Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Plakát na koncert Jana Palacha
11.01.
Výročí úmrtí

Italští neofašisté plánují koncert pro Jana Palacha. Češi se bouří!

Výročí úmrtí Jana Palacha chtějí slavit také italští neofašisté. U jeho výročí připravují koncert na 19. ledna. Proti se postavili čeští studenti, politici i ministerstvo zahraničí. Letos je to padesát let od úmrtí studenta, který se upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.

Cvrček
07.01.
Kuriózní případ

USA řešily akustické útoky na diplomaty! Na vině jsou cvrčci

Mezi roky 2016 a 2017 řešily Spojené státy několik případů amerických diplomatů a jejich rodin, kteří slyšeli podivné zvuky a následně trpěli závratěmi i bolestmi uší. Americké ministerstvo zahraničí se obávalo, že jde o akustické útoky na občany USA. Teď však dva vědci přišli s řešením, za útoky stáli pravděpodobně cvrčci.

Andrej Babiš
01.01.
rekonstrukce vlády

Babiš nevylučuje, že někteří ministři skončí ve své funkci

Premiér menšinové vlády Andrej Babiš nevylučuje, že někteří ministři letos ve své funkci skončí. Výhrady má především k ministru dopravy Danu Ťokovi a ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě - 2
aktualizováno 29.12.
Odveta

Egypt pomstil mrtvé turisty: Při raziích bylo zabito 40 radikálů

Egyptské bezpečnostní složky podnikly v sobotu na několika místech razii, při které se podařilo zabít čtyřicet radikálů. Ti zemřeli při přestřelce. Země tak reagovala na páteční teroristický útok na autobus, při kterém zemřeli čtyři lidé a dalších devět je zraněných.

Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě - 1
aktualizováno 29.12.
Výbuch bomby

Teror u pyramid v Gíze: Jezdí tam i Češi. Buďte opatrní, varují úřady

Egyptské úřady po pátečním teroristickém útoku pravděpodobně zesílí některá bezpečnostní opatření. České ministerstvo zahraničí zatím ale žádné speciální upozornění pro cesty do Egypta nevydalo. Čeští turisté by ale v některých oblastech měli být opatrní.

Ruská ambasáda v Praze
aktualizováno 03.12.
zpráva BIS

Ruská ambasáda je plná špionů! Politici si na ně nedávají pozor

Rusko při své zpravodajské činnosti v Česku těží z velké diplomatické mise v Praze i lehkovážného přístupu politiků a státních zaměstnanců k interním informacím. Ve své výroční zprávě za loňský rok to uvedla Bezpečnostní informační služba (BIS).

Miroslav Poche
02.11.
Externí pracovník

Poche už není ani tajemníkem. Jako poradce se zaměří na EU

Europoslanec Miroslav Poche se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Bude součástí širšího týmu deseti až 12 lidí a měl by se věnovat zejména otázkám spojeným s evropskou politikou, řekl Petříček. Pocheho původně ČSSD navrhovala na minstra zahraničí.

Miroslav Poche
18.10.
Rošáda

Poche na resortu zahraničí skončí jako tajemník, může být poradce

Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) s ním bude o jeho budoucím angažmá na ministerstvu jednat příští týden.

Tomáš Petříček
03.10.
Místo tajemníka poradcem

Petříček chce pravidelné schůzky se Zemanem. Poche může radit

Kandidát na ministra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) počítá s pravidelnými konzultacemi s prezidentem Milošem Zemanem. Na čtvrteční schůzce chce s hlavou státu probrat své priority v oblasti zahraniční politiky a vyslechnout prezidentovy názory, včetně jeho pohledu na další uplatnění Miroslava Pocheho (ČSSD).

Tomáš Petříček
aktualizováno 02.10.
konec tajemníka

Petříček s Pochem na ministerstvu nepočítá, Babiš souhlasí

Funkce politického tajemníka na ministerstvu zahraničí, kterou zastává europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), po jmenování řádného ministra zanikne. Novinářům to dnes po schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl náměstek ministra Tomáš Petříček (ČSSD), kterého sociální demokracie na ministra nominovala. Babiš později řekl, že je důležité, že Poche na ministerstvu skončí. Podle něj je třeba, aby Česko mělo samostatného ministra, kterého nikdo neřídí. Pocheho ČSSD původně navrhla na ministra, prezident Miloš Zeman ho ale odmítl jmenovat.