Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 14.08.
nové záběry Nepokoje ve Virginii

Šokující VIDEO: "Naše ulice," křičí dav, pak do něj najede auto!

Na internetu se objevilo nové video, které ukazuje, jak do demonstrantů v Charlottesville najelo auto. Při nehodě zemřela dvaatřicetiletá žena, dalších 19 bylo zraněno. Záběry natočil jeden z protestujících, nejsou vhodné pro citlivé povahy.

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 14.08.
Extrémní pravice

Trump po nátlaku veřejnosti odsoudil bělošské rasisty

Dva dny po násilnostech vyvolaných akcemi bělošských rasistů v americkém Charlottesville čelil prezident Donald Trump silnému tlaku, aby odsoudil počínání radikálních skupin, které vedlo ke smrti mladé ženy a zranění řady lidí. Trump, jenž se vyjádřil k násilnostem pouze všeobecně, dával najevo opatrný přístup k radikálním bělošským nacionalistům již v minulosti, kdy byl naopak obviňován ze zaujatosti vůči jiným etnickým skupinám, uvedla agentura AP.

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 13.08.
Masakr v USA

Najel autem do davu a zabil ženu. Zemřeli i dva policisté!

Mladík, který v sobotu odpoledne v americkém městě Charlottesville úmyslně najel autem do davu protestujících, byl obviněn z vraždy. Jedna žena totiž po srážce s jeho vozem zemřela. Později poblíž zahynuli i dva zasahující policisté.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Střelba na stadionu ve Virginii
aktualizováno 14.06.
Střelba na baseballu

Útok na stadionu ve Virginii: Postřelili kongresmana a tři další

Čtyři lidi včetně republikánského kongresmana Steva Scaliseho postřelil na předměstí Washingtonu levicový aktivista. James Hodgkinson zaútočil palbou na skupinu poslanců a zaměstnanců parlamentu, kteří měli v Alexandrii nedaleko Washingtonu baseballový trénink. Policisté útočníka zastřelili.

Michael Whalen se svým psem - 1
aktualizováno 26.03.
Udělal to z lásky?

Michael utratil svého psa, aby netrpěl. Může za to jít do vězení!

Zoufalý muž, který zastřelil svého umírajícího psa, čelí obvinění z týrání. Zvíře totiž utratil a pohřbil bez povolení úřadů, a tak mu hrozí vysoké pokuty i vězení. On ale tvrdí, že ho k činu nevedla krutost, ale láska.

Následky tornáda
aktualizováno 25.02.
Síla přírody

Tornáda pustoší USA, ohrožených je 88 milionů lidí!

Spojené státy sevřel mohutný bouřkový systém a přes jihovýchod země se přehnaly desítky tornád, která mají na svědomí sedm lidských životů, včetně dvouletého chlapečka.

1828720
aktualizováno 24.01.
hrozivé následky

Sněhová bouře v USA zabila 19 lidí. Ve Virginii napadlo 102 cm!

Obrovská sněhová bouře ve Spojených státech už začíná pozvolna ustupovat. Byla ale tak silná, že během dvou dnů na některých místech napadlo až 102 centimetrů sněhu, ochromená byla i doprava.

Petice
aktualizováno 23.12.
Vánoční píseň

Šokující průzkum: "Bílé Vánoce" jsou rasistické! Nehrajte tu píseň!

Píseň White Christmas neboli Bílé Vánoce je rasistická. Tento názor prosazuje americký reportér Dan Joseph. Sestavil petici na zákaz hraní tohoto vánočního songu. Za celý den získal podpisy mnoha studentů.

holčička
aktualizováno 02.09.
další případ!

Rodiče zapomněli holčičku (2) v dodávce na silnici, uvařila se

Další dítě přišlo o život zapomenuté v autě. Dvouletou holčičku nechali rodiče v dodávce na příjezdové cestě a šli domů. Dítě se uvařilo při 32 stupních ve stínu.