Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zoufalá učitelka
12.10.
zpověď učitelky

Rodiče nemusí platit dětem sešity. Učitelé se dostávají do pasti

Stále více rodičů si stěžuje, že musí dětem platit pracovní sešity na základních školách. Rodiče mnohdy ani nevědí, že nákup sešitu pro dítě mohou odmítnout a škola nesmí dítě znevýhodnit. Na tuto možnost však negativně reagují učitelé, kterým se pak stíží podmínky pro výuku. Ti tvrdí, že na vině nejsou školy, ale ministerstvo školství.

Dítě s brýlemi ve škole
07.10.
školní pomůcky

Pracovní sešity do školy rodiče platit nemusí. Většinou to ale neví

Čtenář z České Třebové upozornil, že po něm škola požaduje zaplacení pracovních sešitů pro výuku. To je sice běžný případ, ale ne každý rodič ví, že pracovní sešity patří do stejné kategorie jako učebnice. Ty mají tedy školy poskytovat bezplatně. Rodiče často ani nevědí, že proplacení pracovních sešitů mohou odmítnout.

Žáci při zkouškách - 1
11.09.
Jeden svět na školách

Čeští studenti v demokracii nevěří, odhalil velký průzkum

Společnost Člověk v tísni provedla na jaře velký průzkum mezi studenty českých středních škol. Zjišťovala v něm třeba, odkud studenti čerpají informace, ke které politické straně inklinují či co považují za nejvážnější problémy České republiky. Průzkum mimo jiné odhalil, že jen pro třetinu studentů je demokracie ten nejlepší způsob vládnutí.

Prásk.tv píše:

Desátý ročník Noci filmových nadějí má své vítěze - 1
čtěte o tématu školy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Počítač ve škole
05.09.
zastaralé vybavení

Inspekce varuje: Školní počítače jsou snadným terčem hackerů!

Ačkoli počítače hrají v dnešní době zásadní roli a školy by měly rozvíjet dovednosti žáků v oblasti informačních technologií, mnohdy disponují jen zastaralými přístroji. Vyplývá to z nejnovější zprávy České školní inspekce, na kterou upozornilo úterní Právo.

Cyklostezka v Písku
10.08.
Stát rozdá 330 milionů

Moderní tramvaje i cyklostezky! Co se chystá ve vašem kraji?

Nové chodníky, cyklostezky, nízkopodlažní trolejbusy, tramvaje či modernizované střední školy. Na to vše se mohou těšit lidé na Brněnsku, Olomouci a Plzeňsku. Ministerstvo pro místní rozvoj jim na to přispěje 330 milionů korun.

Budova ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
02.07.
Podpora ministerstva

Ministerstvo podpoří 360 miliony žáky se zdravotním postižením

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytne více než 360 milionů korun z Evropských fondů na výzvu Podpora žáků se zdravotním postižením. Výzva se bude týkat 25 projektů.

Vysvědčení budou mít QR kódy
29.06.
velké změny

Moderní školství: Studenti začnou dostávat vysvědčení s QR kódem!

Od nového školního roku budou absolventi základních a středních škol nebo gymnázií dostávat vysvědčení s QR kódem. Ministerstvo školství si od toho slibuje rychlejší přesun informací mezi školami. Jenže některé malé školy na nový software a techniku nemají peníze. A pro kantory to bude znamenat práci navíc.

Školní jídelna
28.06.
jak na to

Tisíce dětí budou mít obědy zdarma! Získejte je i pro vaše dítě

Téměř deset tisíc dětí by mohlo v příštím roce obědvat ve školách zadarmo. Ke čtyřem krajům, které tuto možnost nabízely již v loňském roce, přibudou další čtyři. Číslo ale nemusí být konečné, do projektu za bezplatné obědy se může přihlásit i škola, kterou navštěvuje vaše dítě.

Injekční stříkačka
14.06.
testování žáků

Drogový skandál mezi deváťáky Orlové: Město reaguje testováním

Od září budou moci učitelé v Orlové nechat otestovat žáky na přítomnost drog. Město tak reaguje na alarmující zprávu z loňského roku, kdy až čtvrtina anonymně otestovaných deváťáků byla pozitivní na pervitin a marihuanu.

Letní koncerty snídaně s novou - Ewa Farna
aktualizováno 07.06.
ranní koncert

Snídaně s Novou, jak ji neznáte! V Děčíně zpívala Ewa Farna

Středeční Snídaně s Novou byla trochu netradiční, protože se živě vysílalo z Děčína, kde proběhl ranní koncert s Ewou Farnou. Diváci navíc mohli vyhrát zájezd za 40 tisíc na Kanárské ostrovy. Diváci si tak mohli vychutnat jedinečný letní koncert Snídaně s Novou se zmrzlinou Prima na Smetanově nábřeží.