Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Děti ve škole
29.11.
Bezpečí dětí

Do zabezpečení škol se sypou peníze, stále jsou ale "děravé"!

Do jedné školy v Havířově pronikl neznámý muž a snažil se vylákat ven školačku. Místní radnice přitom už před pár lety zpřísnila zabezpečení školních budov, a to po brutálním napadení vychovatelky duševně nemocnou ženou.

Obezita u dětí
20.11.
Nedostatek pohybu

České děti jsou tlusté a líné! Tohle s tím chtějí dělat ministři

Až 40 procent dětí podle lékařů váží na konci deváté třídy více, než by mělo, a skoro 80 procent dětí v Česku trpí nedostatkem pohybu. Rozpohybovat školáky se rozhodla ministerstva zdravotnictví a školství. Na školách chtějí zavést hodinu pohybové aktivity navíc.

Únik dat
aktualizováno 07.11.
Špatné zabezpečení

Obří chyba školní inspekce! Data tisíců dětí byla volně dostupná

Česká školní inspekce čelí skandálu kvůli špatnému zabezpečení osobních dat žáků. Kdyby se někdo dostal k odkazu na aplikaci, mohl by získat seznamy žáků včetně informací o jejich zdravotním znevýhodnění.

Prásk.tv píše:

Desátý ročník Noci filmových nadějí má své vítěze - 1
čtěte o tématu školy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Ve školních jídelnách je nedostatek personálu
aktualizováno 22.10.
Jaké jsou u vás?

Školní jídelny mají málo peněz. Chybí kuchařky a jídlo je nechutné

Školy řeší velký problém - nedostatek kuchařek v jídelnách. Například v Praze chybí v každé školní jídelně nejméně jedna pracovní síla. Sehnat zkušené kuchařky je těžké, nástupní plat je totiž 14 tisíc korun hrubého.

Učitelé
aktualizováno 27.08.
Zpátky do školy

Učitelům už začal nový školní rok! Na žáky a studenty čekají změny

Týden před žáky dorazili do škol učitelé, na většině z nich jsou tak přípravy v plném proudu. Dvouměsíční volno využily některé školy ke zvelebování a rekonstrukcím. Do školních lavic letos usedne o zhruba 18 tisíc více dětí než v loňském školním roce.

Školní automat
14.08.
Co se vrátí?

Návrat baget do škol! Od září se zmírní pamlsková vyhláška

Takzvaná pamlsková vyhláška změní od 1. září podobu, zmírní totiž dřívější přísné limity pro obsah cukrů, tuků a soli v prodávaných potravinách. Děti se tak od nového školního roku mohou těšit na obložené bagety, ale i ochucené vody.

Děti s mobily ve škole - ilustrační
31.07.
ANKETA Přísný zákaz

Děti ve Francii nesmí do školy s mobilem! Má to být i v Česku?

Francouzský parlament definitivně přijal novelu zákona, která zakazuje mobilní telefony a další "chytrá" zařízení ve školách. Platit bude ve školách, kam chodí žáci do 15 let.

Zákaz burek ve Švýcarsku
10.06.
Omezení

Další zákaz burek v Evropě! V Norsku je nesmí nosit ve školách

Norsko se přidalo k evropským zemím, které omezují zahalování na veřejnosti. Parlament tento týden odhlasoval zákon, podle kterého se nesmí nosit burky a nikáby ve školách, ale ani na různých kroužcích.

Školní automat na jídlo
aktualizováno 24.05.
Jídlo pro školáky

Vláda mírní pamlskovou vyhlášku. Změna má být už brzy! PŘEHLED

Kontroverzní pamlsková vyhláška, která reguluje, co si smějí studenti ve školách koupit k jídlu a pití, se změní. Ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se dohodli na jejím zmírnění.

Školka
aktualizováno 14.05.
Průkazný trend

V českých škol(k)ách rychle přibývá dětí cizinců, ukazují čísla

Český vzdělávací systém v posledních letech "obsluhuje" stále více dětí cizinců. Nárůst je přitom opravdu výrazný, například v mateřských školách je nyní třikrát víc dětí cizinců než před deseti lety.