Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Trosky ve městě Dúma
25.04.
syrský konflikt

Experti na chemické zbraně odebrali v Dúmě další vzorky

Tým expertů z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) ve městě Dúmá ve východní Ghútě nedaleko Damašku odebral další vzorky, které budou sloužit k vyšetření údajného chemického útoku ze 7. dubna. S odkazem na dnešní sdělení OPCW o tom informovala agentura AP.

Trosky ve městě Dúma
aktualizováno 18.04.
vyšetřování útoku

Další zdržení! Experti se do Dúmy asi nedostanou ani dnes

Příjezd expertů mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) do syrského města Dúmá byl dnes opět odložen, důvodem je údajná úterní přestřelka. S odkazem na sdělení šéfa OPCW a další zdroje o tom informovala agentura Reuters. Dúmá se 7. dubna stala terčem údajného chemického útoku, který si vyžádal přes 40 životů a který opoziční síly a Západ připisují syrské vládě. Damašek stejně jako jeho spojenec Moskva obvinění z útoku odmítají. Vyšetřovatelé OPCW do Sýrie dorazili o víkendu, dosud se ale do Dúmy nedostali.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
18.04.
Chemický útok v Sýrii

Rusko zničilo důkazy o útoku, bojí se USA! Do Dúmy dorazí experti

Odborníci Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) čekají na pokyn bezpečnostních expertů OSN, aby vyrazili do syrského města Dúmá. Řekl to syrský zástupce při OSN Bašár Džaafarí. Tým bezpečnostních expertů podle něj navštívil Dúmu v úterý, odborníci OPCW by mohli do města dorazit dnes.

Prásk.tv píše:

Jak se zbavit závislosti na facebooku - 1
čtěte o tématu experti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
aktualizováno 03.04.
Odkud novičok byl?

Experti si nevědí rady! Nedokázali určit, zda agenta otrávil ruský jed

Britští experti prokázali, že dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera byli otráveni novičokem. Nedokázali však určit, že byla nervově paralytická látka vyrobena v Rusku.

Domácí úkoly - 1
17.08.
Příprava do školy

Mají se děti přes prázdniny učit? Odpověděli psychologové

Děti se o prázdninách dělí na dvě skupiny. Jedna může celé dny lenošit, hrát si nebo pomáhat doma, druhá se několik minut až hodin každý den trápí nad učebnicemi. Co radí experti? Je lepší, když se děti přes prázdniny učí?

Smrt slavných
25.04.
Smutný rok

Odpověď na smutnou otázku: Proč letos umírá tolik osobností?

Z roku 2016 neuplynuly ani čtyři měsíce, už nás ale opustilo mnoho celebrit. Museli jsme se rozloučit jak s řadou českých, tak i zahraničních osobností. Experti teď poskytli vysvětlení, proč poslední dobou umírá tolik hvězd.

Policie v Bruselu
26.03.
Shodují se

Experti: Belgická policie totálně selhala! Přehlédla varovné signály

Experti na bezpečnost se shodují: Belgické tajné služby selhaly. Přestože většinu útočníků policie znala a sledovala, nedokázala útokům zabránit. A to i přesto, že Belgii zřejmě varovalo Turecko, Izrael, Spojené státy i sám Salah Abdeslam, kterého policisté zadrželi pár dní před útoky.

ISIS - propaganda
aktualizováno 31.12.
hrozivá předpověď

POSLEDNÍ BITVA: ISIS se chystá na konečný úder, tvrdí experti

Teroristé Islámského státu se připravují svést "poslední bitvu" se Západem. Můžeme proto očekávat, že se zvýší počet teroristických útoků, tvrdí expert, který detailně mapuje pohyb radikálů. Sérii útoků mají podle odborníka na geopolitologii radikálové odstartovat v období po Štědrém dnu.

1807956
18.11.
nečekaná výzva

MasterChef: Soutěžící dnes budou hostit opravdu speciální porotu!

V kulinářské soutěži MasterChef Česko už tvořili porotu děti i herci z Ordinace v růžové zahradě. V dnešním premiérovém díle se ale zbývajících osm kuchařů opravdu zapotí. Rozhodovat o jejich (ne)úspěchu budou vyhlášení kulinářští experti!

Ministerstvo obrany
03.09.
NATO v Kyjevě

Armáda a vnitro posílá na Ukrajinu své experty, aby radili vládě

Česko posílá do styčné kanceláře NATO v Kyjevě odborníky, kteří mají ukrajinské vládě a tamním úřadům radit s reformou bezpečnostního sektoru nebo s logistikou. Ministerstvo obrany a vnitra, která na Ukrajinu uvolnila po jednom svém expertu, aby pomohli se stabilizací situace v zemi.