Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ophélia
aktualizováno 13.10.
nepříjemné výročí

Strach z Ophelie roste! Hurikán přijde přesně 30 let po Velké bouři

Hurikán Ophelia nabral velmi netradiční směr k Britským ostrovům, ke kterým by měl dorazit v pondělí večer. Nad střední Evropou se vytvoří anticyklóna, díky které bude v následujících dnech nad celou Evropou stabilní počasí s nadprůměrnými teplotami, potom přijde rapidní změna. Stejná přišla přesně před 30 lety.

Hurikán Ophelia se řítí k Evropě
aktualizováno 12.10.
rekordní hurikán

Ničivý hurikán Ophelia se řítí k Evropě! Cestou navíc neustále sílí

Hurikán Ophelia se řítí na Evropu, cestou navíc neustále sílí. Jedná se už o 10. hurikán v tomto roce. Z tropické bouřky zesílil na úroveň hurikánu v noci ze středy na čtvrtek, informuje Národní centrum pro hurikány.

Hurikán Irma před příchodem na Kubu
aktualizováno 10.09.
sledujeme on-line kategorie 3

Hurikán Irma mírně zeslábl, na Floridě vrcholí evakuace

Hurikán Irma oslabil na třetí stupeň. Předtím ale ohromnou silou udeřil v noci na sobotu na Kubu, následně opět mírně zeslábl. Vítr v hurikánu se pohybuje kolem rychlosti 250 kilometrů v hodině, v nárazech je pak mnohem silnější. Při své cestě Karibikem si strašlivé monstrum vyžádalo nejméně 24 životů. Na Floridě vrcholí evakuace a přípravy na úder. Oběma floridským jaderným elektrárnám hrozí přímý zásah s hurikánem.

Obchodní sdělení

Auto ESA otevírá již dvanáctou pobočku

Auto ESA otevřelo svoji dvanáctou pobočku. Dalším městem, kde tento prodejce působí, se stal Chomutov.

Hurikány Lester, Madeline a Gaston
aktualizováno 31.08.
GALERIE A VIDEO To je podívaná!

Neskutečná podívaná: Vesmírná stanice natočila tři obří hurikány!

O neobyčejnou podívanou se postarala mezinárodní vesmírná stanice, která zveřejnila video ze vzdálenosti 413 km nad Zemí. Na něm můžeme poprvé z blízkosti vidět, jak se hurikány prohání nad Pacifickem a Atlantickým oceánem.

Bouře
aktualizováno 11.02.
VIDEO Dramatická záchrana

Jak tohle mohli přežít? Starší pár smetly obří vlny Atlantiku

Na výlet v Bretani určitě nezapomenou dva senioři z Paříže. Když se šli podívat na rozbouřené moře, málem díky obřím vlnám nepřežili.

Teploty červen až srpen 2015
05.10.
změna klimatu

Podivné ochlazování Atlantiku: Co to udělá s počasím u nás?

Tohle léto bylo nejteplejší v zaznamenané historii, neplatí to ale pro celou planetu. Výrazně chladno bylo nad severním Atlantikem a postupná změna klimatu nad touto oblastí začne ovlivňovat i počasí v Česku.

Vor - 9
16.07.
GALERIE smutná zpráva

Český mořeplavec Atlantik na voru nepřepluje. Nedal úplatek

Krásný sen českého mořeplavce Rudolfa Krautschneidera, totiž přeplout Atlantik na voru ze šumavských smrků, skončil ještě na evropském břehu. Po neúspěšných jednáních s portugalskými úřady o vyplutí voru, mořeplavec vor prodal za symbolické euro a odjel domů.

Vor
02.11.

VÍKEND: Cesta na voru přes Atlantik

Ruda Krautschneider se v jednasedmdesáti vydá na půlroční cestu přes Atlantik. Na voru, který si postavil vlastníma rukama.

Běsnění bouře v USA - 10
26.08.
Větrná smršť

Bouře, která zabila pět lidí, zesílila na hurikán!

Tropická bouře Cristobal v noci na dnešek zesílila na hurikán. Tento třetí hurikán letošní atlantické sezony bude podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) v nadcházejících 48 hodinách nadále nabírat na intenzitě.