily spolupráci

Cestovní kancelář Alexandria a agentura Invia oznámily ve středu ukončení spolupráce. Obě společnosti spolupracovaly 15 let, v poslední době se ale začaly jejich plány překrývat. Podle cestovky došlo k ukončení spolupráce k poslednímu dubnovému dni.

Muž, který zemžel v Egyptě
05.04.
Děsivé podmínky

Bratr Čecha, který zemřel v Egyptě: Jeho žena prožila peklo

Bratr českého turisty Romana T., který na začátku března zemřel v egyptské Hurghadě, se rozpovídal o tom, čím si musela Romanova rodina v Egyptě projít. Zlobí se hlavně na cestovní kancelář, která podle rodiny nezajistila nemocnému muži dostatečnou pomoc a jeho blízkým adekvátní podporu.