Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda jeřábu
aktualizováno 14.10.
pracovní úraz

Jeřáb se převrátil přímo na muže! Vážně se zranil, na místě byl mrtvý

Pátek 13. října se stal osudným šestapadesátiletému muži ze Šumperska. Ten zemřel u vodní elektrárny Dlouhé stráně poté, co se na něj převrátil autojeřáb. Bližší okolnosti incidentu zjišťuje policie.

Sanitka
15.08.
Smrtelný úraz

Dělníka (50) u Vsetína při práci zavalil výtah, neměl šanci přežít

V pondělí odpoledne zahynul ve Lhotě u Vsetína padesátiletý dělník. Při práci ho zavalil výtah. Zranění byla tak vážná a rozsáhlá, že jim muž podlehl.

Vznícené elektrické vedení
aktualizováno 28.07.
Smrtelný úraz

Sloup se při opravě naklonil, elektrický výboj zabil dělníka (29)!

Tragicky skončila v Trutnově ve čtvrtek po poledni oprava paty sloupu vysokého napětí. Při pracech se totiž sloup náhle naklonil, došlo ke zkratu a výboj zasáhl a zabil dělníka.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Vrtulník ZZS MSK před Třineckými železárnami
07.07.
těžký úraz

Dělník v železárnách zmizel pod horou uhlí. Musel pro něj vrtulník

K těžkému pracovnímu úrazu letěl v pátek dopoledne vrtulník záchranné služby do Třineckých železáren. Pětačtyřicetiletého muže zcela zasypalo uhlí. Případ vyšetřuje policie.

Bio tragédie
aktualizováno 22.06.
Vyšetřuje to kriminálka

Tragédie na Frýdecko-Místecku! V nádrži na bioplyn našli 2 mrtvé

V nádrži bioplynové stanice v obci Baška na Frýdecko-Místecku našli dvě bezvládná těla - zřejmě údržbáře. Jak se jejich těla do nádrže dostala, zatím není jasné. Policie v areálu zasahovala i ve večerních hodinách.

Stožár elektrického vedení
13.06.
Smrtelný úraz

Muž čistil dráty vysokého napětí, zabil ho elektrický výboj

V Nižboru na Berounsku v úterý dopoledne zahynul sedmdesátiletý zaměstnanec energetické společnosti. Při čištění drátů vysokého napětí od spadaných větví ho zabil elektrický výboj.

V malešické spalovně se zranil dělník - 13
aktualizováno 26.05.
Malešická spalovna

Dělník se zřítil mezi odpadky, hasiče k němu spouštěl jeřáb

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci na pátek ve spalovně v pražských Malešicích. Krátce po půlnoci se mezi odpadky zřítil dělník. Zachraňovat jej museli hasiči z lezecké skupiny. Muže si převzala do péče záchranka.

Kola traktoru - ilustrační foto
aktualizováno 20.05.
tragický úraz

Traktoristu zachytil balíkovač slámy. Našli ho uvnitř

Sezóna se zemědělcům naplno rozjela a záchranáři už museli- zasahovat- u prvního- tragického úrazu. Na poli u Sopotnice na Orlickoústecku zachytil lis na trávu traktoristu. Nehodu nemohl přežít.

Pracovní úraz
aktualizováno 20.04.
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

Převrácená plošina v Horní Bečvě - 3
aktualizováno 11.03.
Pro zraněného letěl vrtulník

Vážná nehoda na Vsetínsku: S dělníky se převrátila plošina

Moc nechybělo, aby práce dvou dělníků v Horní Bečvě na Vsetínsku skončila tragédií. Muži sundávali ze stožárů prapory, když se vysokozdvižná plošina i s avií, na které byla umístěna, z ničeho nic převrátila. Oba utrpěli těžká zranění, jednoho museli lékaři do ostravské nemocnice převézt vrtulníkem.