Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Martin Stropnický
aktualizováno 14.04.
Reakce ministerstva zahraničí

Česko o útoku vědělo předem, Hrad a komunisté agresi odsuzují

Česká diplomacie vnímá noční útok USA, Británie a Francie v Sýrii jako jasný vzkaz těm, kdo by chtěli pokračovat v chemických útocích. Rada bezpečnosti OSN podle ní nedokázala situaci v Sýrii účinně řešit.

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu - 6
13.01.
Jak je to s vydáním

Pákistán do ČR nevydává! Odpyká si Tereza případný trest tam?

Tereza H., kterou tento týden v Pákistánu chytili s devíti kily heroinu, už sedí v pákistánském vězení a čeká na zahájení soudu. Zdejší káznice ovšem nemají dobrou pověst, takže se možná Češka bude chtít vrátit do vlasti a případný trest si odsedět v českém vězení. Nebude to ale vůbec jednoduché.

Nehoda autobusu s českými turisty na severu Itálie
aktualizováno 05.08.
Nehoda v Itálii

Zranění Češi z havarovaného autobusu nejsou v ohrožení života

Žádný z asi 20 zraněných pasažérů českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii, není v ohrožení života. ČTK to dnes sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Ministři zahraničí Německa Sigmar Gabriel a Česka Lubomír Zaorálek
24.06.
setkání ministrů zahraničí

Německo chápe český odpor ke kvótám, uznal jeho ministr

Evropská unie by měla řešit, jak snížit příliv uprchlíků, ne vést spory o uprchlické kvóty. Při své návštěvě Prahy to dnes na tiskové konferenci řekl německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Po jednání se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) uvedl, že Německo a ČR mají sice dál na přerozdělování uprchlíků rozdílný pohled, ale "lépe a hlouběji pochopil, proč je ČR tak zdrženlivá" k závazným kvótám.

Cestovní pas
aktualizováno 02.06.
konec dohadů

Potřebuji do Chorvatska pas, nebo stačí občanka? Tady je odpověď

Doba dovolených se nezadržitelně blíží a mnozí Češi i letos vyrazí do Chorvatska. V poslední době se ale množí dotazy, zda stačí jet s občanským průkazem, nebo je potřeba prokázat se cestovním pasem. Ministerstvo zahraničních věcí dnes vydalo jasné stanovisko.

Setkání ruského a amerického ministra zahraničí
12.04.
vzájemné vztahy

USA a Rusko se sešly u jednoho stolu. Tohle vyjednaly

Vzájemné vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou na nízké úrovni, což mezi dvěma jadernými mocnostmi být nesmí. Na středeční tiskové konferenci v Moskvě to po jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem prohlásil šéf americké diplomacie Rex Tillerson.

1985375
aktualizováno 10.04.
STŘEPINY

Jak se stará stát o své občany v zahraničí

Mnoho z nás se už možná vidí někde u moře nebo na toulkách po světových metropolích a někdo má možná i lehkou nervozitu z toho, že řešit případné problémy v zahraničí může být stresující.

Ministerstvo zahraničí
aktualizováno 20.03.
zásah nkú

Pochybné účty české diplomacie: Udělala chyby za 3 miliardy korun!

Nejvyšší kontrolní úřad našel v účetnictví ministerstva zahraničí chyby za téměř 3 miliardy korun. Úřad, který vede ministr Zaorálek, by měl vysvětlit, jak k pochybení došlo.

Hacker
aktualizováno 31.01.
napadené emaily

Útok hackerů na Česko může mít ruský podpis, naznačuje Zaorálek

E-mailové účty ministerstva zahraničí napadli hackeři, jeden z útoků byl úspěšný. Podle expertů jej musel spáchat jiný stát, řekl dnes novinářům ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD). Naznačil, že by mohlo jít o útok na ruskou objednávku.

Lubomír Zaorálek - 2
aktualizováno 31.01.
bezpečnostní průšvih

Hackeři kradli informace ministru Zaorálkovi. Trvalo to měsíce!

E-mailové účty ministerstva zahraničí napadli neznámí hackeři, napsaly dnes servery Neovlivní.cz a Info.cz. Útok trval několik měsíců, hackeři stahovali data ze schránek ministra Lubomíra Zaorálka (ČSSD) i jeho náměstků. Ministerstvo tvrdí, že nebyly ukradeny tajné informace.