Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Les se po požáru nedaří obnovit, sazenice žerou chrousti
aktualizováno 18.06.
Pochutnávají si na kořenech

Les po požáru se nedaří oživit, sazenice žerou chrousti!

Velký problém řeší lesníci v okolí Bzence a Moravského Písku, kde se snaží obnovit borovicové lesy zničené požárem před šesti lety. Nové sazenice jim totiž ve velkém likvidují ponravy chrousta maďalového. Škody jdou do milionů korun.

Tragická nehoda u Vnorov
aktualizováno 05.06.
Tragická srážka

Vyšetřování nehody se 4 oběťmi je u konce. Viník je mezi mrtvými

Policisté po jedenácti měsících uzavřeli vyšetřování nesmírně tragické dopravní nehody, při které na Hodonínsku loni v červenci zahynuli čtyři lidé. Její viník seděl za volantem jednoho z nabouraných aut a je mezi mrtvými.

Střecha domu Masaryka se propadla
aktualizováno 26.05.
100 let od vzniku čsr

Zlé znamení? Střecha domu, kde žil v dětství Masaryk, se propadla

Část střechy domku v Čejkovicích na Hodonínsku, ve kterém v dětství žil Tomáš Garrigue Masaryk, se v pátek večer zřítila. Nikdo nebyl zraněn, v současnosti je v budově muzeum.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Pátrání - ZEMAN PETR
03.04.
Policejní pátrání

Petr (16) zmizel beze stopy, rodina už skoro týden trne strachy

Policisté z jihu Moravy už téměř týden marně pátrají po šestnáctiletém Petru Zemanovi z Hodonínska. Chlapec minulý týden zmizel z domova a od té doby se po něm slehla zem.

Anežka Kašpárková
aktualizováno 15.03.
smutná zpráva

Zemřela Anežka, která malovala kapličku. Proslavila se v zahraničí

Ve věku devadesát let zemřela Anežka Kašpárková, která si získala srce lidí v Česku, ale i v zahraničí. Čtyřicet let vlastnoručně zdobila kapličku v obci Louka na Hodonínsku. Vysloužila si tím přezdívku "ornamentová babička" a lidé její talent obdivovali.

Kombajn na ražení štoly
14.02.
superstroj

Češi sestrojili unikát! Podzemní kombajn bude razit štoly v Rusku

Inženýři z Ratíškovic na Hodonínsku sestrojili republikový unikát. Podařilo se jim vyrobit největší podzemní kombajn. Kolos váží přes sto tun a bude pracovat v dole při těžbě soli.

Auto s penězi
16.11.
kuriózní případ

Pozor, můžete mít v autě poklad! Muž dal do cizího vozu balík peněz

Policisté z Hodonínska hledají majitele auta, který má ve svém vozu cizí hotovost ve výši 23 tisíc korun. Tu tam omylem vložil řidič, který si spletl vůz.

Auto se zašpiněným sklem - 4
08.11.
tragická nehoda

Neočistila si čelní sklo od ledu a zabila ženu. Dostala podmínku

S podmínkou odešla od Okresního soudu v Hodoníně 20letá řidička, která loni v listopadu srazila na přechodu chodkyni. Neočistila si totiž pořádně okna od námrazy. Sražená žena v nemocnici zemřela.

Opilý řidič naboural auto
20.10.
To se nepovedlo

Opilec vjel, kam neměl. Zničil si auto, hrozí mu vězení! FOTO

Pořádně si v noci na pátek zavařil dvaadvacetiletý řidič, který na Hodonínsku ignoroval zákaz vjezdu a vjel na úsek silnice, který se právě rekonstruuje. Přitom se mu podařilo zdemolovat si auto a poničit silniční ostrůvek. Navíc byl mladík hodně opilý.

Týrání
18.09.
vykázali ho z domu

Syn mlátil maminku pěstí do obličeje! Zachránili ji až policisté

Jako povedený synáček se předvedl muž z Hodonínska. V sobotu v podvečer totiž fyzicky napadl vlastní maminku. Odvedli si ho policisté.