Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ústav chirurgie ruky ve Vysokém Mýtě
aktualizováno 13.03.
chirurgie ruky

Nemocnice musí o slíbenou dotaci za 60 milionů žádat znovu

Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou bude muset znovu žádat ministerstvo zdravotnictví o šedesátimilionovou dotaci. Peníze na projekt za 83 milionů korun už měl sice ústav slíbené, dotační program ale ministerstvo na poslední chvíli zrušilo. Výzva nebyla napsaná dobře, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) po jednání v nemocnici ve Vysokém. Ministerstvo podle něj vypíše novou výzvu do několika týdnů.

Ředitelství OKD
15.02.
omezení těžby

Stát do půl roku převezme OKD. Do pěti let zavřou všechny doly

Nejpozději do poloviny letošního roku převezme stát OKD. Pak může začít postupný útlum těžby, který minulý týden potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Všechny doly by se měly uzavřít do roku 2023.

Vláda Andreje Babiše
aktualizováno 22.12.
rušení pracovních míst

Vláda vyhodí desítky lidí! Jste horší než Attila, vzkázal Chovanec

Na ministerstvech a Úřadu vlády ubude 14 sekcí, zrušeno bude celkem 23 služebních a 50 pracovních míst. Na návrh ministerstva vnitra dnes úpravy v rámci systemizace schválila vláda. Změny jsou účinné k začátku příštího roku, týkají se především Úřadu vlády, který spadá pod premiéra.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Zpoždění letu
20.09.
vysoká kompenzace

Stovky Čechů zuří kvůli zrušeným letům! Mohou dostat až 15 tisíc

Letecká společnost Ryanair ruší až 50 letů denně. Důvod? Nedostatek pilotů. Dotklo se to o několika letů z Prahy a Brna. Zákazníkům může být pocitem zadostiučinění alespoň to, že mohou žádat o kompenzaci. V některých případech až o 15 tisíc korun.

Letadlo aerolinek Air Berlin
aktualizováno 12.09.
Vzpoura pilotů

Aerolinky ruší přes sto letů, piloti se hromadně "hodili marod"

Provoz německých aerolinek Air Berlin úplně ochromil netypický protest velké části pilotů. Ti se totiž kvůli plánům vedení hromadně hodili marod. Zrušeno muselo být přes sto letů.

Kouření
aktualizováno 18.06.
hádky o kouření

Zákaz kouření v praxi: Lidé kouří před hospodami a ruší okolí

Protikuřácký zákon už začíná vadit nejen kuřákům, ale i lidem bydlícím v okolí restaurací. Kouřit se totiž teď chodí před hospody a místní si stěžují na rušení nočního klidu. Řešení situace je ale v nedohlednu.

Výprodej - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
rušení slevových akcí

Obchodům vadí, že lidé nakupují ve slevách. Chtějí s nimi skončit

Obchodníci by měli omezit množství slevových akcí. Na včerejší konferenci maloobchodníků Retail Summit k tomu vyzval generální ředitel Hamé Martin Štrupl. Česko patří k zemím, kde se prostřednictvím slev prodá nejvíc zboží na světě.

Štefan Margita
aktualizováno 16.12.
Předvánoční epidemie

Celebrity kosí nemoci, koncerty museli po Zagorové rušit i další!

Vypadá to, že český šoubyznys zasáhla epidemie - nejen zpěvačky, ale i zpěváci ruší jeden předvánoční koncert za druhým. Stačí jen malá viróza, hlasivky přestanou fungovat a je po vystoupení.

Párty
aktualizováno 30.09.
přestupkový zákon

Užijte si poslední párty! Od soboty hrozí za oslavy po desáté pokuta

Konec spontánních oslav a nutnost nahlásit akci až rok dopředu - to přináší novela přestupkového zákona, která začíná platit 1. října. Mimo jiné s sebou totiž přináší pravidla, která se týkají nočního klidu. Za neohlášené akce, které by rušily noční klid po 22. hodině, bude hrozit pokuta.

Lidé oslavují konec pokusu o převrat
aktualizováno 28.07.
propouštení

Turecko ruší množství médií! Probíhá další čistka v armádě

Turecko stále pociťuje následky po nevydařeném pokusu o vojenský převrat, ke kterému došlo 15. července. V zemi bylo zavřeno velké množství médií a zpravodajských agentur, které mají být napojeny na hnutí, v jehož čele stojí Fethullah Gülen. Toho vysocí turečtí představitelé viní ze zorganizování pokusu o puč. Také bylo propuštěno přes dalších 1500 vojáků.