Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Koncentrační tábor v Letech - Patrik Banga
08.02.
Rasistické komentáře

Banga je v šoku: Koncentráky by bylo praktické obnovit, píší mu lidé

Novináře a romského aktivistu Patrika Bangu šokovaly komentáře, které se objevily na internetu po výrocích poslanců SPD o koncentračním táboře v Letech u Písku. Diskutující v nich volali po obnovení pracovního tábora pro Romy.

Tomio Okamura a Miloslav Rozner
aktualizováno 07.02.
okamura se omluvil

Okamura a Rozner čelí trestnímu oznámení za výroky o Letech

Představitelé hnutí SPD čelí trestním oznámením za jejich prohlášení k táboru v Letech. Pořad České televize 168 hodin zveřejnil nahrávku, kde poslanec hnutí SPD Miloslav Rozner označil na prosincovém sjezdu SPD tábor jako "neexistující pseudokoncentrák“ a Tomio Okamura v rozhovoru pro DVTV prohlásil, že tábor byl neoplocený a byl v něm volný pohyb.

Koncentrační tábor - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
Pozor na pusu!

Nový přísný zákon, za "polský koncentrák" hrozí 3 roky vězení

Polský senát schválil kontroverzní zákon, který přísně trestá jakékoliv spojování Poláků s holocaustem. Tomu, kdo by třeba koncentrační tábor Osvětim označil za "polský koncentrační tábor", hrozí až tříleté vězení. Proti zákonu protestovaly USA a Izrael.

Prásk.tv píše:

Dětské pyžamko od Zary
čtěte o tématu koncentrační tábor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Vepřín v Letech na Písecku
21.08.
Zabíjení Romů

Vláda odklepla koupi vepřína, kde stál nacistický "koncentrák"

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě bývalého protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila. Cenu, na které se shodla s majiteli, odtajní po uzavření kupní smlouvy, řekl po jednání novinářům ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Koncetrační tábor v Osvětimi
aktualizováno 27.01.
Den obětí holokaustu

Osvobození Osvětimi: Svět s hrůzou poznal, co znamená peklo

Byly tři hodiny odpoledne, když se z lesa za ostnatým drátem vynořili obezřetní sovětští vojáci se samopaly v rukou. Psal se 27. leden 1945 a Rudá armáda se právě probojovala ke koncentračnímu táboru Osvětim v Polsku. Svět spatřil hrůzy, jaké dosud nepoznal. Právě tento den si proto připomíná jako památku obětí holokaustu.

EET - Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek
aktualizováno 29.11.
anketa souhlasíte s EET?

Drsná slova, hádky, koncentrační tábory: Krize kvůli EET vrcholí!

Elektronická evidence tržeb (EET) má krátce před spuštěním a válka mezi politiky je čím dál drsnější. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek v úterý přirovnal EET ke koncentračnímu táboru, který je potřeba zrušit. Premiér Sobotka dělá pro změnu z ministra financí Andreje Babiše amatéra, který si chybným postupem sám EET rozbíjí.

Babiš v Letech
aktualizováno 07.11.
konečně

Vláda odkoupí vepřín v Letech, kde stával koncentrační tábor

Vláda rozhodla o zadání posudku na ocenění pozemků ležících pod vepřínem v Letech u Písku, kde stál koncentrační tábor, aby stát mohl pozemky odkoupit. O získání lokality spojené s historií Romů stát usiluje řadu let.

Karel Weirich
01.11.
druhý Winton

Zachránil 200 lidí před smrtí, hrdinu z Česka ale nikdo nezná!

Český novinář Karel Weirich riskoval vlastní život, aby zachránil ve fašistické Itálii stovky Židů před jistou smrtí, jeho činy (srovnatelné s hrdinskými skutky Nicholase Wintona) ale příliš vyzdvihované nejsou. Ještě donedávna totiž o tomto muži nikdo neslyšel.

Babiš v Letech
aktualizováno 06.09.
kontroverzní výrok

Nejdřív se Babiš opřel do Romů, dnes v Letech uctil jejich památku

Jen několik dní potom, co ministr financí Andrej Babiš vyvolal poprask svými výroky, kterými zpochybnil vyvražďování Romů v táboře v Letech i holokaust Romů, se do Letů sám vypravil. K památníků Romů, kteří zemřeli za druhé světové války, položil kytici rudých růží.

Uprchlický tábor v Idomeni - 1
18.03.
kritická situace

GALERIE: Peklo v táboře Idomeni přirovnal ministr k Dachau!

Řecký ministr vnitra Panajotis Kurumblis dnes přirovnal uprchlický tábor v Idomeni na řecko-makedonské hranici k nacistickému koncentračnímu táboru Dachau. Přinášíme vám fotoreportáž o kriitické situaci v uprchlickém táboře Idomeni...