Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žena na kolejích
17.05.
Dráhy se brání

ČD po omylu nezajistily dopravu! "Děti šly podél trati," tvrdí svědek

Cestující z vlaku, který se málem srazil s jiným, tvrdí, že České dráhy situaci vůbec nezvládly. Nezajistily náhradní dopravu, proto někteří pasažéři včetně dětí šli do jiné zastávky pěšky podél tratě. Dráhy se brání, že lépe se to vyřešit nedalo.

Otevřené dveře
15.05.
rozhovor hazard se životy

Vlaku se otevřely dveře za jízdy! Málem mě to vycuclo, říká svědek

Velmi nebezpečné situaci byl v pondělí dopoledne svědkem mladý muž, který cestoval vlakem z Lovosic do Kralup nad Vltavou. Vlaku se ve vysoké rychlosti otevřely za jízdy dveře.

Srážka vlaků v Jihočeském kraji - 2
aktualizováno 03.05.
nehoda na trati

Při srážce vlaků se zranilo 14 lidí, mezi nimi i děti! Provoz přerušen

Na jihu Čech se ve čtvrtek dopoledne srazily dva osobní vlaky, ve kterých dohromady cestovalo 50 lidí. Při nehodě se zranilo celkem 14 pasažérů, čtyři z nich utrpěli středně vážná zranění. Vlakem cestovala i skupina dětí z mateřské školky. Tři z nich byly mezi zraněnými.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Srážka vlaků na nádraží v Salcburku
aktualizováno 20.04.
Nehoda v Rakousku

Na nádraží v Salcburku se srazily vlaky! Hlásí až 40 zraněných

Na nádraží v rakouském Salcburku se brzy ráno srazily dva osobní vlaky. Podle prvotních údajů se zranilo 35 až 40 lidí, neměli by být v ohrožení života. Příčina nehody zatím není známa.

Únik kyseliny chlorovodíkové na nádraží v Bruntále - 4
aktualizováno 05.04.
Vlaky stály

Na nádraží v Bruntále unikala kyselina! Evakuovali 50 lidí

Na železničním nádraží v Bruntále unikla ve čtvrtek odpoledne kyselina chlorovodíková. Nebezpečná tekutina vytekla přes vrchní víko jednoho ze stojících vagónů. Únik zastavili hasiči, kteří také z nádraží evakuovali asi padesát lidí, naštěstí se nikdo nezranil.

Důchodci a cestování vlakem
aktualizováno 27.03.
Už brzy

Za jízdné ušetří senioři i studenti! Vláda řekla, kdy začne sleva platit

Studenti a senioři ušetří za vlaky a autobusy, rozhodla dnes vláda. Na twitteru to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Zlevněné jízdné vyjde stát od příštího roku na 5,83 miliardy korun ročně. Vláda také podpořila návrh ČSSD na zavedení obecného referenda, naopak odložila debatu o odkladu reformy financování škol.

Srážka vlaků poblíž Bratislavy
aktualizováno 17.03.
vážná nehoda

U Bratislavy se srazily dva vlaky, zranilo se nejméně osmnáct lidí

V pátek večer se u města Pezinok poblíž Bratislavy srazil osobní vlak s lokomotivou. Při nehodě se zranilo nejméně sedmnáct lidí, tři z nich utrpěli vážná zranění. Osobní vlak při nehodě vykolejil, železniční doprava byla v úseku zcela ochromena.

Mrazy
aktualizováno 27.02.
doba ledová

V Česku přituhuje! Stály vlaky a mráz si vyžádal první oběti

Silné mrazy udeřily v Česku a přinesly s sebou řadu komplikací. A to především v dopravě. Poruchy kolejí a zabezpečovacích zařízení zkomplikovaly v úterý ráno železniční dopravu v Praze. Odborníci upozorňují i na nebezpečí při vstupu na zamrzlé vodní plochy nebo na delší pobyt venku s malými dětmi.

Demolice železničního mostu v Plzni
aktualizováno 19.02.
Nový místo starého

Železniční most v Plzni jde po letech k zemi

Plzeň čeká od dnešního rána "bojové" cvičení. Dopoledne totiž odstartovala demolice jižního železničního mostu u hlavního nádraží. Letitý kovový most má do několika měsíců nahradit most z betonu.

Vlak - 1
aktualizováno 15.02.
Dramatický moment

Vlaky v Praze jely po stejné koleji! Zastavily jen 200 metrů od sebe

Dva osobní vlaky se málem srazily ve čtvrtek ráno na nádraží v Horních Počernicích. Zatímco jedna souprava čekala na odjezd, vjel na stejnou kolej proti ní jiný vlak. Strojvůdce si ale rychle všiml chyby a zastavil asi 200 metrů před srážkou.