Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rusové vzdávají hold zabitým novinářům
01.08.
vjeli do léčky

Záhadné úmrtí: Ve Středoafrické republice byli zabiti ruští novináři

Ruské ministerstvo potvrdilo smrt tří novinářů na území Středoafrické republiky. Trojice se měla dostat do léčky v pondělí večer u města Sibut. Utéci se podařilo pouze řidiči přepadeného vozidla. Ruská vláda nyní pracuje na tom, aby byla těla novinářů převezena zpět do Ruska.

VASYL HRYCAK, ARKADIJ BABČENKO
aktualizováno 01.06.
tajné služby

Fingovaná vražda novináře: Babčenko popsal detaily celé akce

Ruský novinář Arkadij Babčenko veřejně promluvil o pozadí tajné operace kolem jeho fingované smrti, kterou podle ukrajinské prokuratury musel předstírat proto, aby se vyšetřovatelé dozvěděli, kdo si vraha najal a na koho. Celkem prý mělo být zavražděno 30 lidí.

VASYL HRYCAK, ARKADIJ BABČENKO
aktualizováno 31.05.
předstíraná vražda

Babčenko a SBU šíří fakenews, ukrajinský podraz pobouřil svět

"Zmrtvýchvstání" a údajná vražda Arkadije Babčenka vyvolala ve světě mezi novináři i experty bouřlivé reakce. Ukrajinu teď mnozí viní, že napomohla k šíření fakenews a prokremelské propagandy, hovoří také o zdiskreditování novinářů.

Prásk.tv píše:

Karel Slezák
čtěte o tématu novinář na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

VASYL HRYCAK, ARKADIJ BABČENKO
aktualizováno 30.05.
Hra zpravodajských služeb

Smrt ruského novináře nahráli, aby ho ochránili před vraždou

Velké překvapení si přichystal pro novináře šéf ukrajinské tajné služby Vasyl Hrycak. Na tiskovou konferenci k vraždě ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka přivedl právě "zastřeleného" reportéra. Ukrajinská tajná služba totiž jeho vraždu fingovala, aby zabránila chystanému atentátu.

Arkadij Babčenko
aktualizováno 30.05.
Arkadij Babčenko

V Kyjevě zastřelili opozičního ruského novináře. Žil i v Praze

V úterý večer byl v Kyjevě zastřelen ruský novinář Arkadij Babčenko. Kritik Moskvy opustil Rusko před rokem, na čas se uchýlil do Prahy, než se přesunul na Ukrajinu. Babčenko kritizoval ruskou intervenci na Ukrajině. Rusko kvůli náladám ve společnosti přirovnal dokonce k Německu krátce po nástupu nacismu.

Smrt novináře a jeho snoubenky
09.05.
nové informace

Zlom v případu vraždy Kuciaka! Prokurátor řekl, co zjistila policie

V případě vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky nastal znatelný posun. Na středeční tiskové konferenci to řekl generální prokurátor Jaromír Čižnár s tím, že počet vyšetřovacích verzí se zúžil. Smrt dvojice podle něj souvisí jen s prací novináře, Martina Kušnírová byla vedlejší obětí.

Protesty na Slovensku
aktualizováno 04.05.
vzpomínkový pochod

Kuciak by si v sobotu vzal Martinu. Slováci kvůli nim vyjdou do ulic

Slovensko v pátek zažije další vlnu protestních pochodů. Naši východní sousedé si tak připomenou zmařenou svatbu zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně, která se měla konat už zítra.

Ruský novinář Maxim Borodin
17.04.
záhadné úmrtí

Ruský novinář zemřel po pádu z okna, psal o smrti žoldáků v Sýrii

Známý investigativní ruský novinář Maxim Borodin, který se zabýval smrtí ruských žoldnéřů v Sýrii a korupcí, zemřel po záhadném pádu ze svého bytu v pátém patře. Policie nevyloučila sebevraždu, podle známých k ní ale Borodin neměl důvod. Předchozí den navíc tvrdil, že se kolem jeho bytu pohybují maskovaní muži se zbraněmi.

Konflikt u Zemana
aktualizováno 16.04.
případ uzavřen

Konec vyšetřování rvačky v táboře Zemana! Toto jsou závěry policie

Lednový konflikt mezi novináři a příznivci Miloše Zemana ve volebním štábu na pražském Chodově policie vyhodnotila jako přestupek proti občanskému soužití. Co se týče případu napadení, ve kterém figuroval podnikatel Karel Slezák, ten vyšetřovatelé museli odložit. Slezák totiž v únoru zemřel.

Róbert Žitňanský
aktualizováno 13.04.
smutná zpráva

Slovensko truchlí: Zemřel mladý novinář, o život bojoval téměř rok

Ve věku 40 let zemřel na Slovensku tamní novinář a publicista Robert Žitňanský. Podlehl následkům zranění, které utrpěl v květnu loňského roku, když ho na přechodu v Bruselu srazilo auto. O jeho skonu informovala jeho manželka Jana na sociálních sítích.