Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hradní stráž
16.12.
Chybí strážní

Chcete chránit prezidenta? Hradní stráž láká zájemce! Berou i ženy

Pokud byste chtěli pracovat jako stráž na Pražském hradě, máte šanci - momentálně tam chybí asi 200 lidí. Zájemci ale musí splnit náročná kritéria. Mít správnou výšku, nemít piercing a tetování na viditelných místech a musí projít obtížnými testy. Není to ale jen práce pro muže.

Práce v BIS Ilustrační snímek
aktualizováno 05.11.
Zpravodajská služba

BIS odhalila falešného agenta. Sháněl pro ni nové zaměstnance

Bezpečnostní informační služba (BIS) zatnula tipec falešnému náboráři, který hledal nové zaměstnance přes profesní síť Linkedin. A zároveň kontrarozvědka oznámila, že nové kolegy opravdu shání.

Amazon
25.10.
nabídka míst

Firmy před Vánoci nabírají tisíce lidí! Nabízí velmi zajímavé benefity

Vánoce se kvapem blíží a distribuční firmy, velké e-shopy i dopravci začali shánět pracovníky, kteří jim předsváteční shon pomohou zvládnout. Například Amazon zahájil nábor více než 2500 sezónních pracovníků. Podobný počet lidí shání také Česká pošta. Přípravy na Vánoce hlásí i Alza, která pro brigádníky vytvořila speciální aplikaci.

Prásk.tv píše:

Petr Jákl
čtěte o tématu nábor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Požár na Novodvorské - 8
03.10.
Přijmou 450 lidí

Vláda chce další hasiče. Uspěje ale jen 1 z 10 uchazečů

Hasičů bude víc. Vláda ve středu schválila peníze na dalších 450 profesionálů, kteří by měli sbor posílit během 3 let. Přestože uchazečů o tuto práci je dost, náročnými náborovými testy projde jen málokdo.

Řidič autobusu
aktualizováno 01.10.
Kdo nás bude vozit?

Autobusy v Česku nemá kdo řídit. Firmy lákají šoféry i z ciziny

V České republice podle odhadů chybí až deset tisíc řidičů autobusů. Dopravní podniky se je snaží nalákat na různé benefity, vyšší plat i další výhody. Některé už hledají nové zaměstnance i v zahraničí. Nejčastěji mezi Rusy, Ukrajinci nebo Srby.

Náborové video: Strážník jako hrdina videohry!
aktualizováno 17.09.
Neobvyklé lákadlo

Náborové video brněnské policie: Strážník bojuje ve hře s kozou!

Nedostatek strážníků v Brně přiměl tamní městskou policii k vytvoření velmi nezvyklého náborového spotu. Jedná se o retro počítačovou hru jako z osmdesátých let, ve které je hlavním hrdinou strážník, řešící zapeklité situace.

Na den vojákem
02.09.
nedostatek lidí

Armádě chybí tisíce vojáků, takhle vypadá náborová akce

České armádě aktuálně chybí okolo čtyř tisíc vojáků. Největší nedostatek je řidičů a leteckých techniků. Podle vojáků masivnímu náboru brání hlavně nízká nezaměstnanost, proto některé vojenské útvary pořádají náborové akce, kterými chtějí lidi přilákat.

Policejní prezidium
13.07.
Nábor policistů

Policejní nováčci dostali tučné odměny. Vy teď můžete také!

Uchazečů o práci policisty přibývá. Může za to zřejmě tučný náborový příspěvek, na který mají nováčci od letošního roku nárok. Také stávajících policistů odchází méně. Nové policisty ale policejní prezidium stále shání, náborový příspěvek 150 tisíc tak můžete získat i vy!

Agent tajné služby
aktualizováno 11.07.
Jako Agent 007

Chcete být tajným agentem? Máte možnost! BIS spustil nábor

Láká vás stát se zaměstnancem tajné služby? Teď máte šanci! Česká kontrarozvědka - tedy BIS - hledá mimo jiné i operativce. Jaké předpoklady musí uchazeč o práci u tajných služeb splňovat?

Horníci
02.04.
Nedostatek zaměstnanců

Před rokem propustila OKD stovky lidí, teď shání nové za 60 tisíc

Před rokem těžební společnost OKD propouštěla stovky horníků z dolu Paskov. Teď do jiných dolů nabírá zaměstnance nové. Jenže to není proto, že by se těžilo víc. Firma jen nahrazuje pracovníky, kteří se rozhodli skončit z vlastní vůle nebo odcházejí do důchodu. Těm, kteří chtějí fárat, nabízí náborový příspěvek až 60 tisíc korun.