Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vlak - 1
aktualizováno 15.02.
Dramatický moment

Vlaky v Praze jely po stejné koleji! Zastavily jen 200 metrů od sebe

Dva osobní vlaky se málem srazily ve čtvrtek ráno na nádraží v Horních Počernicích. Zatímco jedna souprava čekala na odjezd, vjel na stejnou kolej proti ní jiný vlak. Strojvůdce si ale rychle všiml chyby a zastavil asi 200 metrů před srážkou.

Vážná nehoda osobního a nákladního vlaku v Německu
aktualizováno 12.02.
Jeden pak vykolejil

V Rakousku se srazily vlaky plné cestujících! Nejméně 1 mrtvá

Při srážce dvou osobních vlaků v rakouském Niklasdorfu zemřela nejméně jedna žena. Dalších 22 cestujících se podle záchranářů zranilo. Příčina neštěstí zatím není známa.

Nehoda vlaku v Jižní Karolíně
05.02.
nehoda v Jižní Karolíně

Při srážce vlaků se zranilo 116 lidí! Vyšetřovatelé znají příčinu nehody

V Jižní Karolíně se v neděli srazily nákladní a osobní vlak. Příčinou nehody byla podle vyšetřovatelů špatně nastavená výhybka. Tragédie si vyžádala dva mrtvé a 116 zraněných.

Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Nehoda vlaku v Jižní Karolíně
aktualizováno 04.02.
Nehoda v Jižní Karolíně

Osobní a nákladní vlak se srazily! Zemřeli 2 lidé, přes 100 zraněných

V Jižní Karolíně se srazily nákladní a osobní vlak. Nejméně dva lidé zemřeli, více než 100 lidí se zranilo. Po nárazu vykolejila lokomotiva a několik vagónů osobního vlaku, kde bylo v tu chvíli 139 pasažérů a 8 členů posádky.

Lidé čekají na hlavním nádraží v Pardubicích
aktualizováno 14.01.
železniční doprava

Nádraží v Pardubicích ochromila závada, vlaky několik hodin stály

Provoz na pardubickém hlavním nádraží se v neděli značně zkomplikoval. Se závadou na zabezpečovacím zařízení tam dráhy bojovaly už od rána. Vlaky zatím nabraly zpoždění, nevyjely, nebo byly odkloněny, aby se postiženému nádraží vyhnuly. Kolem jedné se podařilo závadu odstranit a provoz se začal pomalu stabilizovat.

Muž vypadl z rychlíku u Rudoltic
aktualizováno 23.12.
zpoždění spojů

Z rychlíku u Rudoltic vypadl za jízdy člověk. Vlaky stály 2 hodiny

K neštěstí došlo v rychlíku Slovácký expres. Za jízdy z něj vypadl člověk a těžce se zranil. Podle svědků muž vypadl z otevřených dveří. Vlaky na hlavním koridoru stály dvě hodiny.

Fronta na pražském hlavním nádraží
22.12.
hromadná doprava

Cestování se před Vánoci mění v peklo! Spoje jsou zcela přetížené

Cesta domů na svátky vlakem nebo autobusem se stává v těchto dnech nepříjemným zážitkem. Dopravci totiž hlásí až do neděle přetíženost spojů. Ale to není všechno. Vy, diváci televize Nova jste nás upozornili na ještě jeden nepříjemný fakt. Jízdenky jsou dražší než obvykle.

U Vídně se srazily dva vlaky
aktualizováno 22.12.
vážná nehoda

U Vídně se srazily vlaky, zranění lidé zůstali uvězněni ve vagonech

U Vídně se v pátek večer srazily dva osobní vlaky, zranilo se nejméně deset lidí. Několik vagonů se převrátilo, někteří pasažéři zůstali uvězněni uvnitř. Na místo vyrazilo ohromné množství záchranářů, hasičů i policistů.

České dráhy
21.12.
Chovaly se predátorsky

České dráhy dostaly obří pokutu. Mají zaplatit skoro 368 milionů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal vysokou pokutou České dráhy. Za zneužití dominantního postavení dopravci udělil pokutu 367 805 000 korun. Dráhy podle ÚOHS porušily zákon o ochraně hospodářské soutěže i Smlouvu o fungování EU. Proti pokutě se mohou odvolat.

Masarykovo nádraží v Praze
aktualizováno 14.12.
dopravní komplikace

Vlak jel na červenou! Cestující se z Masaryčky nikam nedostali

Strojvedoucí projel na Masarykově nádraží na červenou. Poškodil přitom výhybku. Vzniklá škoda zkomplikovala dopravu, která byla obnovena až o tři hodiny později.