Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman - profesoři
aktualizováno 11.02.
Vysoká škola se brání

Univerzita podala žaloby: "Zeman porušil zákony, ty platí i pro něj"

Univerzita Karlova podala dvě správní žaloby u Městského soudu v Praze kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat profesory docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta. Podle vedení univerzity Zeman porušil pravidla pro jmenování profesorů a akademické svobody.

Svatopluk Bártík k Zemanovi
aktualizováno 11.02.
Definitivní tečka?

Zeman má rakovinu, tvrdil muž. Žalobce: Není to trestný čin!

Brněnský radní Svatopluk Bartík, který před více než rokem na svůj facebook napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu v posledním stádiu, se trestnímu stíhání vyhne. Státní zástupce totiž smetl stížnost Hradu na odložení případu.

Prezident Miloš Zeman
aktualizováno 08.02.
Co se změní

Zeman podepsal důležité zákony: Zubní péče, státní svátky, školství

Osm zákonů podepsal v pátek 8. února prezident Miloš Zeman. Je mezi nimi například novela zákona o zdravotních službách nebo novelizace školského a autorského zákona. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prásk.tv píše:

Parodie Harry Potter a kámen mudrců
čtěte o tématu Miloš Zeman na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Miloš Zeman a Ivana Zemanová - Charitativní ples Miloše a Ivany Zemanových v roce 2017
aktualizováno 02.02.
Přehled večera

Prezident Zeman tančil i zpíval! Na ples zamířil premiér a ministři

Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana v pátek přivítali své hosty na již čtvrtém charitativním plese. Vstupenky na tuto událost stály 10 tisíc a výtěžek z nich půjde na nadace prezidentského páru. Na plese se o zábavu starají Helena Vondráčková nebo Michal David. První cenou tomboly je jako v minulých letech večeře s prezidentem a první dámou.

Miloš Zeman v Přerově
aktualizováno 30.01.
nemocenská a insolvence

Zeman potvrdil důležité zákony. Dotknou se nemocných a dlužníků

Novelu zákoníku práce, která ruší karenční dobu, a novelu insolvenčního zákona podepsal ve středu prezident Miloš Zeman. Úprava insolvenčního zákona má umožnit oddlužení více lidem, kteří se ocitli v dluhové pasti.

Prezident Miloš Zeman
30.01.
Porušování ústavy

Senátorům došla trpělivost. Budou podávat na Zemana žalobu!

Senátorský klub SENÁTOR 21 ostře vystoupil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. V úterý oznámil, že na něj podá žalobu kvůli hrubému porušování ústavy.

ústavní soud
29.01.
Podezření z ovlivňování

Ohrožení nezávislosti soudů? Sněmovní podvýbor již rozhodl

Sněmovní podvýbor pro justici dospěl po úterním jednání k závěru, že nezávislost Nejvyššího správního soudu a Ústavního soudu nebyla podle vyjádření dříve pozvaných soudců ohrožena jejich komunikací s prezidentem Milošem Zemanem a jeho kancléřem Vratislavem Mynářem.

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek
aktualizováno 24.01.
Tvrzení soudce

Ministr: Údajná nabídka funkce Zemanem může být trestný čin

Pokud by se prokázalo tvrzení bývalého předsedy Nejvyššího soudu Josefa Baxy, že mu prezident Miloš Zeman naznačoval jmenování do čela Ústavního soudu výměnou za ovlivňování rozsudku, byl by to trestný čin minimálně ve stádiu přípravy nebo i pokusu. Uvedl to dnes v rámci interpelací ve Sněmovně ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) na dotaz předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka ke kauze údajného ovlivňování soudců Hradem. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na twitteru uvedl, že prezident se trestného činu dopustit nemohl a nedopustil.

Josef Baxa, Miloš Zeman
aktualizováno 24.01.
vážná obvinění

Zeman mi nabízel funkci za verdikt u soudu, prohlásil Baxa

K výměnnému obchodu přirovnal bývalý předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa vyjádření prezidenta Miloše Zemana o tom, jak by měl NSS rozhodovat ve věci nejmenování tří vysokoškolských docentů profesory. Baxa to dnes uvedl při jednání sněmovního podvýboru pro justici ke kauze možného ovlivňování soudců Hradem. Zeman mu podle něho při soukromých hovorech opakovaně naznačoval, že by se mohl stát předsedou Ústavního soudu. Prezidentův kancléř Vratislav Mynář namítl, že Zeman pouze seznamoval Baxu se stanovisky a že Baxova tvrzení nejsou zcela pravdivá.

Miloš Zeman klade věnce na Vítkově
20.01.
změny v týmu

Šikana na Hradě! Zeman chce odvolat šéfa své ochranky

Prezident Miloš Zeman nevylučuje personální změny. V brzké době by mohl kvůli podezření na šikanu vyměnit šéfa Útvaru pro ochranu prezidenta Zdeňka Šimana.