Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdravotní sestra
aktualizováno 24.05.
Víc peněz

Vláda chce zdravotním sestrám ve směnách přidat až čtyři tisíce!

Zdravotní sestry, které pracují v nemocnicích na směny, by si mohly polepšit o několik tisíc korun. A sice na příplatku - premiér v demisi Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho chtějí zvednou měsíčně zhruba o 4 tisíce korun - celkem na sedm. Ředitelé nemocnic to vítají, nechtějí ale plošné přidávání.

Zdravotní sestra Věra Marešová chce od státu vysoké odškodné
24.05.
Požaduje miliony

Nevinná zdravotní sestra u soudu popsala, jak jí stíhání zničilo život

U obvodního soudu pro Prahu 2 ve čtvrtek promluvila zdravotní sestra Věra Marešová, kterou soudy zprostily obžaloby z vražd několika pacientů. Žena popsala, jak jí vleklá kauza zničila život. Po státu požaduje miliony korun jako odškodné.

Zdravotní sestra
aktualizováno 16.05.
české zdravotnictví

Zdravotních sester je nedostatek, pomoci by mohly výsluhy

Nedostatek sester v nemocnicích by podle premiéra v demisi Andreje Babiše mohly řešit výsluhy. Aktuálně v Česku chybí asi dva a půl tisíce sester. Jejich asociace navrhuje, že by po odchodu ze zaměstnání měly brát výslužné ve výši pěti tisíc korun měsíčně.

Prásk.tv píše:

Georgia Mclennan - 1
čtěte o tématu zdravotní sestra na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Zdravotní sestra
aktualizováno 23.04.
Zdravotnictví

Zdravotních sester je málo, Babiš jim proto chce zvýšit platy

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš plánuje zvýšení tarifů u zdravotních sester. Novinářům to řekl po dnešním jednání vlády s tím, že se zástupci profese diskutoval v neděli.

Hospitalizace v nemocnici
20.04.
přetížený personál

Blíží se kolaps zdravotnictví? Sestry hrozí, že skončí s přesčasy!

Práce mají nad hlavu, když ale přijde nějaký vážnější problém, vedení se za ně nepostaví. Tak vidí situaci v nemocnicích na Karlovarsku zdravotní sestry, které začaly hrozit, že začnou dodržovat předpisy. Pro nemocnice by to byl ale paradoxně velký problém, sestry totiž často slouží přesčasy, a vykrývají tak chybějící personál.

Brečící dítě
10.04.
šokující záběry

Horor: Zdravotní sestra mlátila s kojencem o postýlku! VIDEO

Zdravotní sestra z ruského Novosibirsku čelí policejnímu vyšetřování kvůli krutému zacházení s nemocným kojencem. Sestřička začala s malým pacientem bezdůvodně házet a mlátit o postel. Celý incident zachytila jedna z pacientek na mobilní telefon.

Obžalovaná zdravotní sestra
aktualizováno 20.02.
brala antidepresiva

Sestra prý vpíchla pacientce vzduch. U soudu vše popřela

Před krajským soudem v Praze stanula ošetřovatelka z Mladoboleslavské nemocnice, která měla loni v březnu usmrtit pacientku tím, že jí píchla do žíly vzduch. Podle obžaloby byla v době činu pod vlivem antidepresiv.

Injekce
04.01.
čeká na obžalobu

Ošetřovatelku obvinili z vraždy 88leté pacientky! Vpíchla jí vzduch

Za smrt 88leté důchodkyně, která loni v březnu zemřela v mladoboleslavské nemocnici, může podle policie 21letá ošetřovatelka. Ta jí měla do žíly injekční stříkačkou vpíchnout vzduch. Žena je v tuto chvíli obviněna z vraždy a umístěna ve vazební věznici v Brně.

Opilá sestra - ilustrační foto
27.09.
Alkohol v práci

Měla se starat o seniory, sestra ale nadýchala skoro 3 promile

Neskutečnou nezodpovědnost prokázala zdravotní sestra z jednoho domova seniorů z Prahy 4. Na noční směnu nastoupila silně opilá. Když jí hlídka pražských strážníků dala dýchnout, ukázal přístroj téměř tři promile!

Soud
aktualizováno 12.09.
Hlavní líčení

Nedorozumění, tvrdí Afghánec. Souzený je za znásilnění sestřičky

Městský soud v Praze projednává případ pokusu o znásilnění sestřičky z nemocnice Na Bulovce. Dvacetiletému cizinci hrozí až pětileté vězení. Hájí se, že vše je jedno velké nedorozumění.