Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střepiny

Výjimečný stenograf Jiří Novák: Které politiky považuje za vzorové řečníky?

Jako středoškolský profesor tehdy ve svých pětadvaceti letech složil zkoušku z komorního těsnopisu, tedy nejvyšší možnou a práci stenografa v poslanecké sněmovně přijal jako vedlejší příjem. Zůstal dodnes a jsou to necelé tři týdny, co mu zákonodárci ve stoje tleskali k jeho devadesátým narozeninám.

Ivana Zemanová sbírá podpisy pro manžela
Aktualizováno Včera 22:05
prezidentské volby

Zeman začal sbírat podpisy. První se podepsala jeho žena Ivana

Ivana Zemanová dnes jako první podepsala petiční arch za znovuzvolení svého manžela Miloše prezidentem. Předseda Strany práv občanů (SPO) a senátor Jan Veleba zároveň oznámil, že jeho strana blízká prezidentovi začne v květnu v českých městech nabízet petiční archy k podpisu dalším občanům.

Miloš Zeman uvažuje o propuštění Jiřího Kájínka
Aktualizováno 20.4. 2017 15:44
anketa text dopisu

Milost pro Kajínka znovu ve hře! Případ řešili špatně, tvrdí politik

Prezident Miloš Zeman řekl, že vážně uvažuje o milosti pro doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka. V čele těch, kteří mají zájem na prošetření zapeklitého případu, je i předseda Demokratické strany zelených (DZS) Jiří Anderle. Ten nyní jménem své strany poslal prezidentovi žádost o Kajínkovo omilostnění.

Prásk.tv píše:

Sloh žáka 5. třídy
čtěte o tématu Miloš Zeman na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Miloš Zeman a euro
Aktualizováno 18.4. 2017 15:28
česká měna

Prezident Zeman: Vylučte Řecko z eurozóny, jinak euro nechceme!

Prezident Miloš Zeman na úterní přednášce se studenty zdůraznil, že každý hrdý národ má mít silnou měnu, zároveň ale naznačil, že přijetí eura v České republice je za současných podmínek proti národním zájmům.

Kandidáti na prezidenta ČR
Aktualizováno 16.4. 2017 14:38
volební průzkum

Zeman drtí konkurenci. O druhé kolo bojuje Horáček a Drahoš

Favoritem prezidentských voleb je Miloš Zeman. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. Podle něj by mu v prvním kole dalo hlas 37 procent lidí. Do druhého kola by lidé podle průzkumu poslali jednoho z dvojice Michal Horáček a Jiří Drahoš.

anketa prezidentova milost?

Má jít Kajínek na svobodu? Mezi lidmi má obrovskou podporu!

Včerejší oznámení Miloše Zemana, že "vážně uvažuje" o udělení milosti odsouzenému Jiřímu Kajínkovi, vyvolalo nebývalý rozruch. Ukázalo se, že přes svoji kontroverzní minulost má až překvapivě mnoho příznivců. V anketách TN.cz drtivě převládl názor doživotnímu vězni udělit milost.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
Aktualizováno 6.4. 2017 21:52
nejzazší termín

A je to venku: Zeman už rozhodl, kdy půjdou Češi k volbám!

Prezident Miloš Zeman se rozhodl volby do Sněmovny vyhlásit na 20. a 21. října. Vybral si tak nejzazší možný termín. Informaci prostřednictvím sociálních sítí potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman uvažuje o propuštění Jiřího Kájínka
Aktualizováno 6.4. 2017 18:22
milost pro kajínka

Zeman zvažuje milost pro Kajínka. Advokátka: Prázdná slova!

Miloš Zeman "vážně uvažuje" o udělení milosti doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi. Prohlásil to při besedě s občany Čáslavi.

Trenky na Hradě
Aktualizováno 5.4. 2017 21:55
potrestaný vtip

Za prezidentské trenky nad Hradem padly podmínky a pokuta

Za vyvěšení červených trenýrek nad Pražským hradem uložil dnes Obvodní soud pro Prahu 1 třem umělcům ze skupiny Ztohoven podmíněné tresty. Správě Pražského hradu také musí zaplatit přes 60.000 korun. Rozsudek není pravomocný, všechny strany si ponechaly lhůty pro případná odvolání.

Miloš Zeman - 3
Aktualizováno 4.4. 2017 20:52
přehlasovali ho

Zeman prohrál! Přehlasovali jeho veto, národní parky čekají změny

Sporná pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě budou platit. Sněmovna dnes přehlasovala veto prezidenta Miloše Zemana, podle kterého novela o ochraně přírody a krajiny nepřihlíží ke zvláštnostem šumavského národního parku. Předloha nyní bude moci vyjít ve sbírce.