Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Roboti
aktualizováno 18.09.
Práce v budoucnosti

Polovinu lidí v práci brzy nahradí roboti. Které profese zaniknou?

Stroj versus člověk? Dnes zatím na trhu práce vítězí lidé, za čtyřicet let by se situace však mohla zcela změnit. Podle maďarské společnosti Green Fox Academy, která vychází ze studie britských vědců, zanikne více než 45 procent profesí. V České republice může zaniknout až 53 procent pracovních míst.

VÍKEND: Chytré zrcadlo a vychytávky inteligentních domácností
14.09.

VÍKEND: Chytré zrcadlo a vychytávky inteligentních domácností

Zrcadlo, které mluví je už dnes skutečností. Nejedná se o pohádku bratří Grimmů, ale o jednu z technických novinek budoucích domácností.

Zachránění chlapci na tiskové konferenci
19.07.
Záchrana v Thajsku

Chlapci popsali utrpení v jeskyni. Takhle je těžký pobyt poznamenal

Thajští chlapci, kteří na více než dva týdny uvázli v jeskyni, už jsou u svých rodin. Na tiskové konferenci po propuštění z nemocnice popsali útrapy, které museli snášet, vyjádřili se ale také k budoucnosti. Většina přiznala, že je pobyt v náročných podmínkách poznamenal.

Prásk.tv píše:

Noah, cestovatel v čase - 1
čtěte o tématu budoucnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Sucho
19.06.
Jak to bude vypadat?

Česko za 50 let: Přijdou i 40° vedra, objeví se tropické nemoci

Podle odborníků můžou teploty v příštích 50 letech stoupnout až o 2 a půl stupně Celsia. I Českou republiku pak čeká vlna až 40stupňových veder. V praxi by to znamenalo, že by nás mohly ohrožovat sucha, ale zároveň by se mohly častěji objevovat přívalové srážky a následné záplavy.

James Oliver
08.06.
muž z budoucnosti

Cestovatel času prošel detektorem lži. Přinesl šokující výsledek!

James Oliver je údajně cestovatel časem a dostal se k nám ze vzdálené budoucnosti, z roku 6491. Podstoupil testy na detektoru lži, z kterých vyšel neuvěřitelný výsledek. Na všechny otázky James odpověděl pravdivě, tvrdí deník Daily Mirror.

Vesmírný hotel - Orion Span
06.04.
jedinečný výhled

Na oběžné dráze vznikne luxusní hotel! Turisté tam budou už brzy

Americká společnost Orion Span přišla s ambiciózním plánem. Do tří let chce na oběžné dráze Země vybudovat luxusní hotel. První turisté mají zamířit do vesmíru už v roce 2022. Případný zájemce si však musí připravit pořádný balík. Cena pobytu se totiž pohybuje okolo 190 milionů korun.

Cestovatel v čase Noah a Kim Čong-un
25.03.
Co bude v Koreji?

Muž tvrdí, že přišel z roku 2030. Má děsivé proroctví o KLDR

Přišel jsem z roku 2030, tvrdí tajemný muž jménem Noah Novak. Teď prozradil, co v nejbližší době čeká Korejský poloostrov. Za dvanáct let na něm podle údajného cestovatele v čase bude jen jeden stát. A pro Kim Čong-una to není dobrá zpráva.

Údajní cestovatelé z roku 2030 a 2070
10.03.
Zvláštní rozhovor

"Muž z roku 2030" potkal své starší já! Má pocházet z roku 2070

Muž, který o sobě tvrdí, že pochází z roku 2030, znovu šokoval. Noah se měl v jedné místnosti potkat se svým ještě starším já - z roku 2070. S oběma muži byl natočen rozhovor, na záběrech mají ale rozmazané obličeje.

Ester čeká velká budoucnost
01.03.

VÍKEND: Velká budoucnost pro Ester Ledeckou

Zimní olympijské hry jsou za námi a přinesly jeden velký příběh. Ester Ledecká přepsala dějiny sportu. Jako první žena v historii totiž dokázala získat zlatou medaili ve dvou různých disciplínách.

Muž cestující v čase
20.02.
Cestování v čase

Přicházím z roku 3300, tvrdí muž. Přinesl děsivé proroctví

Lovci záhad mají další senzaci. V Paříži objevili muže, který tvrdí, že je cestovatel v čase. Do roku 2018 se vrátil z roku 3300, aby lidstvo varoval před hrozivou budoucností. Planetu totiž mají ovládnout roboti.