Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pád vrtulníku u Prešova - 2
aktualizováno 08.07.
Tragédie na Slovensku

Při pádu vrtulníku zemřel známý podnikatel! Syn byl v reprezentaci

Obrovská tragédie se stala na východě Slovenska. V sobotu se zřejmě vrtulník zamotal do drátů a zřítil se k zemi. Pilotoval ho známý podnikatel a otec bývalého hokejového reprezentanta Marián Troliga.

Nebeský palác 2
aktualizováno 25.06.
podivné manévry

Další čínská stanice se může zřítit k Zemi! Chová se velmi divně

Jen necelé tři měsíce po pádu čínské vesmírné stanice Tchien-kung 1 (Nebeský palác 1) se děje něco velmi podivného s druhou stanicí, kterou má Čína na oběžné dráze. Nebeský palác 2 se výrazně přiblížil k Zemi, nyní je ale zpět na bezpečnější orbitě. Čínská vesmírná agentura zatím situaci nekomentovala, spekuluje se o tom, že se Čína připravuje na zničení své zbývající stanice.

Zřícený most ve Velkém Meziříčí
12.06.
Havarijní stav

Most ve Velkém Meziříčí spadl ještě před plánovanou demolicí!

O den dřív, než byl původní plán, padl bouraný silniční most ve Velkém Meziříčí a může za to jeho havarijní stav. Více než 90 let starý most se měl bourat až v úterý, ale o den dřív se ukázalo, že by mohl spadnout samovolně, a tak ho stavebníci raději strhli.

Prásk.tv píše:

2019228
čtěte o tématu zřícení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Lávka v Nymburku
09.06.
riskují životy

Lávka v Nymburce se může zřítit kdykoliv, lidé ale varování ignorují

Páteční uzavření lávky přes Labe, která je podle nymburské radnice v havarijním stavu, prý rejdařům způsobí až stotisícové škody. Podle odborníků se může stavba kdykoliv zřítit, přesto ji desítky lidí i přes zákaz podcházejí.

Lávka v Nymburku
aktualizováno 08.06.
Důležitá lodní cesta

Lodě pod lávkou v Nymburku neproplují! Může se kdykoliv zřítit

Státní plavební správa (SPS) v pátek zastavila provoz lodí na Labi pod lávkou v Nymburce, která je v havarijním stavu a mohla by se kdykoli zřítit. Lodě se musejí otáčet, Povodí Labe se je snaží o zákazu plavby v Nymburce informovat na plavebních komorách.

Nehoda na trati Mikulášovice dolní nádraží - Rumburk - 3
23.05.
Železniční kolos

U Děčína se převrátil Gottwald, jeřáb nedovezl část mostu!

Na železniční trati mezi Brtníky a Starými Křečany u Rumburka na Děčínsku došlo ve středu před polednem k nezvyklé nehodě. Ze srázu se tu zřítil železniční jeřáb převážející část mostu.

Zřícený dům na Ústecku
aktualizováno 19.05.
Neodborná izolace

Část domu se zřítila kvůli špatné opravě! Muže i psa vytáhli z trosek

Ve Svádově na Ústecku se zřítila část rodinného domu. Podle statika to nejspíš způsobila neodborná izolace základů, kterou kolem domu prováděla soukromá firma. Uvnitř byl v době zřícení otec majitelky, nikomu se ale naštěstí nic nestalo. Škody jdou do statisíců.

Přeživší z nehody letadla na Kubě
aktualizováno 19.05.
Letecká tragédie

Pád letadla na Kubě má další oběť. Mezi mrtvými jsou i cizinci

Přes sto lidí zemřelo při páteční nehodě letadla na Kubě. Tři lidé byli v kritickém stavu převezeni do nemocnice, jeden z nich ale v noci zemřel. Údaje o počtu obětí se liší, jsou ale zřejmě i z jiných zemí.

Na Kubě se zřítilo letadlo
aktualizováno 19.05.
Pád letounu

Na Kubě po startu spadlo letadlo se 113 lidmi! Tři z nich zatím přežili

V kubánské Havaně se krátce po startu zřítil letoun Boeing 737. Nehoda si vyžádala mnoho obětí, naznačil kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. Na palubě stroje, který provozuje místní letecká společnost Cubana de Aviación, bylo 113 lidí.

Prasklé schodiště
aktualizováno 07.05.
hromadná fotografie

Pod turisty se zřítilo schodiště, několik jich skončilo v nemocnici

Skupinka turistů si chtěla pořídit fotografii na schodiště terasy jedné z restaurací na Českobudějovicku, to se jim ale krutě vymstilo. Schodiště pod jejich náporem nevydrželo a zřítilo se, při tom se zranilo několik turistek, které záchranáři převezli do nemocnice.