Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu - 6
13.01.
Jak je to s vydáním

Pákistán do ČR nevydává! Odpyká si Tereza případný trest tam?

Tereza H., kterou tento týden v Pákistánu chytili s devíti kily heroinu, už sedí v pákistánském vězení a čeká na zahájení soudu. Zdejší káznice ovšem nemají dobrou pověst, takže se možná Češka bude chtít vrátit do vlasti a případný trest si odsedět v českém vězení. Nebude to ale vůbec jednoduché.

Nehoda autobusu s českými turisty na severu Itálie
aktualizováno 05.08.
Nehoda v Itálii

Zranění Češi z havarovaného autobusu nejsou v ohrožení života

Žádný z asi 20 zraněných pasažérů českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii, není v ohrožení života. ČTK to dnes sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Ministři zahraničí Německa Sigmar Gabriel a Česka Lubomír Zaorálek
24.06.
setkání ministrů zahraničí

Německo chápe český odpor ke kvótám, uznal jeho ministr

Evropská unie by měla řešit, jak snížit příliv uprchlíků, ne vést spory o uprchlické kvóty. Při své návštěvě Prahy to dnes na tiskové konferenci řekl německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Po jednání se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) uvedl, že Německo a ČR mají sice dál na přerozdělování uprchlíků rozdílný pohled, ale "lépe a hlouběji pochopil, proč je ČR tak zdrženlivá" k závazným kvótám.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Cestovní pas
aktualizováno 02.06.
konec dohadů

Potřebuji do Chorvatska pas, nebo stačí občanka? Tady je odpověď

Doba dovolených se nezadržitelně blíží a mnozí Češi i letos vyrazí do Chorvatska. V poslední době se ale množí dotazy, zda stačí jet s občanským průkazem, nebo je potřeba prokázat se cestovním pasem. Ministerstvo zahraničních věcí dnes vydalo jasné stanovisko.

Setkání ruského a amerického ministra zahraničí
12.04.
vzájemné vztahy

USA a Rusko se sešly u jednoho stolu. Tohle vyjednaly

Vzájemné vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou na nízké úrovni, což mezi dvěma jadernými mocnostmi být nesmí. Na středeční tiskové konferenci v Moskvě to po jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem prohlásil šéf americké diplomacie Rex Tillerson.

1985375
aktualizováno 10.04.
STŘEPINY

Jak se stará stát o své občany v zahraničí

Mnoho z nás se už možná vidí někde u moře nebo na toulkách po světových metropolích a někdo má možná i lehkou nervozitu z toho, že řešit případné problémy v zahraničí může být stresující.

Ministerstvo zahraničí
aktualizováno 20.03.
zásah nkú

Pochybné účty české diplomacie: Udělala chyby za 3 miliardy korun!

Nejvyšší kontrolní úřad našel v účetnictví ministerstva zahraničí chyby za téměř 3 miliardy korun. Úřad, který vede ministr Zaorálek, by měl vysvětlit, jak k pochybení došlo.

Hacker
aktualizováno 31.01.
napadené emaily

Útok hackerů na Česko může mít ruský podpis, naznačuje Zaorálek

E-mailové účty ministerstva zahraničí napadli hackeři, jeden z útoků byl úspěšný. Podle expertů jej musel spáchat jiný stát, řekl dnes novinářům ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD). Naznačil, že by mohlo jít o útok na ruskou objednávku.

Lubomír Zaorálek - 2
aktualizováno 31.01.
bezpečnostní průšvih

Hackeři kradli informace ministru Zaorálkovi. Trvalo to měsíce!

E-mailové účty ministerstva zahraničí napadli neznámí hackeři, napsaly dnes servery Neovlivní.cz a Info.cz. Útok trval několik měsíců, hackeři stahovali data ze schránek ministra Lubomíra Zaorálka (ČSSD) i jeho náměstků. Ministerstvo tvrdí, že nebyly ukradeny tajné informace.

Jindřich Forejt - 3
01.01.
Podal výpověď

Forejt odešel z Hradu, teď končí i na ministerstvu zahraničí

Bývalý ředitel protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt ukončí také služební poměr na ministerstvu zahraničí. Požádal o to sám písemně. Ministerstvo žádosti vyhoví a poměr bude ukončen k pondělí 2. ledna.