Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman se směje na sjezdu KSČM
aktualizováno 21.04.
prezident na sjezdu KSČM

"Soudruzi a soudružky," oslovil Zeman komunisty. Teď čelí kritice

Prezident Miloš Zeman dnešním vystoupením na sjezdu KSČM podle opozičních politiků porušil nepsané pravidlo polistopadové historie - zavítal na vrcholné setkání komunistů a navíc je aktivně vyzval, aby tolerovali chystanou vládu ANO a ČSSD.

Miloš Zeman a Vojtěch Filip
aktualizováno 21.04.
Miloš Zeman a KSČM

Vítězný únor byl Prohraný únor, řekl Miloš Zeman na sjezdu KSČM

V Obecním domě v Nymburku v devět hodin odstartoval sjezd Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Delegáti na něm mimo jiné zvolí nové vedení strany včetně předsedy. Poprvé od Sametové revoluce sjezd komunistů navštívil prezident. Miloš Zeman ale pronesl velmi kritický projev.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 19.04.
Pražský hrad

Hamáček jednal se Zemanem, seznámil ho s nabídkou od ANO

Na Pražském hradě se stejně jako v předcházejících dnech řešila vládní krize. Za Milošem Zemanem se tam tentokrát vydal předseda ČSSD Jan Hamáček. Prezidentovi při jednání mezi čtyřma očima prozradil, jakou nabídku sociální demokraté od hnutí ANO obdrželi. Před novináři však nic neprozradil.

Prásk.tv píše:

Závěr prezidentské párty
čtěte o tématu Miloš Zeman na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Pavel Bělobrádek po setkání s Milošem Zemanem
aktualizováno 18.04.
schůzka se Zemanem

Do vlády s ANO bez Babiše by lidovci šli, variant je ale víc

Po včerejších schůzkách s ODS a Piráty ve středu prezident na Pražském hradě mluvil i s lídrem KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem. Ten se za Milošem Zemanem vydal kvůli hledání možného řešení vládní krize. Předseda Lidovců už minulý týden přišel s nápadem na koalici šesti stran bez hnutí ANO. Variant je ale prý více.

Petr Fiala na tiskovce
aktualizováno 17.04.
schůzky s prezidentem

Kabinet bez ANO? Nemožné, tvrdí Fiala. Zeman je proti extremistům

Premiér v demisi Andrej Babiš ve volbách jasně zvítězil a právě proto by to měl být on, kdo bude sestavovat vládu i nadále. Za tímto postojem si podle šéfa ODS Petra Fialy stojí prezident Miloš Zeman, který vidí jen dva možné scénáře toho, jak bude vláda vypadat.

Konflikt u Zemana
aktualizováno 16.04.
případ uzavřen

Konec vyšetřování rvačky v táboře Zemana! Toto jsou závěry policie

Lednový konflikt mezi novináři a příznivci Miloše Zemana ve volebním štábu na pražském Chodově policie vyhodnotila jako přestupek proti občanskému soužití. Co se týče případu napadení, ve kterém figuroval podnikatel Karel Slezák, ten vyšetřovatelé museli odložit. Slezák totiž v únoru zemřel.

Setkání Babiše a Zemana v Lánech
aktualizováno 15.04.
Jednání o vládě

Babiš: S jednáním si pospíšíme, předběžnou dohodu chci do pátku!

Premiér v demisi Andrej Babiš chce mít předběžnou dohodu s ČSSD o vládní spolupráci projednanou během následujícího týdne. Oznámil to po setkání s prezidentem Milošem Zemanem, kterého na zámku v Lánech informoval, proč hnutí ANO odmítlo jeho radu, aby jednalo s KSČM a SPD, ale rozhodlo se vrátit k jednání se sociálními demokraty.

Tomio Okamura a Miloš Zeman
aktualizováno 12.04.
schůzka v lánech

Okamura: Bude-li ANO chtít, může vláda vzniknout za půl hodiny

Prezident Miloš Zeman si přeje, aby vznikla vláda ANO, SPD a KSČM, prohlásil po setkání s prezidentem v Lánech předseda SPD Tomio Okamura. Jednání o programu s hnutím ANO jsou podle Okamury z 95 až 99 % hotová a pokud bude Andrej Babiš chtít, mohla by vláda s důvěrou vzniknout během půl hodiny.

Filip, Babiš a Okamura
11.04.
Schůzka v Lánech

Jsme ochotní jednat s ANO i SPD o vládě, vzkázali komunisté

Komunisté jsou ochotni jednat o vládní spolupráci kromě ANO i s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Je pro ně ale důležité, aby byl dodržen kompromis, který KSČM dojednala se sociální demokracií.

Setkání Babiše a Zemana v Lánech
aktualizováno 11.04.
Jednání se Zemanem

Babiš: Prezident mi lhůtu nedal, poradil mi, s kým teď jednat

Prezident Miloš Zeman přijal v úterý v 18 hodin na zámku v Lánech premiéra v demisi Andreje Babiše.Ten jej informoval o krachu jednání s ČSSD. Jednání trvalo přes dvě hodiny. Po jeho skončení Babiš prozradil, že mu prezident doporučil, aby nadále jednal o podpoře pro svou vládu.