Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vánoční stromeček
včera 05:55
vánoční trendy

Designéři mají jasno! Tato zvláštní barva je hitem letošních Vánoc

Vánoce se nezadržitelně blíží a obchodníci už ve velkém nabízejí ozdoby všeho druhu. Co ale letos letí? A jaká barva vládne letošním Vánocům?

Vánoční výzdoba
16.11.
Vánoční výzdoba

Nejnazdobenější dům už je skoro hotový! Letos má 50 tisíc žárovek

Pan Václav Trunec z Chotovic u Litomyšle, který má vždy nejnazdobenější dům u nás, je se svou dekorací už téměř hotov. A to znamená jediné - Vánoce se pomalu blíží. Ani tentokrát neponechal nic náhodě, a dokonce i nějaká světýlka přidal. Na domě se jich letos rozsvítí přes padesát tisíc.

Black Friday
14.11.
black friday

E-shopy spustily obří slevy! Přehled míst, kde ušetříte tisíce

V Česku odstartoval největší nákupní svátek roku. Ačkoli tzv. Black Friday letos připadá až na 23. listopadu, mnoho e-shopů nabízí velké slevy už nyní. Průměrná sleva je u nás 63 %, což je nejvíc z celé Evropy.

Prásk.tv píše:

Meghan Markle
čtěte o tématu Vánoce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Balení dárků
09.11.
Nezvládnuté půjčky

Češi se kvůli dárkům zadlužují, řada pak končí v exekuci!

Podle průzkumů jsou Vánoce obdobím, kdy se Češi zadlužují nejčastěji. Každý pátý si totiž půjčuje na nákup dárků. Dluhy přitom nezvládá splácet každý desátý a končí v exekuci. Podle odborníků je to dáno ekonomickou negramotností.

Vánoční ozdoby
09.11.
Sváteční dekorace

Výroba vánočních ozdob jede naplno. Zkusili jsme, co obnáší

Zdá se, že trendem letošních Vánoc bude stromek ověšený pestrobarevnými ozdobami, ve velkém se prodávají také motivy ptáčků.

Pošťačka
08.11.
Kdo bude

Česká pošta plánuje někde zrušit pošťáky. Tohle je má nahradit

Pošťáky by v některých obcích měli nahradit partneři České pošty, uvedl v rozhovoru pro ČTK generální ředitel společnosti Roman Knap. Podle něj se pošta letos připravila na Vánoce lépe než vloni. Zavedla některá opatření u doručování balíků, která už začínají platit.

Přeplněný vlak ilustrační
aktualizováno 07.11.
Jako sardinky

Přeplněné vlaky! Lidé objednávají vánoční jízdenky už nyní

Vlaky využívá stále více lidí. Někdy je pro cestující problém najít místo nejen k sezení, ale dokonce i ke stání. Často je nutné koupit jízdenku několik týdnů dopředu. Dopravci už navyšují kapacity – největší nápor čekají ale o vánocích.

Slevy. Ilustrační foto-1
aktualizováno 08.11.
Nepropásněte to!

Sháníte vánoční dárky? Obchody chystají na nejbližší dny obří slevy

Ideální příležitostí pro nákup vánočních dárků jsou velké slevové akce, které v nejbližších dnech chystají obchodníci. Kromě "černého pátku", který drží i mnozí velcí obchodníci v Česku, je to hlavně "Den nezadaných". Pří této největší nákupní akci na světě nabízejí atraktivní slevy hlavně čínské obchody.

Příprava vánoční výzdoby 2018
aktualizováno 05.11.
Svátky se blíží

Advent začíná za měsíc, města do ulic věší vánoční výzdobu už teď!

Do první adventní neděle zbývá ještě 27 dnů, ale řada měst už začala s vánoční výzdobou ulic a přípravou doprovodných programů. Velké komplikace ale řeší například v Kladně. Končící vedení města totiž zrušilo veřejné zakázky na doprovodný vánoční program.

Na kolik letos vyjdou Vánoce
04.11.
Vánoční tradice

Spočítali jsme, na kolik vás letos vyjdou Vánoce. Čeká nás zdražení

Za necelé dva měsíce náš čekají Vánoce a v obchodech pomalu začíná šílenství. Lidé už začínají kupovat dárky. K Vánocům v České republice však neodmyslitelně patří i nákup kaprů, stromků nebo výzdoby. Oblíbené je i pečení cukroví. U některých položek si letos budeme muset připlatit. Zdražovat budou například kapři. Stejné ceny však zachovají třeba vánoční stromky.