Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Školní potřeby
aktualizováno 17.09.
Zpátky do školy

Nezatěžujte peněženky. Za školní pomůcky platit nemusíte

Další školní rok začal a s tím i nutnost rodičů nakoupit školní pomůcky. Někteří učitelé vyžadují po rodičích, aby svým dětem pořídili pracovní sešity, mýdla nebo papírové kapesníky. Rodiče však s těmito výdaji souhlasit nemusí, uvedly Hospodářské noviny.

Psycholog Michal Kolář o šikaně
aktualizováno 19.09.
vše o šikaně

Nejhorší je, když se k šikaně přidá i učitel, varuje odborník!

Malé dítě sedí v koutku třídy, má roztrhanou košili a pláče. Nikdo ze spolužáků si ho nevšímá, a když vejde učitelka, situaci přejde. Dá se proti šikaně vůbec bránit? O tom se rozpovídal psychoterapeut a etoped Michal Kolář.

Jana Karvaiová
09.09.
Životní styl

Život s poruchou učení? Na základce to jde, pak se vše horší

Život s poruchou učení není tak strašný, jak se na první pohled může zdát. Je ale potřeba velká podpora ze strany školy i rodičů. O tom, jak život s předponou "dys" zvládnout, promluvila speciální pedagožka Jana Karvaiová.

Školní svačina - 1
04.09.
RECEPTY

Svačiny jsou pro školáky důležité! Takhle je připravíte levně a zdravě

Svačiny jsou důležitou součástí dne. Dodají tělu energii a lépe se pak můžeme soustředit. Rodiče by proto neměli zapomínat svým školákům zabalit každý den vydatnou a zdravou svačinu do batohu. Ty lze připravit levně, rychle a chutně.

První školní den - Miloš Zeman v ZŠ T.G. Masaryka
aktualizováno 03.09.
vyjádření názoru

Zeman vítal prvňáčky! Rodiče na něj křičeli a Ovčáček běsnil

Prezident Miloš Zeman přivítal se svou ženou Ivanou prvňáčky v Základní škole T. G. Masaryka v pražském Břevnově. Na znamení protestu si někteří rodiče připevnili na oděv malé červené trenýrky. Nechyběly ani nadávky.

Školní docházka
aktualizováno 03.09.
změny ve škole

Novinky ve školství: Od září se pro žáky i učitele mění celá řada věcí

Děti dnes znovu usednou do školních lavic. Nejen na ně, ale i na učitele čeká celá řada novinek. Zmírňuje se například tzv. pamlsková vyhláška, nová pravidla platí také pro školní družiny nebo některé studijní obory. Na svých webových stránkách o tom informuje ministerstvo školství.

Jana Karvaiová
02.09.
ADHD a ADD

Má vaše dítě poruchu pozornosti? Návod, jak s ní bojovat

Specifické poruchy učení se týkají spousty školáků. Jak se projevují? A mají děti šanci na vyléčení? O tom všem se rozpovídala speciální pedagožka Jana Karvaiová.

Fóbie
30.08.
Strach z publika

Děsí vás referáty či prezentace v práci? Experti mají snadné řešení

Už v pondělí usednou žáci a studenti zpět do školních lavic a přibydou jim povinnosti i starosti. Jednou z nich bývají referáty, které musí děti často vykládat před celou třídou. Pro introverty může být takové vystoupení stresující. Už brzy by ale nemuselo.

Učitelka - Ilustrační foto
aktualizováno 30.08.
Učit může každý

Chcete se stát učitelem? Je jich málo, vzdělání tak nepotřebujete

Fatální nedostatek učitelů zachvátil Česko! Nedostatečné množství pracovních sil řeší stále více a více škol. Někde doteď není jasné, zda se ředitelům podaří sehnat alespoň někoho, kdo by děti ve školách učil. O problému informovaly Lidové noviny.

Týrané dítě -2
29.08.
Fyzické tresty

Psycholog: Děti nebijte ani za trest! Škodí jim to víc, než myslíte

Škola klepe na dveře a s ní i známky, které ne vždy dělají rodičům radost. Podle psychologů byste ale neměli dítě ani v případě pětky nebo většího problému trestat fyzicky. Mnohem lépe podle nich funguje systém odměn.