Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Eura Ilustrační snímek
12.12.
nedoporučili přijetí eura

Euro zatím v ČR nebude, rozhodlo ministerstvo financí a ČNB

Ministerstvo financí a ČNB opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum přijetí eura. Dokument ve středu dopoledne schválila vláda.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
Česká národní banka

Česká koruna vůči euru posílila, pokořila pětiletý rekord

Česká měna dnes posílila na 25,17 Kč/EUR, což je nejsilnější závěrečná hodnota za posledních více než pět let. Vůči dolaru je koruna s kurzem 20,18 Kč/USD nejpevnější od léta 2014. Vyplývá to z údajů na portálu Patria Online.

Sněm Svazu průmyslu a dopravy
aktualizováno 10.10.
konec koruny

Premiér Sobotka chce rychle zavést euro. Co vy? ANKETA

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil na sněmu Svazu průmyslu a dopravy na veletrhu v Brně, kde zdůraznil, že pro vstup České republiky do eurozóny je nutné rychlé přijetí eura. Vystoupení z EU by podle něj byla ekonomická sebevražda. Konec koruny a přijetí eura je téma, které rozděluje českou společnost.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Koruny a eura - ilustrační foto
20.07.
ekonomika

Koruna rekordně posiluje. Prolomila hranici 26 Kč za euro!

Česká měna dnes poprvé od ukončení intervencí České národní banky prolomila hranici 26 korun za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruna dopoledne posílila na 25,995 Kč za euro.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 05.07.
kurz koruny

Koruna vůči euru výrazně posílila, lidé vzali směnárny útokem

Právě teď je podle ekonomů nejlepší doba na nákup eur na dovolenou v cizině. Koruna je totiž nejsilnější za posledního tři a půl roku. Odborníci se při tom shodují na tom, že koruna už by během prázdnin neměla výrazněji posilovat, takže není na co čekat. Lepší už to pravděpodobně nebude.

kalkukacka pujcky
aktualizováno 19.04.
spočítejte si to

Ušetříte, když převedete hypotéku do jiné banky? KALKULAČKA

Ceny hypoték na českém trhu rostou a ještě dále porostou. S tím, že ČNB ukončila intervence k oslabování koruny, bude podle ekonomů spojený i růst sazeb za "půjčené peníze". Češi přesto o hypotéky neztrácejí zájem - ten je naopak značný.

Peníze
10.04.
varování ekonomů

Koruna po konci intervencí sílí, ale bude to mít i špatné dopady!

Měnové intervence skončily, ale zvyšování cen pokračuje. Za stejné peníze si už za měsíc koupíte méně věcí, i to jsou důsledky dlouhodobého tištění peněz centrální bankou.

Lombardská koruna v Praze
aktualizováno 07.04.
jedinečná sbírka

Unikátní výstava! V Karolinu jsou k vidění 4 koruny Karla IV.

Veřejnosti byla dnes v pražském Karolinu poprvé představena unikátní kopie Lombardské železné koruny. Kromě ní jsou k vidění ještě další tři koruny Karla IV.

Koruna posiluje
06.04.
konec intervencí

Česká koruna posílila: Co všechno nakoupíme levněji? PŘEHLED

Levnější zahraniční dovolené, oblečení nebo elektronika - to všechno může být brzy skutečností. Česká národní banka ve čtvrtek totiž po více než třech letech skončila s devizovými intervencemi - tedy umělým udržováním kurzu koruny. Česká měna okamžitě posílila, ale ekonomové upozorňují na to, že rozdíl v kurzu se nakonec může rozplynout v maržích obchodníků.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 06.04.
intervence skončily

ČNB ukončila oslabování koruny! Ta okamžitě letí nahoru

ČNB dnes po poledni oznámila konec intrvencí ve prospěch oslabování koruny. Koruna na to reagovala předpokládaným způsobem - začala výrazně posilovat. Chvíli dokonce na 27,13 kč/Euro.