Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

STŘEPINY: Bitva o Mosul

Řím skončí v plamenech. Takový výhružný nápis objevil náš spolupracovník Radan Šprongl na zdech podzemního výcvikového centra islámského státu u Mosulu.

Válečný zločin

V Mosulu udeřily chemické zbraně na civilisty, zuří Červený kříž

Podle Mezinárodního červeného kříže (ICRC) byly v Mosulu použity chemické zbraně. V nemocnici Rozhawa lékaři ošetřují sedm lidí, ti vykazují symptomy, které provází vystavení žíravé látce. Lékaři ICRC poskytli plnou asistenci místnímu lékařskému týmu. Chemické útoky důrazně zakazuje mezinárodní humanitární právo.

Prásk.tv píše:

Kočka procestovala svět - 3
čtěte o tématu Mosul na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 1.3. 2017 20:32
válka s ISIS

Odpalte se, nebo zmizte do hor! Vůdce IS vyzval k ústupu

Irácká armáda zaznamenala významný úspěch v dobývání Mosulu. Obsadila poslední únikovou cestu z města. K úplnému obklíčení radikálů už chybí málo. A naznačuje to i reakce islamistů. Ti prý město narychlo opouštějí. Zelenou jim k tomu dal i sám Abú Bakr Bagdádí.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 27.2. 2017 17:25
galerie Boj s ISIS

Bitva o Mosul: Irácká armáda dospěla ke klíčovému bodu

Osvobozování Mosulu z držení radikálů Islámského státu (ISIS) neustále pokračuje, irácká armáda v pondělí uvedla, že se jí podařilo získat kontrolu nad částí mostu přes řeku Tigris. Všechny mosty jsou po těžkých bojích poškozené, jakmile by přes ně ale mohla technika, výrazně by to usnadnilo postup iráckých jednotek do západní části města.

STŘEPINY: Irácká armáda slaví významné vítězství

Náš spolupracovník Radan Šprongl je zpátky v srdci temnoty.

STŘEPINY: Exkluzivní záběry přímo z bojů proti Islámskému státu

Náš spolupracovník Radan Šprongl se momentálně nachází asi 13 kilometrů do těžkých bojů na západě Mosulu a materiál nám odtud exkluzivní materiál.

1967809
Aktualizováno 27.2. 2017 18:17

Střepiny: 26. 2. 2017

Děti ve školním prostředí - jak je zajištěna jejich bezpečnost? Test redakce a krajských štábů. Spolupracovník Střepin Radan Šprongl opět na bojové linii u iráckého Mosulu - exkluzivní záběry staré jen pár hodin. A senzační objev astronomů. Sedm planet, na kterých stojí za to hledat život!

moderní válka

VIDEO: Smrtící útok dronu IS. Islamisté shazují bomby z oblohy

Bojovníci Islámského státu zveřejnili nové video, které zachycuje jejich útok dronem nedaleko Mosulu. Poprvé úspěšně použili k zabíjení létající dron patrně loni v říjnu. Ten byl ale jaksi sebevražedný a vybuchl také. Teď ukázali video s dronem, který umí shazovat bomba. A také úspěšně, jak video dokládá.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 20.2. 2017 15:40
boj s ISIS

Lidé v Mosulu trpí nedostatkem jídla a vody, je jich až 800 tisíc

Irácká armáda spustila operaci pro osvobození severní části Mosulu, uveřejnil v neděli předseda vlády Haider al-Abadi. Východ města se podařilo z rukou radikálu ISIS dostat armádě v polovině minulého měsíce. Situace civilistů v západní části města je kritická, varuje Organizace spojených národů (OSN).